Diskuse s wikipedistou:Pekokh

Obsah stránky není podporován v jiných jazycích.
Přidat téma
Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Poslední komentář: před 3 lety od uživatele Mario7 v tématu „Ignorování připomínek

Dobrý den, děkuji Vám za informace v článku Vietnamská literatura. Bohužel jeho zpracování zatím nesplňuje požadavky na encyklopedické heslo. Pokuste se prosím text článku upravit alespoň do té míry, aby splňoval základní požadavky na vzhled, encyklopedický styl a jazyk článků. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po 14 dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit; tento proces se nazývá odložené smazání. Děkuji za pochopení. --Daniel Baránek 11:37, 10. 5. 2008 (UTC)

Interwiki[editovat zdroj]

Zdravím. Děkuji za všechny vytvořené články. Chci Vás však poprosit o přidávání „odkazů interwiki“, tedy mezijazykových odkazů na Wikipedie v ostatních jazycích. Mají syntaxi [[kód jazyka:Název článku v daném jazyce]], umístěny bývají ve spodní části zdrojového kódu článku, po uložení se zobrazí v navigačním panelu při levém okraji pod ostatními panely. Vizte příklad jak by měly vypadat.

  1. Je třeba vyhledat identické heslo v angličtině nebo jiném jazyce a tento kód okopírovat ze spodní části tamního článku. Právě tento krok vyžaduje člověka, není automatizovaný.
  2. Mezi takto získané odkazy připište [[en:název v onom jazyce]], protože v cizojazyčné verzi pochopitelně není odkaz na původní článek. Umístěte ho na správné místo v abecedním pořadí podle kódů jazyků.
  3. Srovnané odkazy uložte do českého článku.
  4. Odkaz na český článek v této formě dopište na správné místo do článku anglického.

O rozšíření do dalších jazykových verzí se už obvykle postarají roboti. Vaše články budou o krok blíže dokonalosti. Díky.

Dobrý den. Přidávejte, prosím, do VŠECH svých článků. které to vyžadují, zdroje. V ideálním případě by každé sporné tvrzení mělo obsahovat citaci. Přidává se v textu hned za danou zmínku (Pokud je k dispozici online zdroj, tím lépe - uveďte ho také).

<ref>Insert footnote text here</ref>

Pod poslední kapitolu dále vložte toto:

=== Reference ===

<references/>


Pokud nepoužijete citace, tak je nutností a slušností vložit alespoň knižní zdroj: Autora, název, vydavatele, pořadí vydání s letopočtem, ISBN (pokud existuje).

Jednak je to slušnost vůči zdroji, jednak je to důležité pro zvýšení kvality české wikipedie a dále když to neuděláte vy, autor, místo vás to neudělá nejspíš nikdo. A když už, tak až za mnoho let. Pokud jste použil překlad z jiné wiki, vložte na konec článku tuto šablonu:

{{překlad|zkratka jazyka - např. "en", "de" apod|origin.název přeloženého článku|číslo verze}} Můžete používat editor na anglické wiki, který je (bohužel) dokonalejší než český: Má navíc několik důležitých funkcí, např. ty pro vytváření referencí a poznámek.

IoannesM 8. 8. 2008, 23:20 (UTC)

Moc vám děkuji za rozšíření článku Hanoj. Mě, jakožto vietnamku, to velmi těší a mnohokrát vám děkuji. Kdybyste měl eventuálně zájem, tak se můžeta účastnit Portálu Vietnam. S pozdravem Lovelygirl 15. 12. 2008, 18:57 (UTC)

Kategorizace somálských měst[editovat zdroj]

Dobrý den. Všiml jsem, že jste k somálským městům přidal kategorii:Somálsko. Ale když už ona města byla zařazena v kategorii:Města v Somálsku, nebylo je třeba řadit do Somálska, protože v ní už byla zařazena skrze Kategorie:Geografie Somálska. Je na to doporučení Wikipedie:Kategorizace#Nejnižší možná kategorie a výjimky. Proto jsem kategorii:Somálsko zase vyčistil. Zdraví --Jann (diskuse) 9. 6. 2013, 18:10 (UTC)

Patrick Modiano[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji Vám za první informace v článku Patrick Modiano. Bohužel jeho rozsah nebo zpracování zatím nedosahuje ani minimální nutné délky. Pokuste se prosím text článku rozšířit alespoň do té míry, abychom jej mohli zařadit mezi články k rozšíření. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po sedmi dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Děkuji za pochopení. --Jenda H. (diskuse) 9. 10. 2014, 12:33 (UTC)

Michel Ocelot[editovat zdroj]

Díky za článek Michel Ocelot! :-) Kdyby jste měl/a ještě literaturu či odkazy, z nichž jste informace čerpala, určitě je dodejte. Hzký den, --Vojtěch Dostál (diskuse) 3. 1. 2015, 11:37 (CET)Odpovědět

Bunnhang[editovat zdroj]

Milý kolego, k tomuto účelu slouží redirecty, ne duplikování téhož textu. Zdraví --Sokoljan (diskuse) 26. 4. 2016, 21:59 (CEST)Odpovědět

Plastiko[editovat zdroj]

Dobrý den, musím Vám sem vložit toto:

Dobrý den, děkujeme Vám za informace v článku Plastiko. Bohužel není jasné, zda předmět článku splňuje podmínky významnosti či jednoho z doporučení o významnosti lidí, webů, hudby či jiné. Pokuste se prosím text článku ozdrojovat alespoň do té míry, aby nebylo o jeho významnosti pochyb. Jste-li s předmětem článku dostatečně seznámen(a), rozšiřte nebo přepište jej tak, aby bylo zřejmé, proč je významný. Nejlépe toho docílíte, pokud uvedete alespoň dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje publikující o předmětu článku. Pokud u článku nelze splnit kritéria významnosti pro zachování na Wikipedii, bude vhodnější takový článek odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. S pozdravem

en ani eswiki skupinu nezmiňuje, bude třeba min. 2 nnvz doplnit--Horst (diskuse) 10. 5. 2016, 09:42 (CEST)Odpovědět

2NNVZ opět[editovat zdroj]

Dobrý den, děkujeme Vám za informace v článku Země světa. Bohužel není jasné, zda předmět článku splňuje podmínky významnosti či jednoho z doporučení o významnosti lidí, webů, hudby či jiné. Pokuste se prosím text článku ozdrojovat alespoň do té míry, aby nebylo o jeho významnosti pochyb. Jste-li s předmětem článku dostatečně seznámen(a), rozšiřte nebo přepište jej tak, aby bylo zřejmé, proč je významný. Nejlépe toho docílíte, pokud uvedete alespoň dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje publikující o předmětu článku. Pokud u článku nelze splnit kritéria významnosti pro zachování na Wikipedii, bude vhodnější takový článek odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. S pozdravem --Horst (diskuse) 6. 11. 2018, 14:50 (CET)Odpovědět

Dokončování článků[editovat zdroj]

Dobrý večer, kolego. Všiml jsem si, že zakládáte články, ale necháváte je nedokončené. Proč to? Nehotové články by vůbec neměly být publikovány, měly by být dotaženy do publikovatelné podoby ve vlastním pískovišti. Co chybí? Infobox, závěrečná sekce (reference, odkazy), propojení interwiki na cizojazyčné verze článků. Pokud články vznikly překladem, nebo byly cizojazyčnou verzí inspirovány (a to jednozačně byly), pak chybí šablona překlad. Prosím neberte to na lehkou váhu a články kompletujte. Děkuji, KPX8 (diskuse) 21. 1. 2021, 00:32 (CET)Odpovědět

Měl jsem za to, že propojení na cizojazyčné verse článků se děje od jisté doby již automaticky? --Pekokh (diskuse) 25. 1. 2021, 00:22 (CET)Odpovědět

Kategorizace[editovat zdroj]

Děkujeme za Vaše příspěvky do Wikipedie. Zároveň Vás prosíme, abyste každé nově vzniklé heslo vždy zařadil(a) do určité kategorie (příp. kategorií). Dělá se to připsáním [[Kategorie:Název kategorie]], například [[Kategorie:Němečtí fyzikové]] – každou na novou řádku na konci stránky.

Proč kategorizovat?

Kategorizace článků je výhodná, protože kategorizované články mohou uživatelé Wikipedie procházet nejen podle jejich názvů, ale také podle právě takto vytvořených kategorií. Jediným kliknutím na odkaz pod daným heslem získají seznam všech článků v dané kategorii, čímž získávají kontext k tématu, které je zajímá.

Nejčastější příklady
  • U osob, u nichž je znám rok narození (a/nebo úmrtí), se přidává [[Kategorie:Narození Rok_narození]], analogicky pak [[Kategorie:Úmrtí Rok_úmrtí]], například [[Kategorie:Narození 1896]].
  • U osob, u nichž je znám den narození (a/nebo úmrtí), se přidává [[Kategorie:Narození Den_narození]], analogicky pak [[Kategorie:Úmrtí Den_úmrtí]], například [[Kategorie:Úmrtí 26. října]].
  • U žijících osob se přidává [[Kategorie:Žijící lidé]].
  • U všech osob též kategorizujte jejich pohlaví, pomocí [[Kategorie:Muži]] nebo [[Kategorie:Ženy]].
  • U věcí se známým datem vzniku či zániku se přidává [[Kategorie:Vzniklo Rok vzniku]], a/nebo [[Kategorie:Zaniklo Rok zániku]]. Lze kategorizovat i dobu vzniku a/nebo zániku nerozlišenou na roky ale na staletí, například [[Kategorie:Vzniklo ve 13. století]].
  • U obcí, okresů, krajů apod. je zvykem vložit minimálně kategorii státu, do kterého patří, například [[Kategorie:Estonsko]].
  • U bibliografií osob (popř. též u cizojazyčných názvů, které uvozuje určitý člen) je možno upravit pořadí, ve kterém se tyto budou v kategoriích zobrazovat. A sice přidáním šablony {{DEFAULTSORT:Název, tak jak má být zařazen}}, například pro heslo Jiří Stanislav Guth-Jarkovský by to bylo {{DEFAULTSORT:Guth-Jarkovský, Jiří Stanislav}}.
Další odkazy

Reference[editovat zdroj]

+ reference se uvozují standardním nadpisem a HTML tagem, viz WP:ZS:

== Reference ==
<references />

Zdraví --Mario7 (diskuse) 22. 1. 2021, 00:32 (CET)Odpovědět

Ignorování připomínek[editovat zdroj]

Dobrý den, jelikož nadále ignorujete připomínky ve zdejší diskusi, váš nejnovější článek jsem přesunul na Wikipedista:Pekokh/Linie devíti čar k dopracování. Do článku patří reference (postup vám byl vysvětlen opakovaně), mapa není „formulována“, dodržujeme přirozený slovosled („ve skutečnosti celý koncept byl oživen v roce 2009“), v textu nepoužíváme externí odkazy atd. Děkuji za pochopení --Mario7 (diskuse) 23. 1. 2021, 22:08 (CET)Odpovědět

To není "ignorování", jen jsem Váš vzkaz četl se zpožděním, a navíc bez mučení přiznávám, že od chvíle, kdy se změnila editace, mi formální zpracování externích odkazů činí značný problém a pořád ještě tomu moc nerozumím. Byl jsem rád, že jsem si po delší době našel čas na zpracování pár hesel ze svého oboru, a formální oprava mne nakonec zaměstnala víc, než jsem byl připraven. Nicméně děkuji za připomínky, vynasnažil jsem se se to opravit podle nich. Ještě se mi nedaří odsunout neslabičné předložky na nový řádek, budu vděčný, pokud někdo tento hrubý češtinářský prohřešek opraví. Děkuji. --Pekokh (diskuse) 25. 1. 2021, 00:20 (CET)Odpovědět
Díky za úpravy, je to mnohem lepší :). Ještě jsem odstranil kurzívu, kterou nepoužíváme u geografických názvů. Tzv. nezlomitelné mezery nejsou „povinné“, ale pokud se vám chce, jejich doplnění je samozřejmě vítáno (názorná pomůcka). Troufáte si článek přesunout zpátky na místo? Nechci to dělat sám, protože si nejsem jist, jestli by pak systém Wikipedie neevidoval jako autora mě samotného. To by vám pak nechodily notifikace o prolinkování vašeho článku v jiných heslech apod. Nahoru zvolíte „Více“ → „Přesunout“, „Wikipedista“ přepnete na „(Hlavní)“, název změníte z „Pekokh/Linie devíti čar“ na „Linie devíti čar“, odškrtnete „Ponechat přesměrování“ a potvrdíte přesun. Kdyby něco, poradím :). Zdraví --Mario7 (diskuse) 25. 1. 2021, 02:08 (CET)Odpovědět
Tak jsem to zřejmě zvládl.:-) Když už jste tak ochoten, ještě nechápu, jak se nyní dělá propojení na cizojazyčné verse článků. Dřív jsem to jakžtakž ovládal, ale v téhle nové formě vytváření hesel jsem se to ještě nenaučil. Rád bych to doplnil. A naučil se to... Díky předem. --Pekokh (diskuse) 25. 1. 2021, 23:42 (CET)Odpovědět
Když je někdo ochoten naslouchat, tak vždycky :). Existují dva hlavní způsoby:
  • jednodušší: jděte na Linie devíti čar. V levém sloupci (pod logem Wikipedie) je poslední položka „Přidat odkazy“, kde zadáte libovolný jazyk a tamější název článku (například „en“, potvrdíte „English (enwiki)“ a vložíte název „Nine-dash line“). Nevýhodou je nutnost znát název článku alespoň v jedné cizojazyčné verzi.
  • pokud jej neznáte nebo si jej nepamatujete, jděte přímo na en:Nine-dash line (nebo na jiný jazyk, samozřejmě), na stejném místě (konec levého sloupce) zvolte „Edit links“ a budete přesměrován přímo na dotyčnou datovou položku na Wikidatech. Pak intuitivně: „editovat“ → v posledním řádku napsat „cs“ nebo začít psát „če...“ a potvrdit „čeština (cs)“ → vedle napsat „Linie devíti čar“ a potvrdit název → nahoru „zveřejnit“.
Hotovo. Na první pohled to vypadá jako jaderná fyzika, ale předpokládám, že už napodruhé to budete dělat bez návodu :). Kdyby přece něco, ptejte se. Zdraví --Mario7 (diskuse) 26. 1. 2021, 02:50 (CET)Odpovědět