Chris Sawyer's Locomotion

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Chris Sawyer's Locomotion
VývojářChris Sawyer (e)
VydavatelAtari (e)
DesignChris Sawyer (e)
SkladatelAllister Brimble (e)
PlatformyMicrosoft Windows (e)
Datum vydánízáří 2004 (e)
Žánrobchodní simulační hra (e)
Módymultiplayer videohra a hra jednoho hráče (e)
MédiaSteam
Humble Store
GOG.com (e)
Everyone PEGI 3 USK 0
Data mohou pocházet z datové položky.

Chris Sawyer’s Locomotion – zkráceně jen Locomotion – je počítačová strategická hra, vytvořená společností Atari v roce 2004.

Grafika[editovat | editovat zdroj]

Kritiky bylo již mnohokrát zdůrazňováno, že tato stránka hry patří k těm nejslabším. V době, kdy vycházejí hry s 3D moderní grafikou, vyšla Locomotion s izometrickou 2D. Přestože šlo hrací mapu otáčet o každých 90°, koncepce grafiky zůstala stejná jako u Transport Tycoonu a Rollercoaster Tycoonu, z něž hra hlavně vychází. Především způsob stavby železničních tratí je naprosto identický.

Cíl hry[editovat | editovat zdroj]

Každá mapa má svůj cíl – například někde získat 95% hodnocení, nebo vydělat 5 000 000 USD. K dispozici jsou jako reálné mapy USA, Velká Británie a Švýcarsko. K vydělávání peněz, podobně jako v Transport Tycoonu, slouží dopravní prostředky, které zde patří do šesti kategorií:

Hru začíná v roce 1900 a postupně pokračuje až do roku 2000, kdy většina scénářů končí a navíc už nepřibývají nové dopravní prostředky. Ovšem na internetu se dnes také nacházejí sady vlaků do hry. Jsou mezi nimi i Pražské Metro, České Dráhy motoráčky a plno jiných.

Nevýhody hry[editovat | editovat zdroj]

Jako nevýhody hry se dají označit hlavně nepřehlednost a vysoké hardwarové nároky; autorům se bohužel nepodařilo zopakovat úspěch klasického Transport Tycoonu.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]