Interstate 60

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Interstate 60
Interstate 60
Základní informace
Původní název Interstate 60
Země USA
Jazyk Angličtina
Délka 116 minut
Žánr komedie
Scénář a režie Bob Gale
Obsazení a filmový štáb
Hlavní role James Marsden
Gary Oldman
Amy Smart
Michael J. Fox
Christopher Lloyd
Chris Cooper
Kurt Russell
Střih Michael Fallavollita
Výroba a distribuce
Produkční společnosti Fireworks Entertainment
Seven Arts Pictures
Rozpočet cca 7 milionů dolarů
Interstate 60 na ČSFD IMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Interstate 60 je metafyzická filmová komedie z roku 2002 ve stylu road movie. Hrají James Marsden, Gary Oldman a Amy Smart, postavy cameo Michael J. Fox, Christopher Lloyd, Chris Cooper a Kurt Russell. Film napsal a režíroval Bob Gale.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Neal Oliver (hraje James Marsden) slaví 22. narozeniny, příliš si neví rady se svým životem, otec ho nutí do právnické kariéry, ale on by se raději věnoval malířství. Sám neví, jak se ve svém životě rozhodovat, často za sebe nechá rozhodovat náhodu, a tak si k narozeninám přeje, aby znal odpovědi na své otázky. Na oslavě se objeví záhadná postava O.W. Grant (hraje Gary Oldman), americký kouzelný mužíček, a přání mu splní.

Neal dostane kouli Magic 8-Ball, která mu odpoví na každou otázku, na kterou se dá odpovědět buď Ano nebo Ne. S ní se dostane na cestu po dálnici označované jako Interstate 60, která ovšem na mapě neexistuje. Jako stopař k němu přistoupí O.W. Grant a vysvětluje mu, že lidem plní jejich přání, ale svým vlastním způsobem. Například jedni novomanželé si přáli „žít šťastně až do smrti“, a tak je nechal vybuchnout v autě, kterým odjížděli na svatební cestu. Plní lidem přání, ale nejvíc ho baví, že lidé neví, co si vlastně přát. Jeho jméno je zkratkou „splním jedno přání“ (One Wish Granted).

O.W. Grant brzy vystoupí a nechá Neala, aby po cestě potkal další postavy:

  • umírajícího reklamního agenta (hraje Chris Cooper), který chce napravit křivdy světa
  • člověka, který dokáže sníst obrovské množství jídla, aniž by si ulevil
  • ženu, která hledá „ideální šoustání“
  • Ann-Margret vede Muzeum Podvodů, ve kterém se vystavují vzácné obrazy jako by to byly laciné napodobeniny, ale navštěvující snobové si toho nikdy nevšimnou
  • město právníků Morlaw, ve kterém se každý soudí s každým

Neal cestou sleduje záhadné billboardy, na kterých mu neznámá krásná dívka dívka ukazuje správný směr (Lynn hraje ji Amy Smart).

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]