Yzomandias

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Yzomandias (Logic)
Yzomandias na svém vystoupení
Yzomandias na svém vystoupení
Základní informace
Rodné jméno Jakub Vlček
Přezdívky Yzo, J. Eden, Hráč Roku, Jeden, Logon, Logic[p 1]
Narození 21. března 1991 (28 let)
Československo Karlovy Vary, Československo
Žánry hip hop, trap[1]
Povolání zpěvák
Aktivní roky 2004–současnost
Vydavatel Milion+
Ocenění Platinová deska za album Sbohem Roxano
Sídlo Pardubice
Web milionplus.cz
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Yzomandias (vlastním jménem Jakub Vlček; * 21. března 1991 Karlovy Vary, Československo) je český rapper, člen seskupení YZO Empire a také jeden ze zakladatelů labelu Milion+ Entertainment, v němž současně také působí.[2][3]

Život[editovat | editovat zdroj]

S hudbou začal již jako malý – od 14 let dělal DJ, od roku 2007, kdy mu bylo 16, pak i MC.[4][5]

V roce 2009 patřil do labelu Zutroy Clique, ve kterém byl i Sergei Barracuda, Jimmy Dickson a pár dalších. Ještě v roce 2009 se ze Zutroy rozpadl po té, co se Yzomandias (v té době Logic) se Sergeiem pohádal a Sergei následně taky odešel. Během roku 2009 stihl vytvořit další label Fuerza Arma a začal pracovat na mixtapu Hráč Roku vol. 1, který vyšel v roce 2010. Ve stejném roce vyšlo společné album Z Ostravy Do Varů, který vydal s Clipem, tehdejším členem Fuerza Arma.

V roce 2011 už nepatřil ani pod Fuerza Arma. V tomto roce vydal pokračování mixtapu Hráč Roku vol. 1, tedy Hráč Roku vol. 2. Pro tento mixtape si Logic zaplatil už normální nahrávací studio, do té doby nahrával ve sklepě.

Na začátku roku 2012 vydává mixtape Czech Made Man, ve kterém se nachází interpreti jako Jimmy Dickson, Marpo, Jackpot. Po půlce roku 2012 vzniklo seskupení Yzo Empire, do kterého patřil Lvcas Dope, Jimmy Dickson, Jackpot a také Yzomandias. Také byl vydán singl Oplatky a sušenky, ve kterém byl poprvé spatřen Lvcas Dope jako rapper. Na konec roku 2012 bylo vydáno EP Pod Vlivem, které vydal společně s Jackpotem a produkoval ho Cassius Cake. Na EP se také jako host nachází Lvcas Dope a Jimmy Dickson.

Na začátku roku 2013 byl vydán singl Cheese, ve kterém na konci Yzomandias říká: "Postavili jsme studio, tohle je první zkouška". Později vydal společně s Jimmym D. album YZOTAPE, na kterém se jako hosté nacházeli další členové Yzo Empire: Decky a Konex, tedy producenti, které vzali do Yzo Empire. V květnu 2013 vydal singl Pryč, na který později Dalyb z HahaCrew udělal remix. Necelý měsíc na to vydal singl Fuck Swag II, který byl pro některé lidi přelomový, pro některé hrozný. V listopadu 2013 byl vydán singl Vo Nic Se Nestarám s Cbchem (Cibichem), který už taky patřil do Yzo Empire. 4. Prosince vydal singl Gádžeš With Attitude, na kterém se podílel Gumbgu (aktuálně Karlo), Cbch, yeezuzBOY, Robin Zoot.

V dubnu 2014 byl ohlášen mixtape Hráč Roku vol. 3. Dva měsíce na to, tedy v červenci, vyšlo Starship: Oblivion EP, které vydal společně s Lofty305 a produkoval ho Decky. V srpnu vydal Yzomandias písničku Valar Morghuliš, který je mířený na Renneho Danga kvůli tomu, že Renne na Yzomandiase nesmyslně nadával, že se mu nelíbí rap o marihuaně. V listopadu 2014 byl mixtape vydán. 10. prosince vydal singl Akobynič remix, na kterém se podílel Savannah Prince a Gleb. 11. prosince na Yzomandiase udělal rapper Morelo disstrack Pláč Roku, na který mu Yzomandias během tří dnů odpověděl, tedy 14. prosince. Písnička se jmenuje Kajšmentke.

V roce 2015 vznikl label Milion+, který založili lidé z Yzo Empire a dalších pár mimo. V dubnu 2015 vydal písničku HVSHTHVG, kterým oznamuje album první sólové album s názvem Yzomandias. Jsou zde hosté jako Jackpot, Cbch, Jimmy Dickson, Lvcas Dope. Produkovali ho producenti jako Decky, Dalyb, Donie Darko. Po vydání alba získal Yzomandias velký úspěch a začínal růst výš, než kdy do té doby. Na konci roku 2015 vydal singl Pozdě, který se od jeho tehdejších písniček celkem lišil tím, že zarapoval novou flow, která se u něj nikdy neobjevila, písničku mu produkoval známý producent Abe.

24. ledna 2016 vydalo Milion+ album Gudlak, které patří Yzomandiasovi a Karlovi (tehdejší Gumbgu). Yzomandias zas a opět ukázal, že i po svém vrcholovém albu dokáže překvapit, samozřejmě ne každému se to může líbit, proto někteří fanoušci komentovali typem "Yzomandias byl strop, už to jde jen dolů". Ba naopak, Milion+ šlo stále nahoru. V květnu Milion+ vydalo mixtape Milion+ Paradise, na kterém se podíleli všichni členové M+. Mixtape zmixoval Konex s Yzomandiasem. V červnu Yzomandias vydal album Ze Dna, které se jeho starším fanouškům zase líbilo míň a míň, ale Yzomandias nabíral novou vlnu fanoušků. Na vánoce 2016 vydal mixtape J.Eden, na kterém jsou sloky či featuringy Yzomandise – ale jenom jeho vlastní texty. Ke konci roku vydal ještě singl Kawasaki, kde poprvé u Yzomandiase hostuje Nik Tendo, na YouTube nabral více než 9 miliónů zhlédnutí.

V květnu 2017 vydal album Zhora Vypadá Všechno Líp, které mu zas pomohlo k úspěchu, písnička Holly Molly má více nez 10 miliónů zhlédnutí na YouTube. Do alba zařadil i již vydaní singl Kawasaki. V říjnu vydává singl s Nik Tendem a Lvcasem Dopem jménem Sny A Noční Můry, který má víc jak 5 miliónů zhlédnutí. Ke konci roku Lvkas kvůli interním neshodám v labelu opouští Milion+ a zakládá si svůj vlastní menší label.

Dne 30. dubna 2018 vydává album Sbohem Roxano. Některé písničky jednotlivě na YouTube zase a opět nabraly miliónové zhlédnutí. Ke konci roku 2018 dne 30. listopadu vydalo Milion+ dlouho očekávané společné album Krtek Money Life (KML), na kterém hostovali všichni členové z M+.

V květnu 2019 vydal singl Rick nebo Raf který mu produkuje Konex. Potkává zde starého sebe sama uneseného z klipu Ledovej a zároveň je to jeho první solo singl po více než jednom roce. Měsíc na to vyšel remix kde hostují Slovenští interpreti Zayo, Ego a Yzomandiasova pravá ruka z Milion+ Nik Tendo. Před prázdninami téhož roku vyšel mixtape J.Eden Dva, který je pokračováním mixtapu J.Eden, mixtape byl zmixován jeho parťákem z Milion+ Konexem.

Diskografie[editovat | editovat zdroj]

Sólová alba[editovat | editovat zdroj]

 • Yzomandias (2015)
 • Ze Dna (2016)
 • Zhora Vypadá Všechno Líp (2017)
 • Sbohem Roxano (2018)
 • Dobrá Duše, Srdce Ze Zlata (2019)
 • Yzomandias 2 (2020) - ještě nevydáno

Společná alba[editovat | editovat zdroj]

Mixtapy[editovat | editovat zdroj]

 • Shine Like Diamonds (2008)
 • Z Ostravy do Varů (2009)
 • Hráč Roku vol. 1 (2010)
 • Hráč Roku vol. 2 (2011)
 • Czech Made Man (2012)
 • Hráč Roku vol. 3 (2014)
 • J.Eden Mixtape (2016)
 • J.Eden Dva (2019)
 • "Xojtla" (2020) - ještě nevydáno

Společná alba labelu/tapy Milion+[editovat | editovat zdroj]

 • Milion + Paradise mixtape (2016)
 • KML (2018)

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Poznámky[editovat | editovat zdroj]

 1. Poté co na americkou scénu nastoupil Robert Bryson, který si dal přezdívku Logic, si Jakub přezdívku nadále neponechal.

Reference[editovat | editovat zdroj]

 1. Logic: inkarnace za milion+. Full Moon Zine [online]. 2016-09-28. Dostupné online. 
 2. Jakub LOGIC (YZOMANDIAS) Vlček a jeho video Sny a noční můry. Po pár dnech má půl milionu zhlédnutí na Youtube!. Óčko [online]. 2017-11-09. Dostupné online. 
 3. HROCH, Miloš. Pouštim dolary jako draky. Jak řídí své firmy čeští obchodníci s rapem Bigg Boss nebo Milion+?. Český rozhlas Radio Wave [online]. 2017-09-15. Dostupné online. 
 4. HORÁK, Adam. Žádná fikce, jenom pravda! To je hráč roku Logic! Sleduj první část rozhovoru!. MafiaRecords [online]. 2010-11-22. Dostupné online. 
 5. Yzomandias [online]. Písně.cz [cit. 2018-02-21]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2018-02-16.