StarCraft II: Wings of Liberty

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
StarCraft II
Logo hry
Vývojář Blizzard Entertainment
Vydavatel Blizzard Entertainment
Design Dustin Browder (hlavní designér)
Samwise Didier
Rob McNaughton
Skladatel hudby Russell Brower
Série StarCraft
Platformy Microsoft Windows, Mac OS X
Datum vydání 27.7. 2010
Žánr Sci-fi, RTS
Módy Single player, multiplayer
Systémové požadavky

Windows XP nebo novější,
2,2 GHz Pentium IV nebo podobný AMD Athlon procesor,
1 GB nebo 1,5 GB (pro Windows 7),

128 MB NVidia GeForce 6600 GT nebo ATI Radeon 9800 PRO a lepší[1]
Ovládání Myš a klávesnice
Webové stránky http://www.starcraft2.com/
Některá data se získávají z datové položky.

StarCraft II: Wings of Liberty (WoL) je real-timová strategická sci-fi počítačová hra vyvinutá společností Blizzard Entertainment, je určena pro platformy Microsoft Windows a Mac OS X. Hra navazuje na původní StarCraft, úspěšnou hru z roku 1998 a její datadisk. StarCraft II: Wings of Liberty vyšel 27. července 2010. Hra je rozdělena celkem na tři části: základní hru s podtitulem Wings of Liberty a další dva datadisky, Heart of the Swarm a teprve plánovaný Legacy of the Void.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Příběh hry se odehrává ve 26. století ve vzdálené části Mléčné dráhy, kde sleduje osudy tří ras: Terranů, kteří jsou potomky lidí vyhnaných ze Země, Zergů, rasy asimilující jiné druhy do svého roje, a Protossy, velmi vyspělou mimozemskou rasu disponující mocnými psionickými schopnostmi. Kampaň a příběh Wings of Liberty je hrán z perspektivy Terranů, zatímco nadcházející datadisky Heart of the Swarm a Legacy of the Void se zaměří na příběh z pohledu Zergů a Protossů. Příběh Starcraftu II začíná čtyři roky po skončení událostí z původního Starcraftu a jeho datadisku StarCraft: Brood War a jeho ústřední postavou je Jim Raynor, který vede svou skupinu povstalců známou jako Raynor's Raiders proti autokratické vládě Arctura Mengska a jeho Terranskému dominiu. Starcraft II obsahuje jak staré známé, tak i úplně nové postavy příběhu a scenérie z původní hry.

Hodnocení[editovat | editovat zdroj]

Starcraft II se dočkal velmi příznivých ohlasů u kritiky. Podobně jako jeho předchůdce, i u Starcraftu II je oceňována jeho hratelnost, stejně jako nové prvky a rozšířená dějová linie a naopak prvky a problémy, které byly u původní hry kritizovány, byly u Starcraftu II opraveny či odstraněny. Během prvního měsíce po vydání se prodalo více než tři miliony kopií po celém světě.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku StarCraft II: Wings of Liberty na anglické Wikipedii.

  1. PC Requirements, blizzard.com

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]