Winx Club - Výprava do ztraceného království

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Winx Club - Výprava do ztraceného království
Země ItálieItálie Itálie
Délka 89 minut
Žánr animovaný
Předloha Winx Club
Režie Iginio Straffi
Výroba a distribuce
Premiéra 30. listopadu 2007, ItálieItálie Itálie
1. května 2008, ČeskoČesko Česko
Distribuce SPI Film
Winx Club - Výprava do ztraceného království na ČSFD FDb 
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Winx Club - Výprava do ztraceného království (Winx Club: The Secret of the Lost Kingdom) je italský film ze světa populárního animovaného seriálu pro mládež Winx Club. Na plátna českých kin film dorazil 1. května 2008.

Obsah[editovat | editovat zdroj]

Před 16 lety se největší mágové obětovali, aby porazili zlo. Nyní je osud království Sparx v rukou 16leté dívky Bloom, víly a strážkyně Dračího ohně. S pomocí svých kamarádek bude muset čelit té největší výzvě: vstoupit do temné dimenze Obsidián a bojovat proti dávnému zlu, aby své rodiče přivedla znovu k životu a odhalila záhadu Sparxu. Winx musí bojovat proti samotným Dávným Černokněžkám a jejích pomocnici Mandragoře. Uspěje Bloom a její kamarádky, porazí ty největší stvůry nočních můr? Podaří se jim najít posledního krále a královnu Sparxu? Podaří se Bloom stát se princeznou Sparxu? Osud Sparxu je v rukou 6 statečných dívek - výprava do ztraceného království!

Winx právě skončily 3. ročník školy a úspěšně se staly Vílami Ochránkyněmi s povinností chránit své planety. Dívky se rozhodnou hledat Haagena Kovotepce, muže, jež ukoval Oritelův meč a doufají, že s jeho pomocí jej mohou najít a vrátit rodiče Bloom zpět k životu. Podaří se jim ho najít a s pomocí Faragondy přesvědčit, aby šel na Alfeu a pomohl jim. Poté Bloom zaslechne jeho rozhovor s Faragondou, kde říká, že je nemožné je najít, protože Enchantix Bloom je neúplný a její planeta mrtvá. Zatímco její kamarádky jsou přizvány k obřadu, kde dostanou poslední dar Alfei - Boxy s kouskem harmonie s jejich mocí,

Bloom je smutná, ztratila naději a navíc Sky se musí vrátit na Eraklyon s ženou, kterou Bloom nezná a začne žárlit. Sky jí povzbudí aby nepřestala pátrat a že jí vše vysvětlí. Všechny Winx se poté rozhodnou strávit poslední společný večer na Alfee spolu a druhý den, se Winx rozchází každá na svou planetu a Bloom odchází na Zem. Zde se jí zdá sen, kde vidí, co se stalo s jejími rodiči a díky povzbuzení Daphné, se rozhodne je hledat. Její sestra jí prozradí lokaci Knihy Osudu a věnuje jí Masku Daphné. Ráno pak zjistí, že všichni její přátelé za ní přijeli oslavit její narozeniny. Winx i specialisté souhlasí, že jí pomůžou s hledáním a tak se vydávají na Sparx, hledat Knihu Osudu.

Mezitím se Dávné Černokněžky probouzí v Obsidiánu a posílají svou služebníci, čarodějku Mandragoru aby zničila Plamen naděje - ve skutečností Dračí plamen. Ta napadne Alfeu, jen aby byla poražena Konvergencí Winx.

Postavy[editovat | editovat zdroj]

  • Winx
  • Hagen Kovotepec - mistr Smrtonosné ocele. Zradil Společenstvo světla a dal se ke Stínům. Ukoval meč pro krále Oritela, otce Bloom.
  • Faragonda - ředitelka Alfei
  • Griffin - ředitelka Mračné věže
  • Saladin - ředitel Rudé fontány
  • rodiče Bloom (Mike a Vanessa)
  • Daphne - sestra Bloom a nymfa Sparksu a jezera Roccaluce
  • Mandragora - čarodějka hmyzu, žijící na Dominu, která se snaží najít poslední plamen naděje a zničit ho.
  • Specialisté (Sky, Brandon, Riven, Timmy, Helius)
  • Lord Bartleby - bývalý písař Oritela a strážce Knihy osudu

Hlavní postavy[editovat | editovat zdroj]

Bloom - hlavní víla z Winx Clubu, také princezna Sparksu. Již velmi dlouho touží nalézt své rodiče. Víla Dračího ohně.

Stella - Víla, která chce vždy vypadat elegantně. Je velkou kamarádkou Bloom a velmi jí podporuje. Víla Slunce a Měsíce.

Flora - nejcitlivější víla z Winx Clubu. Níc jí nepotěší více než kytice růží. Víla přírody.

Musa - velmi hudebně nadaná víla. Vlastně i hudbou vyjadřuje,jaká doopravdy je. Víla hudby.

Tecna - velká technoložka, technika je její život. Víla Technologie.

Layla - Sport miluje, navíc umí nádherně tančit. Miluje dobrodružství. Víla vln.

Pixies

Dabing[editovat | editovat zdroj]