Edgar Cayce

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Edgar Cayce
Cayce 1910.jpg
Narození 18. března 1877
Hopkinsville
Úmrtí 3. ledna 1945 (ve věku 67 let)
Virginia Beach
Příčina úmrtí Hemicerebrální porucha
Národnost americká
Manžel(ka) Gertrude Evans
Děti Hugh Lynn (1907–1982)
Milton Porter (březen 1911 – květen 1911)
Edgar Evans (1918–2013)
Rodiče Leslie B. Cayce
Carrie Cayce
Web www.edgarcayce.org
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Edgar Cayce (18. března 1877 v blízkosti Hopkinsville, Kentucky3. ledna 1945 Virginia Beach) byl jasnovidec, léčitel a senzibil. Jeden z životopisců jej nazval Spícím prorokem. Nazývaný je aj otec holistickej medicíny, najviac a najlepšie zdokumentované psychické médium 20. storočia.

Život[editovat | editovat zdroj]

Mnozí[kdo?] ho považují za největšího jasnovidce vůbec.[zdroj?] Slávu mu přinesly jeho výklady, zvané ridingy. Se stejnou pevností v nich hovořil o léčení rakoviny, reinkarnaci a počátcích života na Zemi. Tvrdil, že informace čerpá z univerzálnej mysle, akašických záznamov a z podvedomia človeka. Zásluhy Cayceho o lékařství jsou tak veliké, že i když nebyl lékařem, univerzita v Chicagu mu propůjčila v červnu roku 1954 titul doktora honoris causa. Většinu nemocí Cayce léčil patřičnou dietou a určitými lékařskými postupy a cviky. Tyto prosté způsoby se ukázaly tak účinné, že vznikly i kliniky, které úspěšně používají vědomosti získané během ridingů k léčení většiny nemocí, včetně rakoviny. Z tisíců ridingů, vydávaných během dalších dvaceti let, se dozvídáme i o někdejších civilizacích na Zemi, jako je Og, Lemurie, Atlantida nebo antický Egypt, jakož i o Bohu, Kristu a původu člověka. Cayce se několikrát denně uváděl do tranzu a odpovídal na otázky. Přítomni bývali jeho žena Gertruda, stenografistka Gladys Davisová a hosté. Když odpovídal na otázky lékařského druhu, používal výrazy a termíny jemu zcela neznámé, které se však zcela shodovaly s výrazy, jež používá lékařská věda. Po probuzení si nepamatoval téměř nic z toho, co říkal v tranzu. Zemřel 3. ledna 1945 ve Virginia Beach ve Virginii. Jeho poslední slova zněla: „Jak velice dnešní svět potřebuje Boha!"[1]

Dílo[editovat | editovat zdroj]

Počas svojho života viac ako 40 rokov pravidelne vstupoval do ,,tranzu,, aby pomáhal ľuďom s ich problémami a odpovedal na otázky najrôznejšieho druhu. Poskytol tak 14 306 zdokumentovaných výkladov v ktorých detailne popisuje fascinujúce informácie o živote Ježiša Krista, Atlantíde, reinkarnácii, astrológii, meditácii, pôvode ľudstva.

Predpovedal krach na newyorskej burze v roku 1929, začiatok druhej svetovej vojny, rozpad Sovietskeho zväzu, budúcnosť medicíny. Jeho pomoc vyhľadalo veľa známych osobností vrátane Woodrowa Wilsona, Thomasa Edisona, Nikoly Tesly, Merilyn Monroe, matky Ernesta Hemingwaya. Jeho výklady v neposlednej rade odhaľujú vesmírne zákony a súvislosti a učí tak všetkých úprimne hľadajúcich ako sa vrátiť späť k Bohu.

Hlavní knihy přeložené do českého jazyka jsou Tajemství života a smrti, Tajemství duchovního růstu, Léčivá síla lásky, Hledání Boha, Tajemství lidské duše, Duchovní probuzení, Zázrak jménem meditace, Tajemství záhad, Klíče ke zdraví – Zlatá kniha receptů, Diagnostika karmy, O lásce a manželství, Univerzální vědomí.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Edgar Cayce na anglické Wikipedii.

  1. Edgar Cayce. www.databazeknih.cz [online]. [cit. 2019-03-06]. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]