Apex Legends

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Apex Legends
Apex Legends gaming Gamescom 2019 (48605673176).jpg
Vývojář Respawn Entertainment
Vydavatel Electronic Arts
Herní série Titanfall
Engine Source
Platformy Microsoft Windows
Playstation 4
Xbox Live Arcade
Datum vydání 4. února 2019
Žánr First-person shooter
Herní mód Hra o více hráčích
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Apex Legends je free to play multiplayerová hra typu battle royale. Během sedmi dnů dosáhla hra 25 miliónů hráčů a během prvního měsíce pokořila hranici 50 miliónů. Hra běží na enginu Source stejně jako cs:go, Half Life a Portal. Vydavatelem je Electronic Arts, vývojářským studiem, které tuto hru vytvořilo, je Respawn Entertainment. Apex Legends patří do série Titanfall, od které získal některé mechaniky jako třeba klouzání. Další mechanikou je pingování, které umožňuje lidem bez mikrofonu říci důležité informace, jako třeba munice, zbraně, nepřátele či jen místo, kam by tým mohl jít příště. Můžete si zahrát za 11 Legend : Pathfinder, Mirage, Lifeline, Wraith, Bloodhound, Gibraltar, Bangalore, Caustic, Octane, Wattson a Crypto.

Charakteristika hry[editovat | editovat zdroj]

Apex Legends je battle royale hra, která si vypůjčuje koncept FPS, který se odehrává 30 let po událostech ze hry Titanfall 2. Apex se liší od většiny battle royale her tím, že obsahuje legendy (předdefinované hrdiny s jedinečnými schopnostmi, které spadají do rolí, jako je například útok, obrana, podpora a průzkum). Hráči hrají ve skupinách po třech, každý hráč si vybere jedinečnou Legendu. V každém zápase se nachází až 20 týmů. Všechny týmy začínají bez vybavení. Hra začíná na nákladní lodi, kde si tým vybere lokaci, kde chtějí začínat. Týmy prohledávají herní mapu, kde se snaží najít zbraně, náboje a další vybavení a zároveň bojují s ostatními hráči, aby se staly posledním týmem stojícím na mapě. Hráč může být sestřelen do zranitelného stavu, kde se nemůže bránit, aby se opět zvedl na nohy musí dojit ke spojenci, který ho může oživit. Pokud hráč vykrvácí, nebo ho soupeř zabije tak hráč upustí své vybavení a vlajku, ostatní hráči mu můžou vzít jeho vybavení. Hráč může být potenciálně znovu oživen, pokud jeho spoluhráč obnoví tuto vlajku u Respawn Beaconu, které jsou rozptýlené na mapě. Apex obsahuje jak hlasovou komunikaci se spoluhráči, tak i kontextovou komunikaci pomocí jediného tlačítka, která umožňuje hráči pingovat zbraně, soupeře atd.

Apex Legends je zdarma a je financován prostřednictvím mikrotransakcí lootboxů ze kterých vám můžou padnout kosmetické předměty a speciálních vzhledů zbraní a hrdinů atd... Dají se koupit i někteří zamknutí hrdinové momentálně je tím Wattson, Caustic, Mirage, Octane a od vydání Season 3 také Crypto.