Louis Vuitton

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Louis Vuitton
Logo
Louis vuitton houston.jpg
Právní forma společnost s ručením omezeným
Datum založení Paříž, Francie (1854)
Zakladatel Louis Vuitton
Sídlo Paříž, Francie Francie
Klíčoví lidé Yves Carcelle (předseda představenstva a generální ředitel)
Nicolas Ghesquière (umělecký ředitel)
Antoine Arnault (ředitel komunikace)
Oblast činnosti móda
Produkty luxusní oblečení, kabelky, šperky, boty
Výsledek hospodaření 2, 5 miliard eur (2010)
Mateřská společnost LVMH - Moët Hennessy Louis Vuitton
Majitel LVMH - Moët Hennessy Louis Vuitton
Oficiální web http://www.louisvuitton.com/
Identifikátory
LEI 969500UCUCRLUC0YBF90
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Louis Vuitton Malletier (běžně označovaný jako Louis Vuitton, nebo zkráceně LV) je francouzská módní oděvní značka založená v roce 1854 stejnojmenným návrhářem.

Značka je velmi známá pro svůj LV monogram, který se objevuje téměř na všech produktech firmy jako jsou luxusní kufry a kožené zboží, boty, hodinky, šperky, doplňky, sluneční brýle a zápisníky.

Základní informace[editovat | editovat zdroj]

Louis Vuitton je jedním z předních světových obchodních domů. Své produkty prodává pomocí samostatných butiků, obchodů v obchodních centrech a i pomocí svých webových stránek.

Značka byla založena návrhářem Louisem Vuittonem v roce 1854 v Rue Neuve des Capucines v Paříži. V roce 1858 Vuitton představil svoje kufry s plochým dnem z plátna Trianon, které je dělalo lehčí a vzduchotěsnější. Bylo to Vuittonovo šedé plátno Trianon, které dovolilo schopnost skládat na sebe pro snadnější cestování. Firma se stala úspěšnou a prestižní a mnoho výrobců kabelek začalo imitovat styl LV a design.

Hodnota značky Louis Vuitton byla v roce 2013 29,9 mld. dolarů. [1]

Firma Louis Vuitton nacházející se na slavném Champs-Elysées.

Reklamní kampaně[editovat | editovat zdroj]

Společnost Louis Vuitton pečlivě vybírá celebrity, které budou značku reprezentovat, většinou vybírají slavné herečky modelky jako třeba Jennifer Lopez, Hayden Christensen a nejčastěji Angelinu Jolie pro své marketingové kampaně. Svou tradici modelek a hereček přerušili 2. srpna 2007, kdy společnost oznámila, že bývalý vůdce SSSR, Mikhail Gorbachev se objeví v jejich kampani spolu se Steffi Graf, Andre Agassi a Catherine Deneuve. Mnoho rapperů zmínilo společnost ve svých některých písních, například Kanye West, Rytmus, Juicy J nebo Nicki Minaj v písni Whip It.

Společnost obyčejně používá tištěné reklamy v časopisech a billboardy v kosmopolitních městech. V minulosti se společnost spoléhala na vybraný tisk, kde se objevovaly jejich reklamní kampaně (často v nich byly prestižní hvězdy jako Steffi Graf, Andre Agassi, Gisele Bündchen a Catherine Deneuve) od fotografky Annie Leibovitz.

Nicméně, Antoine Arnault, ředitel komunikačního útvaru se nedávno rozhodl vstoupit do světa televize a kina: Reklama (trvající 90 sekund) objevuje téma „Where will life take you?„ (česky Kam vás život zavede?) a byla přeložena do 13 různých jazyků. Vůbec první reklamu firmy režíroval proslulý francouzský režisér Bruno Aveillan.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Louis Vuitton na anglické Wikipedii.

  1. FashionMagazin.cz 2.12.2014, 10 Nejvlivnějších módních značek na světě [1]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]