Jennifer Kellerová

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Jewel Staiteová, představitelka dr. Kellerové

Dr. Jennifer Kellerová je fiktivní postava ze seriálu Stargate Atlantis. Ztvárnila ji herečka Jewel Staiteová. Dr. Kellerová se objevila poprvé v poslední epizodě třetí série s názvem "Zaútočit první". Často se objevovala ve čtvrté sérii a počínaje pátou se stala jednou z hlavních postav.

Život před Atlantis[editovat | editovat zdroj]

Narodila se v americkém městě Chippewa Falls ve Wisconsinu, ve kterém poté žila. Krátce předtím, než se přidala k expedici Atlantis, zemřela její matka. Kellerová trpí závratěmi.

Na Atlantis[editovat | editovat zdroj]

Na konci třetí řady nahradila Dr. Carsona Becketta, který zahynul při explozi v epizodě "Neděle". Původně měla být hlavní lékařkou jen dočasně, dokud IOA nenajde někoho jiného. Nakonec však ve funkci zůstala.

V průběhu čtvrté a páté sezóny se začaly vyvíjet její vztahy s Rodneym McKayem a Rononem Dexem. Oba dva o ni sváděli tichý boj, ale nakonec začala chodit s McKayem.

Zajímavosti[editovat | editovat zdroj]

Herečka Jewel Staiteová, která ztvárnila Jennifer Kellerovou, si zahrála ve Stargate Atlantis také postavu mladé wraithské ženy jménem Ellia, a to v epizodě druhé sezóny "Instinkt".

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Jennifer Keller na anglické Wikipedii.