Nikki Sixx

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Nikki Sixx (září 2007)

Nikki Sixx (* 11. prosince 1958, San José, Kalifornie, USA) je americký hudebník, baskytarista, fotograf a zakladatel heavy metalové skupiny Mötley Crüe. Pravým jménem Frank Feranna (po svém otci), které si v šestnácti letech změnil, aby svého otce ze svého života odškrtnul.

Život[editovat | editovat zdroj]

Narodil se 11. prosince roku 1958 v 7.11 ráno v San Jose ve státě Kalifornie. Byl vychováván matkou Deanou Richards (která bývala v 50. letech zpěvačkou), protože od jeho otce Franka jeho matka odešla, když bylo Nikkimu 10 měsíců. Nikkiho matka se výchovy moc dobře neujala, šla s ním bydlet k rodičům a jelikož její zálety a krátké známosti s pochybnými muži pro ni byly zajímavější, Nikkiho vychovávali spíše jeho prarodiče - babička Nona se svým 2. manželem Tomem. O Nikkiho otci jeho matka pět let nic nevěděla. Otec se ukázal a chtěl vidět Nikkiho jen proto, že se svou novou přítelkyní se chtěl oženit a mít děti a chtěl vidět, co z Nikkiho vyrostlo.

V roce 1981 společně s Tommy Leem založil skupinu Mötley Crüe, záhy se k nim přidal ještě kytarista Mick Mars a zpěvák Vince Neil.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]