StarCraft II: Wings of Liberty

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
StarCraft II
Logo hry
Vývojáři Blizzard Entertainment
Vydavatel(é) Blizzard Entertainment
Design Dustin Browder (hlavní designér)
Samwise Didier
Rob McNaughton
Série StarCraft
Platformy Microsoft Windows, Mac OS X
Datum vydání 27.7. 2010
Žánr Sci-fi, RTS
Módy Single player, multiplayer
Systémové požadavky

Windows XP nebo novější,
2,2 GHz Pentium IV nebo podobný AMD Athlon procesor,
1 GB nebo 1,5 GB (pro Windows 7),

128 MB NVidia GeForce 6600 GT nebo ATI Radeon 9800 PRO a lepší[1]
Ovládání Myš a klávesnice
Webové stránky http://www.starcraft2.com/

StarCraft II: Wings of Liberty (WoL) je real-timová strategická sci-fi počítačová hra vyvinutá společností Blizzard Entertainment, je určena pro platformy Microsoft Windows a Mac OS X. Hra navazuje na původní StarCraft, úspěšnou hru z roku 1998 a její datadisk. StarCraft II: Wings of Liberty vyšel 27. července 2010. Hra je rozdělena celkem na tři části: základní hru s podtitulkem Wings of Liberty a další dva datadisky, které teprve vyjdou: Heart of the Swarm a Legacy of the Void.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Příběh hry se odehrává ve 26. století ve vzdálené části Mléčné dráhy, kde sleduje osudy tří ras: Terranů, kteří jsou potomky lidí vyhnaných ze Země, Zergů, rasy asimilující jiné druhy do svého roje, a Protossy, velmi vyspělou mimozemskou rasu disponující mocnými psionickými schopnostmi. Kampaň a příběh Wings of Liberty je hrán z perspektivy Terranů, zatímco nadcházející datadisky Heart of the Swarm a Legacy of the Void se zaměří na příběh z pohledu Zergů a Protossů. Příběh Starcraftu II začíná čtyři roky po skončení událostí z původního Starcraftu a jeho datadisku StarCraft: Brood War a jeho ústřední postavou je Jim Raynor, který vede svou skupinu povstalců známou jako Raynor's Raiders proti autokratické vládě Arctura Mengska a jeho Terranskému dominiu. Starcraft II obsahuje jak staré známé, tak i úplně nové postavy příběhu a scenérie z původní hry.

Hodnocení[editovat | editovat zdroj]

Starcraft II se dočkal velmi příznivých ohlasů u kritiky. Podobně jako jeho předchůdce, i u Starcraftu II je oceňována jeho hratelnost, stejně jako nové prvky a rozšířená dějová linie a naopak prvky a problémy, které byly u původní hry kritizovány, byly u Starcraftu II opraveny či odstraněny. Během prvního měsíce po vydání se prodalo více než tři miliony kopií po celém světě.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku StarCraft II: Wings of Liberty na anglické Wikipedii.

  1. PC Requirements, blizzard.com

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]