Diskuse s wikipedistou:Hořčík

Obsah stránky není podporován v jiných jazycích.
Přidat téma
Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Poslední komentář: před 11 dny od uživatele Janbery v tématu „Dotazník pro editory ke tvorbě strategického plánu

S pozdravem ♥ K123456  31. 8. 2013, 12:41 (UTC)

Flagicony[editovat zdroj]

Byl bych Vám napříště vděčný, kdybyste nevandalizoval hesla v našem projektu vkládáním vlajčiček--NoJin (diskuse) 7. 11. 2013, 20:48 (UTC)

Opatrně, kolego, neútočte na druhého, prosím. Žádná úprava Wikipedie prováděná s dobrým úmyslem není vandalismem. Mimochodem, neupřesnil jste, která kolegova editace je pro Vás problematická, ale jestli jde o tohle, tak toto doplnění chybějících wikiformalit je to naprosto v pořádku. Doporučuji ke čtení WP:VAN (abyste věděl, co na WP nazýváme vandalismem), WP:VaS (abyste věděl, proč byla kolegova editace přínosem) a WP:PDV (abyste věděl, jak pro příště vhodněji zareagovat, pokud se Vám něco nebude líbit). S pozdravem --Mario7 (diskuse) 7. 11. 2013, 21:10 (UTC)
Nemohu s tím nic dělat. Zbytečné používání vlajek je mi z duše protivné, ať se jedná o sportovní fanoušky nebo Wikipedii. Stejně tak mi připadá chybné a zbytečné uvádět u anglických názvů měst ještě další údaj Spojené království. Wikipedie je snad encyklopedie pro normální dospělé lidi, není to dětský obrázkový slabikář. Nevím kdo tento úzus zavedl a zda prošel nějakou diskusí nebo je to jen zábava lidí, co nemají nic lepšího na práci.--NoJin (diskuse) 7. 11. 2013, 23:40 (UTC)
Používání ikonek a vlaječek je téma, které tradičně rozděluje wikipedisty, nicméně přenášet tento spor do diskuse se začínajícím editorem není vhodné a způsobem, jakým to bylo provedeno zde, je to vysloveně nežádoucí. Podle mě by byla škoda, kdybychom odradili kolegu od editování Wikipedie kvůli nějakým vlaječkám v infoboxu, které část wikipedistů odmítá a další část je, naopak, vítá. Jinak nic ve zlém a všechno dobré přeje --Mario7 (diskuse) 8. 11. 2013, 02:04 (UTC)
Pár týdnů jsem tu nebyl, a hned je tu diskuse o vlaječkách (což je podle mne jen detail). Já se řídil příklady u šablon Infobox - umělec a obecnější - osoba, kde vlaječky jsou a v diskusi k šabloně je nikdo nezpochybňuje. Nesdílím však názor, že z anglického názvu města každý „normální dospělý“ pozná, že je ve Spojeném království, ba naopak (viz en:Wakefield (disambiguation) či Perth (rozcestník)), anglicky se mluví leckde. Pravdaže, Barbara Hepworth byla anglická sochařka a uvedená anglická hrabství ukazují na UK, ale hodně lidí si stále plete UK s Anglií či Velkou Británií, natož aby znali tamní hrabství, takže uvedení státu není „zbytečné“. (Jinak Mario7 napsal vše ostatní.) Zdraví Hořčík 25. 11. 2013, 10:51 (UTC)
Používám infobox Umělec v celém našem WikiProjektu Knihovna umění abych sjednotil vzhled hesel. Budu Vám zavázán, když se napříště zdržíte Vašich zbytečných editací, které nijak nepřispívají kvalitě článků (zejména vkládání vlajčiček).--NoJin (diskuse) 25. 12. 2013, 15:51 (UTC)
Wikiprojekty nejsou nadřazeny obecným pravidlům, možnostem a zvyklostem a i když můžou k jednotnému vzhledu zapojených článků přispět, nemůžou zavádět „svůj“ jednotný vzhled hesel způsobem, který odporuje jednotnému vzhledu hesel napříč Wikipedii (můžou jej pouze vhodným způsobem upřesnit). Prosím, určitě nedělejte podobné editace, otázka vlaječek se už několikrát diskutovala pod lípou a nedospělo se ke konsenzu ohledně jejích odstranění z článků. Díky za pochopení. --Mario7 (diskuse) 25. 12. 2013, 16:14 (UTC)
@NoJin: Ačkoli jsem již napsal, čím jsem se při svých editacích řídil a že osobně vlaječky považuji za detail, zdá se, že vy je za detail nepovažujete a jste proti nim. Budiž, váš názor vám neberu, ale WP je kolektivní dílo, viz Wikipedie:Vlastnění článků. Jistě máte na obsahu vámi založených článků hlavní zásluhu, kterou oceňuji, ale dovolím si mírně se ohradit proti tomu, že mé editace (nejspíš tyto: Reg Butler & Barbara Hepworth z 7.11.2013) označujete za „zbytečné“ – opravil (resp. standardizoval) jsem formátování, typografii apod. (a do obsahu nezasáhl). Nějaký čas jsem tomu věnoval, stejně jako vy zakládání článků z vašeho oboru (klobouk dolů). Nicméně nejsem jediný, kdo u nějakých vámi založených článků (několik jsem jich prošel) provedl podobné formální editace, které dle mého názoru přispěly ke zkvalitnění článků, co se týče jejich vzhledu či kategorizace (zde nemluvím o nepodstatných marginálních vlaječkách, o nichž už opravdu nemám chuť polemizovat). – Děkuji kolegovi Mario7 za věcné příspěvky – až teď jsem si všiml, že v jeho diskusi zde píšete o „vlajčičkových vandalech“, hmm, byl bych pro vstřícnější tón, viz Wikipedie:Předpokládejte dobrou vůli, já ji předpokládám i u vás… Každopádně přeji hodně zdaru v zakládání nových článků. Zdraví Hořčík 27. 12. 2013, 12:58 (UTC)

Share your experience and feedback as a Wikimedian in this global survey[editovat zdroj]

  1. This survey is primarily meant to get feedback on the Wikimedia Foundation's current work, not long-term strategy.
  2. Legal stuff: No purchase necessary. Must be the age of majority to participate. Sponsored by the Wikimedia Foundation located at 149 New Montgomery, San Francisco, CA, USA, 94105. Ends January 31, 2017. Void where prohibited. Click here for contest rules.

Your feedback matters: Final reminder to take the global Wikimedia survey[editovat zdroj]

(Sorry to write in English)

Nováček[editovat zdroj]

Děkuji! -- Hořčík 22. 5. 2023, 15:06 (CEST)Odpovědět

Dotazník pro editory ke tvorbě strategického plánu[editovat zdroj]

Dobrý den,

jako aktivního editora Vás prosíme o pomoc při tvorbě strategického plánu spolku Wikimedia Česká republika do roku 2027. Pomozte nám rozhodnout, jakým směrem se mají programy pro editory v následujících třech letech ubírat. O vyplnění krátkého dotazníku Vás prosíme do 1. května 2024, obsahuje 7 otázek a zabere to asi 5 minut.

Vyplňte dotazník pro editory

V rámci probíhajících příprav strategického plánu spolku WMČR na léta 25–27 běží paralelně řada procesů. Různými formami postupně oslovujeme definované cílové skupiny. V rámci možností se snažíme o maximální stručnost a efektivitu, ptáme se vždy na to, co je pro danou skupinu primárně relevantní.

Více informací k procesu a průběhu přípravy SP najdete na pro tyto účely zřízené veřejné stránce. Na editorský dotazník navazuje termínově setkání se správci a patrolou – v gesci Pavla Bednaříka. V případě jakýchkoliv dotazů se mi můžete ozvat na diskusní stránce, nebo mailem na jan.beranek@wikimedia.cz.

Děkujeme za zapojení,

--janbery (diskuse) 20. 4. 2024, 23:49 (CEST)Odpovědět