Diskuse s wikipedistou:Taco

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

--bab_dz 29. 3. 2009, 18:46 (UTC)

Revert[editovat zdroj]

Dobrý den, nezlobte se, ale zrušil jsem Váš příspěvek na stránce Biblická kritika. Jednak proto, že není cílem Wikipedie posuzovat s definitivní platností výsledky vědeckých disciplin (vizte WP:NPOV pro náš celkový přístup k hodnocením), a hlavně proto, že mnohé výsledky biblické kritiky (např. spolehlivější znalost originálního textu bible) jsou podle mého názoru sotva zpochybnitelné. Zdravím,--Ioannes Pragensis 29. 3. 2009, 21:49 (UTC)

Zdraví.
Nezlobím se, chápu to. Na druhou stranu mi přijde, že se dopouštíte toho samého, z čeho mě viníte. Pokud v mém textu vidíte tendenčnost (může být), tak ji určitě upravit. Ale mým přáním bylo, aby čtenář z textu nedospěl k názoru, že Biblická kritika nějakým způsobem zpochybnila texty Bible. Pokud to nejde nijak doložit. A doložit lze pouze pokus a dále lze i doložit, že tyto pokusy (minimálně některé) nebyly úspěšné.
Například http://cs.wikipedia.org/wiki/Teorie_vzniku_Pentateuchu jsou uvedeny jak teorie které zpochybňují autorství Mojšíže, tak i uvádí zpochybnění této teorie :-). Což mi přijde OK. Uvedeny obě strany.
Rád bych teda to v tomto duchu nějak upravil, ale ne jen revert. Mohl by jste mi v tom poradit?
~taco~ 29. 3. 2009, 22:28 (UTC)
Podle mne je nejlepší (a také nejtěžší) ty teorie na základě nějakého spolehlivého pramene popsat a citovat jejich hodnocení obsažené v tomto prameni/pramenech. "Biblická kritika" není nic jednotného, co by se dalo snadno shrnout, a na její výsledky určitě neexistuje jednotný celkový názor. Sám vidíte, že u jedné jediné teorie zabere popis celý článek. Zdravím,--Ioannes Pragensis 29. 3. 2009, 22:38 (UTC)

Nilgiri (čaj)[editovat zdroj]

Děkuji Vám za první informace v článku Nilgiri (čaj). Bohužel jeho rozsah nebo zpracování zatím nesplňuje požadavky na encyklopedické heslo. Pokuste se prosím text článku rozšířit alespoň do té míry, abychom jej mohli zařadit mezi články k rozšíření. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po sedmi dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit. Děkuji za pochopení. Wikipedista:BobM d|p 31. 12. 2009, 17:33 (UTC)

Osobní útok[editovat zdroj]

Dobrý večer, prosím nedopouštějte se osobních útoků proti ostatním, tak jako jste to udělal ve shrnutí editace zde. Děkuji. --G3ron1mo 17. 9. 2012, 18:42 (UTC)

Nebylo to myšleno jako osobní útok. Pokud jste ji tak pocítil, omlouvám se. Doufám ale, že si příště dáte záležet když budete někomu lehkomyslně revertovat jeho práci. ~taco~ (diskuse) 17. 9. 2012, 18:47 (UTC)

Extensible Data Notation[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji Vám za první informace v článku Extensible Data Notation. Bohužel jeho rozsah nebo zpracování zatím nedosahuje ani minimální nutné délky. Pokuste se prosím text článku rozšířit alespoň do té míry, abychom jej mohli zařadit mezi články k rozšíření. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po sedmi dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Děkuji za pochopení. --janbery (diskuse) 9. 11. 2019, 18:19 (CET)[odpovědět]