Diskuse s wikipedistou:JaroslavaBrokešová

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

--Bazi (diskuse) 5. 8. 2019, 11:34 (CEST)

Právní výhrůžky[editovat zdroj]

Dobrý den, přečtěte si prosím Wikipedie:Právní kroky a právní výhrůžky, díky. S pozdravem —— MrJaroslavik (diskuse) 31. 7. 2019, 01:34 (CEST)

Postupně vstřebávám veškerá pravidla. Je to pro mě složité, ale postupem času stále lepší a lepší. Děkuji Vám za Vaše upozornění a budu jednat, aby se zmiňované již z mé strany neopakovalo. Hezký den. JaroslavaBrokešová (diskuse) 6. 8. 2019, 05:46 (CEST)

Pravidlo tří revertů[editovat zdroj]

Dobrý večer, dovolím si Vás upozornit na existenci pravidla tří revertů. Pro lidi, kteří jsou na Wikipedii noví, je zvládnutí všech osvědčených zvyklostí obtížné, je jich skutečně hodně a zorientovat se chce čas. Často je také obtížné, obzvláště zpočátku, odhlédnout od svého osobního, aktivistického pohledu. Ale při troše štěstí se to dá postupně zvládnout, poznat všechny ty jednotlivosti jednu po druhé a naučit se v tom nějak fungovat. Držím Vám k tomu palce. --Bazi (diskuse) 5. 8. 2019, 23:09 (CEST)

Aha, zajímavá informace. V praxi to tedy znamení jak jsem pochopila, že pokud bych provedla nějakou stejnou změnu (více než 3x za den)jako tomu bylo v rámci "oslovení před jménem" , mohla bych se opět dostat do blokace To je tedy meritem těch "tří revertů" Vůbec mi nebylo ze začátku jasné co to znamená. Vše se teprve učím. Zařídím se podle toho. Velice vám děkuji za vaše rady. Hezký den. JaroslavaBrokešová (diskuse) 6. 8. 2019, 05:38 (CEST)

Obnovení článku[editovat zdroj]

Ještě jednou zdravím, dovoluji si informovat, že jsem požádal o obnovení článku v jeho předchozí podobě, a to prozatím mimo hlavní encyklopedický prostor, tj. zde: Wikipedista:Bazi/Jaroslava Brokešová. Bude tak možné zapracovat na jeho podobě, aby mohl lépe vyhovět požadavkům na encyklopedický článek a nebyl v budoucnu znovu smazán. Jako hlavní úkol bych viděl projít celý obsah článku, doplnit jednotlivé věrohodné zdroje ke všem významným údajům a promazat případně informace nevýznamné. Příliš nabobtnalé jsou sekce „Jaroslava Brokešová v médiích“ a „Externí odkazy“. Přítomné odkazy by bylo možno zčásti vytěžit a použít jako zdroje informací, zčásti případně promazat. Dovolím si o obnovení článku informovat také původního zakladatele Irumik. --Bazi (diskuse) 5. 8. 2019, 23:44 (CEST)

S Vašim návrhem a postupem souhlasím. Článek na Wikipedii musí obsahovat jen podstatné věci. Ty nepodstatné nako např. zminka o mém YouTube kanále tam někdo záměrně doplnil aby později na to mohl narážet jako na hlavní důvot smazàní článku. A nabyvam dojmu, že ten "někdo" byl pràvě ten dotyčný, nebo někdo mu blízký, kdo vytvořil komplot proti mě. V době diskuze jsem vymazala informace o YouTube a hle, dotyčny wikipedista který zahájil štvavou kampaň proti mé osobě to najednou zmiňuje. Teď už je mi jasné jak to bylo. JaroslavaBrokešová (diskuse) 6. 8. 2019, 04:43 (CEST)
A já nejsem žijící osoba? Proč bych proti Vám měl nějaký roky trvající komplot? Diskuze o smazání se dohodla, že nejste encyklopedicky významná. Wikipedie není nástroj Vaší sebepropagace. Současný stav je výsledkem konsenzu. -- Eykeklos Omnia (diskuse) 6. 8. 2019, 12:07 (CEST)
Doporučuji nejprve prostudovat Wikipedie:Diskuse_o_smazání/Jaroslava_Brokešová. Upozorňuji, že paní Brokešová diskuzi celkem značně narušovala a během diskuze článek různě měnila. Pro hlasování byly též použity loutkové účty. Osobně bych Vám radil článek znovu nezakládat a nechat to tak, jak to je nyní. Paní Brokešová jen tak spokojena nebude, a už zde vyhrožovala, že nás dá k soudu - její chování je po celou dobu proti pravidlům Wikipedie a jen zatěžuje. Uživatele Irumik jsem již kontaktoval před měsícem, nereaguje (ale argumenty pro encyklopedickou významnost používal kdysi skoro přesně tytéž, jako paní Brokešová nyní, skoro jako kdyby byli jeden druhým inspirovaní). -- Eykeklos Omnia (diskuse) 6. 8. 2019, 03:09 (CEST)
Přestaňte mě neustále napadat a fabulavat vaše zjištění vázenej Eykeklos Omnia !
Diskuze o smazání nebylo přeci "hlasování" , nebo alespoň tak jsem to četla v záhlaví - informace
Wikipedista který o mě článek vytvořil je pro mne neznámou osobou . Nemohu to být já, neboť toto ještě neovlàdám. Pouze jsem postupně četla ty diskutace ktere se za posledních desst let vedli a z toho jsem vycházela že různí úcastníci reality show mají zde větší encyklopedickou váhu než můj počin z roku 2004. Přestante dělat stran mé žijící osoby další útoky !Porušujete tím pravidla, neboť je vám jasné doporučeno jak se máte chovat k osobě žijící !!!
JaroslavaBrokešová (diskuse) 6. 8. 2019, 04:58 (CEST)
Já jsem ale neřekl, že jste to tehdy Vy. Jen jsem řekl, že jste se inspirovala tím, co onen Wikipedista psal. Sama píšete, že jste si to četla a vycházela jste z toho. Takže to, co jsem napsal, byla pravda. Stejně tak to, že jste vyhrožovala - je dobře, že jste se již poučila, že to nesmíte dělat. A tak dále. -- Eykeklos Omnia (diskuse) 7. 8. 2019, 15:55 (CEST)
Přidávám se k upozornění na skutečnost, že diskuse o smazání není hlasováním. Byť i tam je nežádoucí používat loutkové účty. Zároveň je poměrně signifikantní, že po deseti letech téměř mizivé editační činnosti se náhle uživatelský účet Eykeklos Omnia takto aktivizoval a houževnatě řeší zrovna případ tohoto článku. Myslím, že v tomto ohledu by byla namístě zdrženlivost. V předmětném DOSu se ve skutečnosti vyjádřilo jen velmi málo zkušených wikipedistů, OJJ (pro smaz) na Wikipedii působí 4 roky, Hnetubud (pro zachování) 3 roky. Marek Anděl (pro smaz) i Rudolf Pokorný (pro zachování) jsou nováčci, Eykeklos Omnia „spící agent“. ;) Výsledek DOSu je tak nepříliš průkazný či přesvědčivý, sám uzaviratel jej označil za „ne zcela jednoznačný“. --Bazi (diskuse) 7. 8. 2019, 12:03 (CEST)
Edituji zejména na anglické Wikipedii, prosím, podívejte se tam, než mě nějak označíte. -- Eykeklos Omnia (diskuse) 7. 8. 2019, 12:07 (CEST)
A ještě k těm ostatním, které jste zmínil - uživatel Hnetubud poskytl ve svém argumentu mnoho zdrojů, z nichž jsem všechny citoval v současné verzi v článku Transsexualita. A uživatel Rudolf Pokorný použil právě onen loutkový účet. To byli ti, kteří se vyjádřili pro zachování (tedy fakticky jeden uživatel, jehož postřehy a nalezené zdroje byly plně inkorporovány do současné verze a ovlivnily ji). Je mi líto, že jste se neúčastnil. Kontroloval jsem to tehdy, a diskuze pro smazání se standartně objevila na všech místech, kde se na ně běžně odkazuje - na Komunitním portálu i na osobních stránkách Wikipedistů, pokud tam měli odkazy na DOSy zavedeny. -- Eykeklos Omnia (diskuse) 9. 8. 2019, 09:29 (CEST)

Když se už tady takhle hezky bavíme pane Eykeklosi, dovolte mi prosím jeden dotaz. Má vaše osoba něco společného s velkou YouTuberskou skupinou s názvem YouTube pomáháme si cz/sk , (skupina je to velkà, čítá asi na 50 tisíc členů a já jsem v této skupinè jedním ze správců. Děkuji za odpověď JaroslavaBrokešová (diskuse) 8. 8. 2019, 05:53 (CEST)

Díky za dotaz, ne. Mám pocit, že Vy pořád cítíte nějaký komplot. Bude asi těžké přesvědčit Vás, že se o nic takového nejedná. Několik Wikipedistů (editace po několik let je dostatečná zkušenost, já mám zase zkušenost z anglické verze) si myslelo, že současné řešení je dostatečné, našel se jeden wikipedista, který si myslí, že by o Vás možná měla pojednávat celá stránka. To je vše, o nic víc se nejedná. -- Eykeklos Omnia (diskuse) 8. 8. 2019, 10:09 (CEST)
Ne pane Eymeklosi, nepresvědčil jste mě vůbec. Ba právě naopak. A vaše neustálá intervence stran smazání a teď dokonce protesty proti obnovení mě utvrzují že v tom bylo něco jiného, cíleného. To co si někde píšete v angličtině mě osobne nezajímà oproti tomu, že jste nám zde ještě neobjasnil fakt, že jste si s tisiců článků vybral právě ten můj a horoval pro jeho smazání opakovanou , ano minimálně jednou a tou samou opakovanou diskuzí. Prvá měla trvaní 14 dní, druhá pouhý týden. Dobrá dobrá, máte zájem aby wikipedie byla čistá od encyklopedicky nevýznamných informací. V tom s vámi budu za jedno. Ale vysvětlete mi prosím fakt, proč jste se po smazání měho článku zarazil v další aktivitě ve stejném duchu u jiných a podstatně méně významných článků. Pokud byste rozpoutal diskuze např u dvaceti člànků najednou, řekla bych si aha, aktivní wikipedista. Ale já nikde nevidím další vaší činnost v českém sektoru. Chcete nějakou takovou práci ? Jà postupně našla alespoň 50 různych které by potřebovali úpravu, nebo dokonce diskuzi o smazání , neboť obsahují sebepropagacj. Chcete je poslat ať pokračujete v rozkvětu wikipedie ? Řekněte mi , jak to je! Kde je pravda !

JaroslavaBrokešová (diskuse) 9. 8. 2019, 15:43 (CEST)

Víte, že vůbec něco píšu, mám pocit, že tomu nebudete věřit, a že jste už tak nějak nastavena lidem číst mezi řádky vždy něco jiného, než lidé piší. Ale ještě se Vám naposledy pokusím odpovědět.
Takže je čas i na můj osobní příběh. Po roku editace na anglické Wikipedii (edituji jednak to co mě zajímá, jednak si náhodně vybírám témata pomocí funkce Random article popř. Enhanced random) jsem si říkal, že zkusím něco napsat i na Wikipedii českou, navzdory tomu, co jsem o české Wikipedii slyšel (tedy že je zde hodně lidí, kteří si věci berou sakra osobně, a kteří rádi míří do konfliktu - ano, už je možné vytušit, jak ironický směr příběh vezme). Váš článek jsem našel formou funkce Náhodný článek a jal jsem se jej upravovat, jak je přirozené. Tím nechci říct, že jste nějaká náhodná hej počkej, abyste se zase neurazila. To, co se dělo poté, a důvody, které mě vedly k založení DOSu, jsem popsal právě v oné diskuzi.
To, co se stalo - tedy konkrétně to, že jste se ozvala Vy a začala vyhrožovat právními kroky, mě zaskočilo. Něco takového jsem nečekal. Vaše chování mi nejen potvrdilo, ale snad i překonalo všechny předsudky, které jsem vůči působení na české Wikipedii měl. Nyní přijdou mé soudy, které nemusí být nutně správné, jen píši, jak to cítím. Bohužel se mi zdá, že předvádíte komplexy velikášství a paranoiu. V celém procesu jste se, podlě mně, projevovala malicherně (např. Vám vadilo, že nejste v článku oslovována "paní"). To si přeberte jako svědectví člověka, který se s Vámi potkal na internetu. Naprosto jsem se zklamal v české mutaci Wikipedie a v její schopnosti věci efektivně řešit. Z tohoto důvodu jsem se rozhodl, že na české Wikipedii již působit nebudu - nehodlám si zničit život Vámi, ani podobnými lidmi, kterým snad šlápnu na kuří oko, jelikož dám k diskuzi článek, který sem nepatří.
Od tohoto zjištění dále edituji pouze na anglické Wikipedii, kde se zabývám i popularizací českých témat v angličtině. Vaše ego se mi už řešit nechce. Na druhou stranu se domnívám, že by si nikdo neměl mít možnost "vyvztekat" si svůj článek nazpět. Pokud si myslíte, že mě urážkami a vyhrožováním soudem přimějete k tomu, abych Vám nakonec řekl: "Milá Jarko, článek o sobě si zasloužíte, jste mnohem podstatnější, než si všichni myslí," tak jste na omylu. Naopak, můj osobní názor na Vás se až v průběhu a vlastně až po uzavření kauzy výrazně zhoršil. Vaše chování vůči mně jsem naprosto nečekal. Toto není žádné citlivé chování k žijící osobě, které Vy vůči sobě vyžadujete. S principu si však myslím, že není správné odejít, udělat kompromis a tomu, kdo je prostě více slyšet, článek na Wikipedii vytvořit, aby měl radost. Proto péče o Vaši kauzu bude snad na dobrou dobu to jediné, co na české Wikipedii při občasném zavítání budu dělat. Abyste si uvědomila, že svět nefunguje tak, že když budu více křičet, tak dostanu hračku/článek. A že na lidi se neútočí.
A teď pryč od osobního tónu a zpět k technickým věcem: (prosím, nahodit zpět úsměv! :) ) Je dobře, že jste našla padesát článků zralých na úpravu, a ačkoli to já z výše uvedených důvodů dělat nebudu, jistě je zde mnoho jiných Wikipedistů, kteří by se toho úkolu rádi zhostili. Česká Wikipedie je však komunita pár nadšenců, proto byste mohla zkusit editovat sama, a tím si osvojit základy editace. Na stránce Wikipedie:Průvodce naleznete určitý základ. Vyplatí se též naučit se pracovat přímo s editací zdroje, alespoň já to tak dělám.
Nezapomeňte prosím, že jsme lidé. A každý máme názor, který je ovlivněn tím, jak druhého známe, nebo neznáme.
Přeji Vám krásnou Prague Pride, pokud se jí budete účastnit, a příjemný letní den!
S pozdravem -- Eykeklos Omnia (diskuse) 9. 8. 2019, 17:39 (CEST)
Na tento váš nicneříkajíc elaborát pane Omnio, vám odpovím jen toto. Nikdy jsem se nezúčastňovala žádných pochodů typu "pride" ani podobných LGBT akcí. Neslavím ani necítím žádnou hrdost, že jsem se někdy potýkala s problémem zvaným transsexualita. Stejně mi to nebudete věřit a ve vašem případě je mi to už jedno, ale nevím co bych za to dala, prožít si svůj život normálně, bez jakýhkoliv anomálií. Tak věřím že se dočkám v tom příštím. Věřím v reinkarnaci, trochu se zajímám o budhismus. Na co jsem ovšem hrdá, tak to je fakt, že jsem se doposud z toho všeho nezbláznila a to hlavně, pokud mám tu "čest" potkávat se s lidmi , například jako jste vy. Že tady v této společnosti dokáži tak nějak v rámci svých možností fungovat jak po pracovní tak společenské stránce, především, že se ke mě moje děti, příbuzní blízcí i vzdálení nepostavili zády, a že si dokáži najít i čas na své koníčky (tvorba videí YouTube, cestování ...) . Na to jsem hrdá. Tohle vy nikdy nepoznáte. Sbohem. JaroslavaBrokešová (diskuse) 9. 8. 2019, 18:36 (CEST)

Encyklopedický styl oslovení[editovat zdroj]

Dobrý den, články jsou psány encyklopedickým stylem, viz WP:ES/2. bod „Waldemar Matuška“, nikoli „pan Waldemar Matuška“. U osob se v textu nepoužívá běžného oslovení typu „pan, slečna, paní, madam aj.“ (slečna Kvitová vyhrála, paní Jourová se stala, madam Tatcherová odstoupila). Výjimkou jsou postavy uměleckých děl (paní Bovaryová), rodové tituly (Marie, paní z Meneses a Orduñi) apod.
Obvyklým postupem, jak do článku vložit úpravu, která jde proti standardu a opakovaně se setkala s nesouhlasem (reverty), je zdůvodnění takové úpravy v diskusi článku, do níž jste již přispěla. Následně počkat na reakce. Zdraví.--Kacir 6. 8. 2019, 01:01 (CEST)

Děkuji vám za vysvětlení. Z mé strany by opětovné změny byly porušením pravidel tří revertů. Postupně vstřebávám pro mě dosud neznámé informace. Zařídím se podle toho a budu tak jednat, aby nic nebylo v rozporu . Děkuji a přeji hezký den. JaroslavaBrokešová (diskuse) 6. 8. 2019, 05:53 (CEST)

Nekonstruktivní vedení diskuse[editovat zdroj]

Dobrý den, rád bych Vás požádal, abyste se zdržela komentářů jako je [1]. Tyto komentáře nijak neprospívají ke konstruktivní diskusi a zhoršují atmosféru na Wikipedii. Děkuji za pochopení, --Martin Urbanec (diskuse) 27. 1. 2020, 14:08 (CET)

Ještě poznámka k videu, "medializování" svých vlastních sporů může být jinými wikipedisty interpretováno jako "snaha vyvíjet na Wikipedii tlak", což málokdy dopadá dobře. --Martin Urbanec (diskuse) 27. 1. 2020, 14:24 (CET)

Vážený pane . Co "zhoršilo atmosferu na wikipedii" byl akorát fakt, že jste zde dopustili úzkému okruhu wikipedistů, aby se diskutovalo o článku v ramci jeho smazání. To mi potvrdil i wikipedista Bazi,který se divil, že se diskuze nezúčastnil. Zapomeňme na to. Članek je řádně ozdrojovàn a já Vás tedy žádám o opětovné zveřejnění. Nebo lépe,revizi v rámci nové diskuze,která bude otevřena všem, nikoliv jak jsem výše popsala. Buďte objektivní a spravedliví. Članek zde byl publikován deset let a na základě osobních frustrací směřující proti mé osobě se nachází ve stavu ve kterém je. Žádam vás o nápravu. Děkuji.

PS: k videu : To víte, lidi jsou pobouřeni smazáním článku. A vysvětlujte jim to, když se mě na to v Live Streamech ptají jak to je. To prostě vysvětlit musím, já lidem říkám pravdu, nic než pravdu a k tomu mi dopomáhej ...tenhleten , BUH :-) JaroslavaBrokešová (diskuse) 27. 1. 2020, 18:53 (CET)

Zablokování - leden 2020[editovat zdroj]

Dobrý den, Váš editační přístup k Wikipedii jsem byl nucen na 24 hodin omezit. Tato editace byla hluboce za čárou wikietikety a i obecných hranic slušného chování. S pozdravem, --Martin Urbanec (diskuse) 28. 1. 2020, 11:14 (CET)

Zablokování - únor 2020[editovat zdroj]

Dobrý den, Váš editační přístup k Wikipedii jsem na 1 měsíc omezil. Vyzývám Vás, abyste ustala ve vyvíjení tlaku na další přispěvovatele, v opačném případě může dojít i k trvalému zablokování Vašeho editačního přístupu na Wikipedii. S pozdravem, --Martin Urbanec (diskuse) 3. 2. 2020, 15:26 (CET)