Wayne Static

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Wayne Static
Wayne Static v roce 2007
Wayne Static v roce 2007
Základní informace
Rodné jméno Wayne Richard Wells
Narození 4. listopadu 1965 (48 let)
USA Muskegon, Michigan
Povolání zpěvák, kytarista
Aktivní roky 1994 - současnost
Příbuzná
témata
Static-X
Web Static-X
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Wayne Static skutečným jménem Wayne Richard Wells (* 4. listopadu 1965, Muskegon, Michigan, USA) je americký zpěvák a kytarista kapely Static-X.

Život[editovat | editovat zdroj]

Narodil se ve čtyřicetitisícovém městečku Muskegonu ve státě Michigan, ale jeho domovským městem je Shelby. Jeho sestra a rodiče stále žijí v Muskegonu. Nyní žije, jako zbytek kapely, v Californii, v městečku Burbank, blízko L.A.

Když mu byly 3 roky, dostal dětskou kytaru, skutečnou dostal v sedmi. Začal brát lekce, které mohl zaplatit až za rok, potom, co vyhrál talentovou soutěž s písní Skip to My Lou. Začal studovat Western Michigan University v Kalamazoo, patřil mezi nejlepší ze třídy, ale po dvou letech studia zanechal, protože neměl dostatek času věnovat se muzice. Než se stal zpěvákem živil se nejrůzněšími pracemi. Ještě před Static-X působil v kapele Deep Blue Dream. První kapela kterou založil se jmenovala Black Diamond, podle jednoho songu Kiss, a hrála všechny písně od Kiss. Nedávno oznámil svůj sólový projekt Pighammer, ale bude se mu věnovat až po turné se Static-X. Přibližně 7 let měl přítelkyni Vanessu, jejich vztah skončil překvapivě v létě 2007 a ještě překvapivěji se Wayne v lednu 2008 oženil v Las Vegas s (ex-)pornoherečkou Terou Wray.

Funkce v kapele[editovat | editovat zdroj]

Je to zakladatel a frontman skupiny. Vymýšlí většinu textů a hudby. V jednom rozhovoru dokonce prohlásil, že se cítí více jako skladatel, než jako hudebník. Je hlavním zpěvákem, hraje na kytaru a programuje. Spolu-produkoval všechna alba, na posledních dvou je hlavním producentem.

Zajímavosti, koníčky[editovat | editovat zdroj]

Je vegetarián, jí jen rybí maso na Vánoce, nemá rád mléko, radši má pivo a whisky Crown Royal. Doma má 5 koček (Buttmunch, Pancake Face, Giesha, Mr. Big, Snowy), 2 psy (Lady a Brutus) a pár krys ve sklepě (Speedy, Jesus, and Jorge). Mezi jeho koníčky patří především terénní auta, které prohání skoro každý víkend v poušti, jednou se objevil na obálce jednoho motoristického magazínu. Svůj volný čas tráví především prací na teréňácích, opravování domu a psaní textů. Mezi jeho oblíbence patří hlavně Kiss, kteří ho inspirovali k tomu stát se rockovou hvězdou, při tvorbě zvuku Static-X ho ovlivnilo album Prodigy The Fat Of The Land, sám poslouchá kapely Journey a Skinny Puppy, říká, že má rád všechno kromě country. Jeho oblíbené filmy jsou: 2001 vesmírná odysea, Planeta opic, Vanilla Sky, The Shining, Old School. Oblíbené seriály: Rescue Me, Plastická chirurgie s.r.o., Přátelé. Občas spolupracuje i s jinými skupinami např. videoklip X-Ecutioners a Silent Civilian, songy: Soil, Godhead, Skinny Pumpy, Dead Prez, My Evolution

Image[editovat | editovat zdroj]

Pěstuje si dlouhou bradku (zabralo 6 let jí vypěstovat), zkracuje si jí jen když se mu začne zamotávat do kytary. Dalším jeho význačným rysem jsou vlasy typicky postavené vzhůru. Normálně trvá přibližně 20 minut, než si je pomocí spreje a fénu postaví, ale poslední dobou uvádí, že si je takto upravuje už jen párkrát do týdne, jinak stojí už skoro přirozeně. K této image ho inspirovali dvě kapely (Sisters of Mercy a The Cure), které měl rád v 80. letech. Měří 177cm s vlasy dolů. V roce 2009 si pořídil dvě tetování - na pravém předloktí písmena "T W" (pravděpodobně iniciály Tera Wray) a na levém předloktí čínské znaky. Nosí piercing v nose a náušnice.

Zdroje[editovat | editovat zdroj]