Chris Colfer

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Chris Colfer

Christopher Paul "Chris" Colfer (* 27. května 1990) je americký herec, zpěvák a spisovatel. Jeho nejznámější role je Kurt Hummel v seriálu Glee, za kterou v roce 2011 vyhrál Zlatý glóbus v kategorii nejlepší herec ve vedlejší roli, a za roli Kurta je také nominován na cenu Emmy.

V roce 2011 se také objevil v časopise Time na seznamu 100 nejvlivnějších lidí.

Kariéra[editovat | editovat zdroj]

Když byl mladší, účinkoval v muzikálu Za zvuků hudby jako Kurt. V osmnácti letech hrál roli Russela Fishe v Russel Fish: The Sausage and Eggs Incident, krátkém filmu, kdy hlavní hrdina, drzý teenager musí projít fitness testy, aby nepřestal chodit na Harvard.

Glee[editovat | editovat zdroj]

Jeho první televizní role přišla v roce 2009, když byl obsazen v seriálu Glee jako Kurt Hummel, homosexuál, který má velký smysl pro módu, ale je ve škole šikanován, nejen proto, že je gay, ale také proto, že je členem nepopulárního Glee klubu. Původně se ucházel o roli vozíčkáře Artieho Abrahamse, kterého nakonec hraje Kevin McHale. Scénárista seriálu, Ryan Murphy jím byl tak ohromen, že přímo pro něj připsal do scénáře roli Kurta.

Ryan Murphy také prohlásil, že na konci třetí série Glee bude Kurt maturovat spolu se svými spolužáky Rachel (hraje ji Lea Michele) a Finnem (hraje ho Cory Monteith).

Psaní a další práce[editovat | editovat zdroj]

Bude hrát v komedii Struck by Lightning a také k filmu napsal scénář. Film se bude natáčet během přestávky vysílání Glee- v léto 2011. 8. června 2011 podepsal smlouvu k napsání dvou knih pro děti. První z nich, The Land of Stories vyjde v roce 2012.

Osobní život[editovat | editovat zdroj]

Jde o otevřeného homosexuála. V rozhovoru s Access Hollywood řekl, že jeho rodiče to přijímají, ale v škole byl snadným terčem šikany. Jeho sestra Hannah trpí těžkou epilepsií. V rozhovoru řekl, že v mládí využíval herectví jako metodu útěku od stresu, jaký má rodina s členem, který je vážně nemocný.

Filmografie[editovat | editovat zdroj]

Rok Název Role Poznámky
2009 Russel Fish: The Sausage and Eggs Incident Russel Fish Krátký film
2009–současnost Glee Kurt Hummel Hlavní role
2010 Marmaduk Drama Dog #2
Shrooms Dog #1
Beach Dog No.4
Pouze hlas
2011 Cleveland Show Kurt Hummel Druhá série, jedenáctá epizoda "How Do You Solve a Problem Like Roberta?"
2011 The Little Leftover Witch Autor
2011 Saturday Night Live Sám sebe (cameo) Objevil se ve scénce What Up With That
2012 Struck by Lightning Carson Phillips Hlavní role, autor, producent

Odkazy[editovat | editovat zdroj]