Apex Legends

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Apex Legends
VývojářRespawn Entertainment
VydavatelElectronic Arts
Herní sérieTitanfall
EngineSource
PlatformyMicrosoft Windows
Playstation 4
Xbox Live Arcade
Datum vydání4. února 2019
Žánrfirst-person shooter
Herní módhra o více hráčích
KlasifikaceESRB ESRB 2013 Teen.svg
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Apex Legends je free to play multiplayerová hra typu battle royale. Během sedmi dnů dosáhla hra 25 miliónů hráčů a během prvního měsíce pokořila hranici 50 miliónů. Hra běží na enginu Source stejně jako CS:GO, Half Life 2 a Portal. Vydavatelem je Electronic Arts, vývojářským studiem, které tuto hru vytvořilo, je Respawn Entertainment. Apex Legends patří do série Titanfall, od které získal některé mechaniky jako třeba klouzání. Další mechanikou je pingování, které umožňuje lidem bez mikrofonu říci důležité informace, jako třeba munice, zbraně, nepřátele či jen místo, kam by tým mohl jít příště. Ke hraní je k dispozici 15 Legend: Loba, Pathfinder, Mirage, Lifeline, Wraith, Bloodhound, Gibraltar, Bangalore, Caustic, Octane, Wattson, Crypto, Revenant, Rampart,Horizon a poslední přidaná Legenda Fuse.

Charakteristika hry[editovat | editovat zdroj]

Apex Legends je battle royale hra, která si vypůjčuje koncept FPS, který se odehrává 30 let po událostech ze hry Titanfall 2. Apex Legends se liší od většiny battle royale her tím, že obsahuje legendy (předdefinované hrdiny s jedinečnými schopnostmi, které spadají do rolí, jako je například útok, obrana, podpora a průzkum). Hráči hrají ve skupinách po dvou nebo po třech, každý hráč si vybere na začátku jedinečnou Legendu. V každém zápase se nachází až 20 týmů. Všechny týmy začínají bez vybavení. Hra začíná na nákladní lodi. Je vybrán jeden hráč z každého týmu, který se stane Jumpmasterem, čili osoba ovládající, kde tým přistane. Když se jím někdo stane, ale nechce jím být, může tuto funkci předat spoluhráčovi. Na mapě je označená i tzv. "Horká zóna", kde je šance najít modifikovanou zbraň, lepší vybavení a více healů, avšak přistávat tam je nebezpečné, protože se o lepší zbraně budou prát i ostatní. Po přistání týmy prohledávají herní mapu, sbírají zbraně, brnění, helmy, náboje, granáty, lékárničky, atd. a zároveň bojují s ostatními hráči, aby se staly posledním živým týmem. Když hráčovi dojdou body zdraví (HP), začíná umírat a nemůže se bránit. Aby se opět zvedl na nohy musí dojit ke spojenci, který ho může oživit. Nebo mít zlatý knockdown shield, ten mu umožní se oživit sám. Pokud hráč zemře nebo ho soupeř zabije, tak hráč upustí své vybavení a vlajku. Hráči jiných týmů mu můžou vzít jeho vybavení. Hráč může být potenciálně znovu oživen, pokud jeho spoluhráč vezme jeho vlajku do 90 sekund po začátku umírání a donese ji do Respawn Beaconu, které jsou rozptýlené na mapě. Apex obsahuje jak hlasovou komunikaci se spoluhráči, tak i kontextovou komunikaci pomocí jediného tlačítka, která umožňuje hráči pingovat zbraně, soupeře atd.

Apex Legends je zdarma a je financován prostřednictvím mikrotransakcí lootboxů, ze kterých mohou padnout kosmetické předměty a speciální vzhledy zbraní, hrdinů atd. Dají se koupit i někteří zamknutí hrdinové. Momentálně jsou jimi Wattson, Caustic, Mirage, Octane, od vydání Season 3 Crypto, od čtvrté sezóny Revenant, od 5 sezóny sexy Loba a od 6 sezóny Boosted je k dispozoci nová legenda Rampart a od 7 sezóny je to Horizon, od 8 sezóny Mayhem je nová legenda Fuse.