All You Need Is Love

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
All You Need Is Love
Singl od The Beatles
Z albaMagical Mystery Tour
Strana BBaby, You're a Rich Man
Vydáno7. července 1967
Nahránočerven 1967
Formát7" deska
Žánrrock, pop
Délka3:47
VydavatelstvíParlophone
ProducentGeorge Martin
AutorLennon/McCartney
Singly The Beatles chronologicky
Penny Lane“ / „Strawberry Fields Forever
(1967)
All You Need Is Love“ / „Baby, You're a Rich Man
(1967)
Hello, Goodbye“ / „I Am the Walrus
(1967)

All You Need Is Love“ (česky Vše co potřebuješ je láska) je píseň kapely The Beatles, kterou složili John Lennon a Paul McCartney pro pořad Our World, který v neděli 25. června 1967 sledovalo 400 milionů diváků. Patří k erbovním písním Léta lásky.

Na napsání písně měli jen pár dnů. Text je složen z řady jakýchsi tautologií (typu There's nothing you can know that isn't known – „Není nic, co bys mohl znát, co není známo“) a v refrénu se pouze opakují variace na název písně. Pro kompozici je typické proměnné metrum, zejména použití nezvyklých 7/4 taktů ve sloce. V bombastickém finále zaznívají i citace jiných písní Beatles (Yesterday, She Loves You).

Nahrávání začalo 14. června v Olympic Sound Studios a pokračovalo v Abbey Road ve studiu One, kam se s Beatles vešel i celý orchestr. Závěrečným sborovým zpěvem doprovodily nahrávku i tehdejší manželky členů Beatles, řada slavných kolegů z jiných kapel (např. The Rolling Stones, The Who) a jiní přátelé. Díky této pompézní kódě byla píseň na tehdejší popovou skladbu poměrně dlouhá, téměř 4 minuty.

Píseň vyšla v červenci 1967 jako singl (7. 7. v Británii a 17. 7. v USA) a byla zařazena i na americké LP Magical Mystery Tour. V těchto i řadě dalších zemí zemí dosáhla první příčky hitparády. Zazněla také ve filmu Beatles Yellow Submarine.

V 70. letech píseň zparodoval Neil Innes pro svou kapelu The Rutles, pod názvem Love Life. Ve filmu All You Need Is Cash (parafrázujícím název skladby) se objevila i scéna parodující její klip.

V roce 2003 nazpíval Lynden David Hall coververzi použitou ve filmu Láska nebeská (Love Actually).

Obsazení[editovat | editovat zdroj]

The Beatles[editovat | editovat zdroj]

Další[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]