Apex Legends

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Apex Legends
VývojářRespawn Entertainment
VydavatelElectronic Arts
SérieTitanfall
EngineSource
PlatformyMicrosoft Windows
Playstation 4
Xbox Live Arcade
Datum vydání4. února 2019
ŽánrFirst-person shooter
MódyHra o více hráčích
Médiadigitální distribuce (e)
Ovládánímyš a klávesnice, gamepad
Teen
Webové stránkywww.ea.com/games/apex-legends (e)
Data mohou pocházet z datové položky.

Apex Legends je multiplayerová hra typu battle royale. Během sedmi dnů dosáhla hra 25 miliónů hráčů. Hra běží na enginu Source stejně jako cs:go, Half Life a Portal. Vydavatelem je Electronic Arts, vývojářským studiem, které tuto hru vytvořilo, je Respawn Entertainment. Apex Legends patří do série Titanfall, od které získal některé mechaniky jako třeba klouzání. Další mechanikou je pingování, které umožňuje lidem bez mikrofonu říci důležité informace, jako třeba munice, zbraně, nepřátele či jen místo, kam by tým mohl jít příště. Můžete si zahrát za 9 Legend : Pathfinder, Mirage, Lifeline, Wraith, Bloodhound, Gibraltar, Bangalore, Caustic a Octane.

Charakteristika hry[editovat | editovat zdroj]

Apex Legends je battle royale hra, která si vypůjčuje koncept FPS, který se odehrává 30 let po událostech ze hry Titanfall 2. Apex se liší od většiny battle royale her tím, že obsahuje legendy (předdefinované hrdiny s jedinečnými schopnostmi, které spadají do rolí, jako je například útok, obrana, podpora a průzkumník). Hráči hrají ve skupinách po třech, každý hráč si vybere jedinečnou Legendu. V každém zápase se nachází až 20 týmů. Všechny týmy začínají bez vybavení. Hra začíná na nákladní lodi, kde si tým vybere lokaci, kde chtějí začínat. Týmy prohledávají herní mapu, kde se snaží najít zbraně, náboje a další vybavení a zároveň bojují s ostatními hráči, aby se staly posledním týmem stojícím na mapě. Hráč může být sestřelen do zranitelného stavu, kde se nemůže bránit, aby se opět zvedl na nohy musí dojit ke spojenci, který ho může oživit. Pokud hráč vykrvácí, nebo ho soupeř zabije tak hráč upustí své vybavení a vlajku, ostatní hráči mu můžou vzít jeho vybavení. Hráč může být potenciálně znovu oživen, pokud jeho spoluhráč obnoví tuto vlajku u Spawn Beaconu, které jsou rozptýlené na mapě. Apex obsahuje jak hlasovou komunikaci se spoluhráči, tak i kontextovou komunikaci pomocí jediného tlačítka, která umožňuje hráči pingovat zbraně, soupeře atd.


Apex Legends je zdarma a je podporována prostřednictvím mikrotransakcí kosmetických předmětů a hrdinů. Nové kosmetické předměty mohou být získány z otevření balíčků Apex. herní verze loot boxů, které obsahují náhodné odměny. Apex Packy jsou volně získávány, když hráč získá úroveň zkušeností. Navíc, hráči za získaný level získávají Legend Tokeny pro odemknutí nových legend a některých kosmetických předmětů. Konečná měna jsou Apex mince, které se dají koupit za reálné peníze. Za apex mince si můžete zakoupit novou legendu nebo si koupit specifický kosmetický item. Hra apex legends nabízí battle pass, který odměňuje hráče novými sezónními kosmetickými předměty tím, že dokončí výzvy ve hře. První battle pass do hry Apex Legends, byl vydán 19. března 2019.

Vývoj[editovat | editovat zdroj]

Respawn Entertainment dříve vytvořil jak Titanfall (2014), tak jeho pokračování Titanfall 2 (2016), zatímco nezávislé studio. Společnost Electronic Arts podpořila vydávání těchto titulů a v roce 2017 pak získala společnost Respawn

Zatímco Respawn začal pracovat na potenciální hře Titanfall 3, sledovali vývoj herní komunity kolem roku 2017, kdy PlayerUnknown Battlegrounds začal stoupat a popularizoval žánr battle royale. Respawn už testoval pojetí Titanfall ve formátu survival, se kterým se dobře pracovalo, a začal experimentovat s těmito pojetími v battle royale. Respawn se zaměřil na vytvoření silných tříd postav, které zapadají do vesmíru Titanfall. Navíc, Respawn chtěl pokračovat ve hře, která by využila potenciálních příjmů free to play hry, a přišel s pojetím Apex, dávat většinu úsilí studia a dělat počáteční silné vydání a vzdát se dalšího vývoje Titanfall 3 se EA nelíbilo a držela si v tomto přístupu skepticismus a považoval to za riskantní, ale podle Drewa McCoye pracovníka společnosti Respawn, ale úspěch Fortnite ukázal, že takové přístupy jsou možné.

Unikátní krok pro EA a Respawn byl držel vývoj legendy Apex jako tajemství až do jeho oznámení. McCoy říkal, že oni chtěli nechat hráče tvořit jejich vlastní názory na hru spíše než od online fór a tak povzbudit hráče vyzkoušet hru spíše než se spoléhat na marketing a jiný propagační obsah.

Apex Legends je inspirován několika střelci z posledního desetiletí: Bungieho Halo a Destiny, které zahrnovaly poutavé bojové systémy s vyvíjejícím se příběhem, Rainbow Six Siege od Ubisoftu, který demonstroval použití jedinečných tříd pro dynamickou změnu jinak jednoduchého vzorce a Overwatch od Blizzardu pro zdokonalení konceptu hrdinské střílečky. Hra je postavena na zdrojovém enginu, stejném jako u předchozích her Titanfall. Tým testoval změnu některých vyjmenovaných funkcí, jako je velikost mapy, počet hráčů v zápase a velikost týmu, a zjistil, že 60 hráčů ve skupinách po třech na bylo nejzábavnější na hraní, podle ředitele Respawnu Vince Zampella. Respawn nevyloučil v budoucnu poskytování novějších map nebo alternativních herních režimů.

Před uvedením na trh McCoy potvrdil plány na implementaci hry Apex na více platforem, v budoucnu. I když je to plánováno, pokroky a nákupy nejsou možné kvůli hardwarovým omezením. McCoy také říkal, že by rádi přidali Apex na iOS, Android a Nintendo Switch, ačkoli to není současně plánováno.