Karla Mráčková

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Ing. Mgr. et Mgr. Karla Mráčková
Narození 13. srpna 1973 (47 let)
ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Bydliště Praha
Národnost Češi
Alma mater Česká zemědělská univerzita v Praze
Univerzita Jana Amose Komenského Praha
Povolání moderátorka
Zaměstnavatel TV Nova
Titul Ing. Mgr. et Mgr.
Manžel(ka) Josef Mráček
Děti Nikola Mráček
Maximilian Mráček
Karla Mráčková
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Karla Mráčková (* 13. srpna 1973) je česká televizní moderátorka počasí, společenských akcí a absolventka České zemědělské univerzity.

Osobní život[editovat | editovat zdroj]

Pochází z Prahy. Její matka byla účetní a otec pracoval jako provozní v restauraci. Je jedináček.

Vystudovala obchodní akademii[1], kterou absolvovala v roce 1991. 30. srpna 1991 se na zámku v Roztocích u Prahy provdala za Josefa Mráčka[2], se kterým má syny Nikolu Mráčka (* 1992), a Maximiliana (* 2001). Dne 22. listopadu 2009 se ji narodila v nemocnici Na Bulovce císařským řezem dcera Carla (vážila 3,25 kilo a měřila 51 centimetrů)[3].

Od července 1994 pracuje jako moderátorka na televizní stanici Nova (pořadu České lotynky). Po roce dostala nabídku moderovat počasí, a proto od října 1995 uvádí předpověď počasí. Vlastní závodnickou licenci na okruhy[1].

V letech 1997–2004 studovala na Technické fakultě na České zemědělské univerzitě, obor Obchod a podnikání s technikou, kde získala titul Ing.

Od září 2008 do roku 2010 studovala obor Sociální a masová komunikace na Univerzitě Jana Amose Komenského v Praze[4]. Od září 2012 studuje obor Andragogika na téže univerzitě[1].

V současné době pracuje pro oddělení PR České zemědělské univerzity, kde zastává post tiskové mluvčí. Současně moderuje pořad Rozstřel pro iDnes.

Reference[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]