AXA

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
AXA
Logo
Logo
Právní forma société anonyme
Založeno 1985
Zakladatel Thomas Buberl
Sídlo Paříž
Dceřiné společnosti AXA Equitable Life Insurance Company
Slogan Maßstäbe. Neu definiert. a Maßstäbe / neu definiert
Oficiální web www.axa.com
ISIN FR0000120628
Některá data mohou pocházet z datové položky.

AXA je mezinárodně rozšířená bankovní a pojišťovací skupina francouzského původu se sídlem v Paříži. Jedná se o konglomerát samostatně fungujících pojišťoven, které tak mohou snadno naplňovat právní předpisy jednotlivých zemí. Celosvětově nabízí bankovní služby, životní, zdravotní a úrazové pojištění, pojištění majetku, cestovní pojištění nebo například povinné ručení. [1] V České republice působí od roku 1995 a v současnosti má více než 2000 zaměstnanců, 700000 klientů a pod správou téměř 78 milionů aktiv.

Název společnosti[editovat | editovat zdroj]

Název AXA není akronym. Bylo zvoleno jako slovo, které dokáží vyslovit lidé na celém světě. Po spojení s konkurenční společností Drouot, k němuž došlo v roce 1982, společnost najala externí specialisty, aby pro ni vybrali nové jméno. Mělo být krátké, aby působilo moderně, vitálně a flexibilně a zároveň začíná písmenem A, aby se objevovalo na předních pozicích mezi názvy pojišťovacích skupin seřazených podle abecedy.

Společenská zodpovědnost[editovat | editovat zdroj]

AXA group podporuje některé charitativní a dobročinné aktivity v České republice. Je generálním partnerem charitativní sbírky Světluška, která pomáhá nevidomým a přispívá i projektu Plaváček, který podporuje děti s tělesným a mentálním postižením. Dále přispívá Nadaci Křižovatka nebo iniciativě Na zelenou zaměřující se na budování bezpečných cest v okolí škola a dětských zařízení.[2]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. http://byznys.ihned.cz/c1-40303440-axa-bank-na-cesky-bankovni-trh-vstupuje-novy-hrac
  2. http://svetluska.centrum.cz/partneri.phtml

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]