Adam Pascal

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Adam Pascal
Pascal na koncertu v New Haven v Connecticutu dne 19. ledna 2009
Narození 25. října 1970 (47 let)
Spojené státy americké The Bronx, New York, Spojené státy americké
Alma mater New York Institute of Technology
Aktivní roky 1996- současnost
Manžel(ka) Cybele Chivian (1998-současnost)
Děti 2
Významné role Roger Davis v muzikálu Rent
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Adam Pascal (* 25. října 1970, Bronx, New York, Spojené státy americké) je americký divadelní a filmový herec a zpěvák. Jeho nejznámější role je Roger Davis v muzikálu Rent a filmové verzi muzikálu s názvem Bohémové. Také hrál Radamese v původním obsazení muzikálu Eltona Johna a Tima Rice, Aida a konferenciéra v revival verzi muzikálu Kabaret.

Životopis[editovat | editovat zdroj]

Narodil se v Bronx v New Yorku a vyrostl ve Woodbury v Nassau County se svou matkou a nevlastním otcem, Wendy a Melem Seamonovými. Byl vychován jako Žid. Předtím, než našel zálibu v hudbě, byl osobní trenér. Přestože se stal rockovým hudebníkem, který hraje v řadě kapel (jako například Mute kterou založili jeho spolužáci), začal se zajímat o muzikálové divadlo. Jeho kamarád ze střední školy se mu zmínil o muzikálu Rent. Pascal šel z rozmaru na konkurz a nakonec byl obsazen do role HIV pozitivního rockového kytaristy Rogera Davise. Jeho silný tenorový hlas a výkon v Rentu mu přinesl nominaci na Cenu Tony, a dále ceny Theater World award a Obie Award. V listopadu 1997 muzikál opustil, ale roli Rogera si vzápětí zopakoval v londýnské verzi muzikálu.

Tato role mu pomohla získat slávu na Broadwayi. Byl obsazen do muzikálu Eltona Johna a Tima Rice, Aida, jako egyptský generál Radames s původním a konečným obsazením muzikálu (jeho bývalá kolegyně z Rentu, Idina Menzel si v roce 2001 v tomto muzikálu zahrála roli Amneris). Dále se objevil v konečném obsazení muzikálu Kabaret, v roli konferenciéra. Také se zúčastnil několika charitativních představaní, včetně muzikálů Šachy v roce 2003 (hrál američana Freddieho Trumpera), muzikálu Vlasy v roce 2004 (zpíval "I Got Life") a 24 Hour Plays v roce 2005. V roce 2004 se vrátil k Aidě, kde do konce uvádění muzikálu opět ztvárnil roli Radamese.

Spolu s kolegou a původním představitelem z Rentu, Anthonym Rappem (Mark Cohen) se Pascal vrátil na Broadway, kde hráli v Rentu od 30. června do 7. října 2007. V lednu 2009 si on a Rapp zopakovali své role jako Roger a Mark v dalším turné Rentu, nazvaném: "Rent: The Broadway Tour", které bylo v mnoha městech v Severní Americe, stejně jako v Japonsku a Jižní Koreji.

Zopakoval si roli Fredericka Trumpera, také známého jako "Freddie, The American", v londýnské koncertní verzi muzikálu Šachy v Royal Albert Hall ve dnech 12. - 13. května 2008. Jeho kolegyně z Rentu a Aidy, Idina Menzel, si v tomto uvedení zahráli roli Florence. Toto vystoupení bylo nahráváno a vysílalo se v televizi, nejprve v americké a britské televizi dne 17. června 2009 a opakovaně v Americe na stanicích PBS jako část série "Výborná vystoupení". Záznam představení vyšel i na DVD.

25. října 2011 se připojil k broadwayskému obsazení muzikálu Memphis jako hlavní postava, Huey Calhoun. V roli nahradil původního představitele, Chada Kimballa.

Film[editovat | editovat zdroj]

Svůj filmový debut měl v roce 1999 ve filmu SLC Punk! a také se objevil ve snímcích Škola rocku (2003) a Temptation (2004). Zvuková stopa pro filmový muzikál Temptation se nahrávala živě na place během natáčení.

Na konci roku 2005 se objevil vedle pěti dalších z původního obsazení, kteří si své role zopakovali, ve filmové verzi muzikálu Rent, nazvané Bohémové. Režisérem filmu je Chris Columbus. Popový idol Justin Timberlake velmi usiloval o roli Rogera, ale Columbus trval na tom, že pouze původní členové obsazení mohou sdělit skutečný význam muzikálu. Film měl ve Spojených státech premiéru 23. listopadu 2005.

V nezávislém snímku Falling Star (původně nazvaném Goyband) si zahrál bývalou ikonu chlapecké kapely, který je zapsán, aby hrál v hotelu Kosher, ale nakonec šokuje hosty se svou sexy show. Fanoušci byli pozváni, aby se k filmu připojili jako komparz při koncertních scénách. Další herci, kteří se ve filmu objevili, jsou Amy Davidson, Cris Judd, Tovah Feldshuh, Dean Edwards, Tibor Feldman a Natasha Lyonne. Goyband měl svou premiéru na Jerusalemském filmovém festivalu v prosinci 2008. Premiéra v Severní Americe v červenci 2009 na Long Islandu. Film koupil distributor MarVista Entertainment a byl přejmenován na Falling Star.

Také se objevil v dalším nezávislém filmu American Primitive, o homosexuálním páru, který se snaží skrýt svůj vztah před rodinou a sousedy v roce 1973, několik let po Stonewallských nepokojích.

Televize[editovat | editovat zdroj]

Hrál roli Dennise Hoffermana, oběti vraždy, v epizodě seriálu Odložené případy. Objevil se zde vedle Tracie Thoms, své kolegyně z filmové verze Rentu a vedle Laury Bell Bundy, další broadwayské hvězdy, která hrála roli Elle Woods v muzikálu Pravá blondýnka. Tato epizoda, nazvaná "Willkommen", se poprvé vysílala 2. dubna 2006 a točila se okolo amatérské výroby muzikálu Kabaret.

Pascal byl vypravěčem a nazpíval píseň do dvojité epizody nazvané "Tale of the Mighty Knights" pro seriál The Backyardigans. Píseň, kterou nazpíval, se jmenuje "I'm Not an Egg Anymore" a je to poslední píseň epizody.

Osobní život[editovat | editovat zdroj]

Dne 19. prosince 1998 se oženil s Cybele Chivian, dcerou Erica Chiviana, ředitele centra pro zdraví a ochrany životního prostředí na harvardské lékařské škole a držitele Nobelovy ceny z roku 1985. Mají spolu dva syny, Lennona Jaye (narozený v říjnu 2001) a Montgomeryho Lovella (narozený v únoru 2004).

Diskografie[editovat | editovat zdroj]

 • "Mute" - 1994
 • "Model Prisoner" - 2000
 • "Civilian" - 2004
 • "Blinding Light" (s Larrym Edoffem) - 2008

Divadlo[editovat | editovat zdroj]

 • Rent (Původní americké a anglické obsazení) - Roger Davis (1996–1997 [New York], 1998 [Londýn])
 • Aida - Radames (Původní obsazení) (1998–2000)
 • Fully Committed (mimo Broadway) - Koproducent (2000)
 • Kabaret - Konferenciér (říjen 2003 - leden 2004) (konečné obsazení)
 • Aida - Radames (2004) (konečné obsazení)
 • Vlasy (2005) (Actors' Benefit Concert)
 • Šachy - Freddie (2005) (Actors' Benefit Concert)
 • 24 Hour Plays (2005)
 • Rent (Broadway) - Roger Davis (2007)
 • Alive in the World (2008)
 • Šachy (Londýn) - Freddie (2008)
 • Drift - (2008)
 • Rent (národní turné po Spojených státech amerických) - Roger Davis (2009–2010)
 • The Real Love: A New Musical - Rolf (2011) (speciální uvedení v Pasadeně)
 • Memphis (Broadway) - Huey Calhoun (2011)

Filmografie[editovat | editovat zdroj]

Rok Název Role Poznámky
1999 SLC Punk! Eddie
2003 Škola rocku Theo
2004 Temptation Nicholi
2005 Bohémové Roger Davis Objevil se z většinou z původních herců z muzikálu
2006 Odložené případy Dennis Hofferman TV seriál, objevil se zde vedle své kolegyně z Rentu, Tracie Thoms
2008 American Primitive Theo Nezávislý film
Single Drop of You Sám sebe Videoklip
Falling Star (původně pod názvem Goyband) Bobby Starr Nezávislý film
2009 Wild About Harry nebo American Primitive Theo

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Adam Pascal na anglické Wikipedii.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]