Darja Saltykovová

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
(přesměrováno z Darja Saltyková)
Skočit na: Navigace, Hledání
Darja Saltyková
Narození 11. března 1730
Úmrtí 27. listopadu 1801 (ve věku 71 let)
Moskva
Místo odpočinku Donský hřbitov
Povolání sériová vražda
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Darja Nikolajevna Saltykovová (rusky Дарья Николаевна Салтыкова) (17301801 Moskva) byla ruská šlechtična a sériová vražedkyně. Lid jí přezdíval Saltyčicha.[zdroj?]

Rodina[editovat | editovat zdroj]

Darja měla za manžela ruského důstojníka Gleba Saltykova. Měli spolu dva syny. Manžel jí umřel, když jí bylo 26 let.

Vraždy[editovat | editovat zdroj]

Celkem zavraždila 139 lidí. Souzena byla ale jen za 38 vražd poddaných, víc se jí prokázat nepodařilo. Z celkového počtu obětí byli pouze 2 muži. Své oběti brutálně až sadisticky mučila. Nejčastěji trápila hlady, polévala horkou vodou, trhala uši žhavými kleštěmi, nechávala nahou oběť umrznout atd.

Místní lidé, kteří se odvážili a podali na policii udání na podivná úmrtí, Jejich oznámení ale bylo řešeno podplacenými úředníky a nic se nevyšetřilo.

Když v roce 1762 na trůn usedla Kateřina Veliká dostaly se zprávy o možných vraždách k carevně a poté se začalo s vyšetřováním. Saltyková byla obviněna v roce 1764.

Trest[editovat | editovat zdroj]

V roce 1768 byla odsouzena k trestu smrti, ale pro svůj urozený původ jí byl trest změněn na doživotí v podzemní kobce moskevského kláštera. Zde strávila dalších 33 let svého života. Podle jedné dochované zprávy, měla s jedním z dozorců dítě, které zde porodila.

Zdroj[editovat | editovat zdroj]

  • MEVALD VODIČKOVÁ, Jarmila. 3 bestie s modrou krví Vraždily kvůli mužské zradě?. History revue. červen 2009, roč. 2, čís. 6, s. 34. Dostupné online. ISSN 1803-0440.