AXA

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Jump to navigation Jump to search
AXA
Logo
Logo
Právní forma société anonyme
Založeno 1985
Zakladatel Thomas Buberl
Sídlo Paříž
Dceřiné společnosti AXA Equitable Life Insurance Company
Slogan Maßstäbe. Neu definiert. a Maßstäbe / neu definiert
Oficiální web www.axa.com
ISIN FR0000120628
Některá data mohou pocházet z datové položky.

AXA je mezinárodně rozšířená bankovní a pojišťovací skupina francouzského původu se sídlem v Paříži. Jedná se o konglomerát samostatně fungujících pojišťoven, které tak mohou snadno naplňovat právní předpisy jednotlivých zemí. Celosvětově nabízí bankovní služby, životní, zdravotní a úrazové pojištění, pojištění majetku, cestovní pojištění nebo například povinné ručení. [1] V České republice působí od roku 1995 a v současnosti má více než 2000 zaměstnanců, 700000 klientů a pod správou téměř 78 milionů aktiv.

Název společnosti[editovat | editovat zdroj]

Název AXA není akronym. Bylo zvoleno jako slovo, které dokáží vyslovit lidé na celém světě. Po spojení s konkurenční společností Drouot, k němuž došlo v roce 1982, společnost najala externí specialisty, aby pro ni vybrali nové jméno. Mělo být krátké, aby působilo moderně, vitálně a flexibilně a zároveň začíná písmenem A, aby se objevovalo na předních pozicích mezi názvy pojišťovacích skupin seřazených podle abecedy.

Společenská zodpovědnost[editovat | editovat zdroj]

AXA group podporuje některé charitativní a dobročinné aktivity v České republice. Je generálním partnerem charitativní sbírky Světluška, která pomáhá nevidomým a přispívá i projektu Plaváček, který podporuje děti s tělesným a mentálním postižením. Dále přispívá Nadaci Křižovatka nebo iniciativě Na zelenou zaměřující se na budování bezpečných cest v okolí škola a dětských zařízení.[2]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. http://byznys.ihned.cz/c1-40303440-axa-bank-na-cesky-bankovni-trh-vstupuje-novy-hrac
  2. http://svetluska.centrum.cz/partneri.phtml

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]