Front populaire (stanice metra v Paříži)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Výstavba stanice

Front populaire je stanice pařížského metra na lince 12, která se staví severně za hranicemi Paříže. Staveniště se nachází na hranici měst Saint-Denis a Aubervilliers. Pro veřejnost by se měla stanice otevřít na konci roku 2012.

Stanice bude sloužit nové obchodní a obytné čtvrti se 605 novými domy a 92 000 m2 kancelářských prostor, která vzniká na místě bývalé průmyslové oblasti. Po prodloužení budoucí tramvajové linky T8 zde bude umožněn přestup.

Otevření úseku ze stanice Porte de la Chapelle do Front populaire je první fáze. Posléze bude linka 12 prodloužena dále přes stanici Pont de Stains do Mairie d'Aubervilliers. Termín této druhé fáze však prozatím nebyl určen.

Označení nové konečné stanice linky 12

Název[editovat | editovat zdroj]

V původním projektu se stanice jmenovala Proudhon - Gardinoux podle dvou křížících se ulic - Rue Proudhon v Saint-Denis a Rue des Gardinoux v Aubervilliers. Po smrti martinického básníka a politika Aimé Césaira v roce 2008 navrhl starosta města Drancy pojmenovat stanici na jeho počest.[1] Společnost RATP však vyžaduje, aby hodonyma stanic vycházela z pomístních názvů. Stanice získala provizorní název Pont de Stains, který byl změněn na Aimé Césaire, když byl 6. července 2008 pojmenován přilehlý park Aimé Césaira.

Města, na jejichž území se stanice nachází, ale prosazovala název Proudhon-Gardinoux-Place du Front Populaire, kvůli náměstí, u kterého se sbíhaly obě ulice. Dne 9. února 2011 vydal svaz STIF tiskovou zprávu, ve které oznámil definitivní jméno nové stanice – Front populaire.[2]

Vstupy[editovat | editovat zdroj]

Z nově budovaného náměstí bude do stanice přístup čtyřmi vchody.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. (francouzsky) Článek o přejmenování stanice
  2. (francouzsky) Tisková zpráva

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Aimé Césaire (métro de Paris) na francouzské Wikipedii.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]