Cardassiané

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
O epizodě seriálu Star Trek: Stanice Deep Space Nine pojednává článek Cardassiané (epizoda).

Cardassiané jsou ve světě Star Treku pro lidi jednoznačně nepřátelskou rasou. Jedná se o humanoidy pravděpodobně plazího původu. Jejich kůže je žlutohnědá, nebo šedá a jejich vlasy jsou tmavě hnědé, nebo černé.

Jejich tisíciletá kultura doplatila na vojenský převrat. Jejich státní zřízení by se dalo přirovnat k Římskému impériu.[zdroj?] Dali by se charakterizovat jako expanzivní militaristé.

Poprvé se Cardassiané objevili v seriálu Star Trek: Nová generace a sehráli jednu z hlavních rolí v seriálu Star Trek: Stanice Deep Space Nine.

Domovský svět Cardassianů se jmenuje Cardassia Prime a leží v Alfa kvadrantu.

Mezi známější Cardassiany patří např. gul Dukat a Garak.

Technologie[editovat | editovat zdroj]

Jádrem cardasijské flotily jsou lehké křižníky třídy Galor a jejich vylepšená verze třídy Keldon. Galory jsou schopné v bitvě porazit nepřítele velikosti Bird´of´Prey nebo Ambassador, na současné federální lodě však nestačí. Proto se cardassianské lodě pohybují ve skupinách, aby nahradily sílu přesilou.

Uspořádání[editovat | editovat zdroj]

V říši Cardassianů měla velký vliv armáda. S tou však soupeřila výzvědná služba zvaná Obsidiánský řád (např. v epizodě Defiant).

Cardassianská unie:[editovat | editovat zdroj]

Cardassianská unie, je ve sci-fi filmech, seriálech, knihách i komiksech fiktivní militaristický stát, rasy zvané Caradssiané. Je hlavní a známou silou v Alfa kvadrantu. Její hlavní planetou je Cardassia Prime, domovský svět Cardassiánu. Vznikla asi kolem 70 let, 19 st.

Historie:[editovat | editovat zdroj]

Vznikla jako, důsledek, úpadku Cardassianské civilizace, která vedla k tomu, že k moci se dostala armáda, a dala základy, k diktátorskému státu. Z důvodu nedostatku přírodního a nerostného bohatství, na své planetě, začala expandovat do okolních planet, která si následně podrobila. To vše přispělo k tomu, že k moci se dostala civilní Rada Detapa, jenž vedla neustálý boj o moc a nadvládu nad Unií, s vojenskou centrální mocí.

Okupace Bajoru: Od roku 2328 až do roku 2369, okupovala unie planetu Bajor, domovský svět pacifistických a nábožensky založených Bajoranů. Bajor se stal protektorátem, jejich vláda zcela si podrobila Bajorany, a začala drancovat jejich planetu. Bajorané, přišli o veškerá základní práva na život a na existenci samotnou, poskytovali pro Cardassiany, levnou pracovní sílu a dále i jako pokusné subjekty. Za 41 let si jejich jednání vyžádalo více jak 10 milionů, Bajoranu.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]