Imperial College London

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Imperial College London

Znak
Znak
Scientia imperii decus et tutamen
Motto
Rok založení 1907
Typ školy univerzita
webové stránky

Imperial College London (česky Královská univerzita v Londýně), oficiálně The Imperial College of Science, Technology and Medicine (česky Královská univerzita vědy, techniky a lékařství), takto je zapsána v Královské výsadní listině, je britská univerzita v Londýně specializovaná na vědu, strojírenství, medicínu a obchod.

Pravidelně se umisťuje mezi tři nejlepší univerzity v Times National University League Table (liga britských národních univerzit) spolu s Oxfordskou univerzitou a Univerzitou v Cambridgi. Univerzita byla umístěna na pátém místě v roce 2007 ve světovém hodnocení univerzit (THE - QS World University Rankings), kterého se zúčastnily všechny světové univerzity.

Hlavní část univerzity je umístěna v South Kensingtonu v centru Londýna na hranici mezi Royal Borough of Kensington and Chelsea a City of Westminster. Hlavní vstup do university je na ulici Exhibition Road. Všechny prostory university zabírají celkově 525 233 čtverečních metrů (5 653 560 čtverečních stop). Plochou zabírá nejvíce ze všech vzdělávacích zařízení ve Velké Británii. Koleje byly dříve součástí univerzity, nezávislé se staly 8. července 2007 při 100. výročí jejich založení.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]