iDNES.cz

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
(Přesměrováno z IDnes)
Skočit na: Navigace, Hledání
iDNES.cz
Majitel MAFRA, a. s.
Šéfredaktor Naděžda Petrová
Manažer redakce Jan Josef Kubíček
Grafik {{{grafik}}}
Založení 1998
Vlastnictví Soukromé
Jazyk čeština
Sídlo společnosti Karla Engliše 519/11,
150 00 Praha 5
http://www.idnes.cz

iDNES.cz (iDNES) je zpravodajský portál na českém internetu provozovaný společností MAFRA, a. s., která vydává také deníky Mladá fronta DNES, Lidové noviny a Metro. Většinovým majitelem společnosti byl od roku 1994 do roku 2013 německý Rheinisch-Bergische Druckerei und Verlagsgesellschaft GmbH, v červnu 2013 celou skupinu MAFRA koupil podnikatel Andrej Babiš.

Portál iDNES.cz je v provozu od 12. ledna 1998, měsíčně jej navštíví více než 4 miliony čtenářů. Obsahově úzce spolupracuje s MF DNES. Šéfredaktorkou iDNES.cz je od 31. srpna 2015 Naděžda Petrová.[1]

Rubriky[editovat | editovat zdroj]

Vlajkovou lodí je zpravodajství. Zprávy z domova, ze světa, sportu, kultury, ekonomiky a financí, které pro čtenáře připravuje redakční tým iDNES.cz 24 hodin denně.

iDNES.cz nabízí kromě zpravodajství také oborové servery. Auto iDNES.cz informuje o novinkách a zajímavostech z motoristického světa, Bydlení iDNES.cz seznamuje s nejnovějšími trendy, Cestování iDNES.cz přináší řadu reportáží z domova i zahraničí a tipy na zajímavá místa.

Ženám je určen portál OnaDnes.cz, pánským protějškem je Xman.cz. Zajímavosti ze života světových i českých celebrit, perličky a intimnosti najdou čtenáři na serveru Revue iDNES.cz.

Technickými magazíny z rodiny iDNES.cz jsou: Mobil iDNES.cz s nejnovějšími informacemi ze světa mobilních technologií, Technet.cz věnující se audiu, videu, počítačům, internetu, vědě a technice a Bonusweb.cz zaměřený na počítačové hry.

V rodině iDNES.cz nechybí ani web pro kutily a zahrádkáře Hobby.cz. Své názory mohou čtenáři sdělovat ostatním prostřednictvím serveru Blogy iDNES.cz.

Do rodiny iDNES.cz patří také několik komunitních webů s různým zaměřením: dětský server Alík.cz nebo fotoalbum Rajče.net.

Vyhledat nejrůznější vlakové, autobusové či městské spojení po celé ČR denně umožňuje služba Jizdnirady.cz. Nejnovějším obsahovým přírůstkem je projekt o běžcích a běhání RunGo.cz.

Kromě obsahové nabídky a komunitních webů spadají pod iDNES.cz také nové a SME projekty. Mezi které patří pracovní portál jobDNES.cz, inzertní server s nabídkou automobilů Automodul.cz, realitní portál Reality.iDNES.cz a Dovolená.iDNES.cz s nabídkou zájezdů. Portfolio rozšířil finanční srovnávač FINmarket.cz, módní e-shop Modissimo.cz a elektronické knížky Knihy.iDNES.cz.

Ocenění[editovat | editovat zdroj]

V desetileté historii ankety Křišťálová Lupa získal portál iDNES.cz desetkrát první místo za nejlepší zpravodajství.[2] Projekty iDNES.cz uspěly i v dalších kategoriích. Jízdní řády iDNES.cz byly v roce 2011 druhé v kategorii Nástroje a služby, o rok později vyhrála aplikace iDNES.cz v kategorii Mobilní služba. V roce 2011 byla vyhlašována kategorie All Star, v níž iDNES.cz obsadil třetí místo. Dalším oceněním byla Zvláštní cena serveru Lupa.cz v roce 2013 pro projekt Stratocaching, jenž spoluorganizovala redakce Technet.cz.[3]

V letech 2001 a 2002 získala redakce iDNES.cz cenu Český zavináč za Nejlepší zpravodajství.[4]. O rok později získal iDNES.cz prvenství v kategorii Nejlepší sportovní stránka.[5]

Omezení diskuzního fóra[editovat | editovat zdroj]

Od 1.11.2012 došlo k omezení diskuzního fóra, diskutující už nebudou moci vystupovat pod přezdívkami, ale na webu se bude zobrazovat jejich jméno a příjmení. Redakce iDNES.cz argumentuje, že přechod k „neanonymní“ diskuzi může debatu kultivovat.[6]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Novou šéfredaktorkou portálu iDNES.cz se stala Naděžda Petrová (31. 8. 2015)
  2. Křišťálová lupa, stránky ankety
  3. Křišťálová lupa 2013, výsledky
  4. Cenu za nejlepší zprávy obhájil iDNES
  5. Český zavináč 2002 - jak to dopadlo?
  6. Už žádná žumpa? iDNES chce v diskusích skutečná jména, ověří ale jen některé - Lupa.cz Už žádná žumpa.

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]