Wikipedie:Wikidata/Nástěnka

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Wikidata
Zkratka:
 • WP:WD/N
  WP:WDN
Archivy
Archivy:

Vítejte na nástěnce přebírání z Wikidat! Zde probíhají diskuze o zavádění automatického přebírání dat z Wikidat na základě proběhlé žádosti o komentář z 15. 9. 2016. Na této stránce by měly být prodiskutovány všechny změny, které povedou k přebírání Wikidat na českou Wikipedii, a posouzena vhodnost takového kroku. Mohou zde být také prozkoumána již stávající přebírání Wikidat, pokud je jeden nebo více uživatelů označí za sporná.

IB planetka[editovat | editovat zdroj]

Infobox - osoba: Parametr příbuzní[editovat | editovat zdroj]

Výmaz hodnot u parametru "země" u filmového a televizního infoboxu[editovat | editovat zdroj]

 • Diskuze započala: 5. 9. 2019, 19:18 (CEST), diskutuje se do 12. 9. 2019, 19:18 (CEST) (může uzavřít kdokoliv)
 • Vlastnosti, o nichž se diskutuje: země původu (P495)
 • Dotčené šablony: {{infobox - film}}, {{infobox - televizní pořad}}
 • Navržený typ přebírání: robotické resp. hromadné manuální odstranění dat z šablon na české Wikipedii
 • Notifikace pro: @Bazi, RiniX, Tvstrela, Tayari, Patriccck:
 • Zdůvodnění: Parametr země je vyplňován naprosto nejednotným způsobem - možnosti: prostý text, odkaz, vlaječka s prostým textem, vlaječka s odkazem (pomocí flagiconu, pomocí šablony vlajka a název); k tomu náhodně různé aliasy pro státy; k tomu různé oddělovače více hodnot (čárka, lomítko, nový řádek). Po kontrole, že na Wikidatech jsou uvedeny stejné země, je možno parametr země hromadně odstranit. Infoboxy umějí naformátovat data naprosto jednotným způsobem. A výhoda: pokud si někdy v budoucnu rozmyslíme nový formát, bude stačit změna kódu jen u šablony a efekt se projeví všude! Lokální přebití je možné a tento návrh ho nehodlá rušit, ačkoliv velký užitek mu nepřikládá - leda pro manuální vyplnění nováčkem, do doby než to někdo zkušenější nakliká do Wikidat.
Zde je seznam článků, které obsahují jeden ze zmíněných infoboxů a na wikidatech nemají vyplněnou zemi původu: Kategorie:Údržba:Země není na Wikidatech. Momentálně nemáme k dispozici kategorii pro "Země je na Wikidatech vyplněna jinak" a asi to není nic jednoduchého k porovnání. Chrzwzcz (diskuse) 5. 9. 2019, 19:18 (CEST)
Edit Po prvních ohlasech doplňuji škatulky ;)
 1. Jste proti unifikaci formátování dat v infoboxu, i když 40 % filmů nemá údaj vyplněn a tudíž je přirozeně unifikován, dalších 33 % tento formát více či méně dodržuje, akorát toho dosahuje různými způsoby a různými oddělovači
 2. Jste pro unifikaci a preferujete nějaký způsob, jak toho dosáhnout
  1. Ignorovat lokální parametr země a vše načítat z wikidat. Tento princip porušuje ŽoK, ale okamžitě vám může ukázat, jak bude finální stav vypadat (tento princip je nastaven na zkoušku a na ukázku teď)
  2. (po kontrole wikidat) Vymazat parametr země u prakticky všech článků. Pár specialitek se možná najde. Až si někdo zas vlajky rozmyslí, nebo bude chtít nový řádek vyměnit za něco jiného, bude možno jedinou editací bez robota všechno proměnit!
  3. Nechat robota, aby to naformátoval do preferovaného jednotného stylu a
   1. 40 % nevyplněných filmů nechat nevyplněné
   2. doplnit údaj i tam, kde dosud chybí
  4. vynalézt šablonu, která se využije při čtení lokálních dat a která lokální data unifikuje při každém volání infoboxu zas a znova {{Naformátuj|[[Finsko]], {{vlajka a název|SWE}}<br />{{flagicon|RUS}} [[Rusko|Ruská federace]] / Dánsko}}
Chrzwzcz (diskuse) 6. 9. 2019, 18:51 (CEST)

Diskuze[editovat | editovat zdroj]

Toto není hlasování, ale diskuze. Prosím předkládejte relevantní argumenty zejména v duchu uzavřené žádosti o komentář.

Jestli to chápu správně, tak by měl být parametr odstraněn a nadále by vše probíhalo přes Wikidata? Podle nadpisu jsem myslel, že chcete odstranit parametr napořád. --Patriccck (diskuse) 5. 9. 2019, 19:22 (CEST)

Tak jsem zkusil nadpis vylepšit. Parametr "země" by v infoboxech zůstal, ale jen pro sporadické lokální přebití dat z Wikidat (hlavně při dočasně nevyplněných datech na Wikidatech). Robot to zařídí, aby to bylo jednotně naformátované, není nutno jeho práci manuálně nedokonale nejednotně dublovat. Chrzwzcz (diskuse) 5. 9. 2019, 19:28 (CEST)

Nediskutoval jsem tam, tak budu zde. 1) Na Wikidatech stále existují jiné údaje. Mám věřit tomu, že to na Wikidata někdo dá a dá správně, nebo to mám jednoduše doplnit do infoboxu? Buď bych to přebil parametrem | země =, což nedává smysl, když se ho snažíme nejméně používat, anebo to doplním já a přidělám si akorát tak práci, jelikož se kromě článků budu starat i o Wikidata. 2) Zdůvodnění "naprosto nejednotným způsobem" neplatí zejména u seriálů a sám odkaz je toho důkazem. Tam jsem našel rozdíl maximálně tak mezi USA a Spojené státy americké a Velká Británie a Spojené království. Jednou se tam snad objevila zkratka nějakého státu nebo čárka, ale to je věc, která se dá snadno odstranit a máme to hned sjednocené. 3) U filmů by se dalo udělat něco podobného, co jsem dělal u televizí, a to roboticky předělat na {{Vlajka a název}} a <br />. Finálně) Osobně jsem proti odstranění parametrů a nepřipadá mi moudré tahat zrovna toto z Wikidat, už jen kvůli tomu, že zdůvodnění neplatí vždy na 100% (hlavně u seriálů). Zároveň beru Wikidata jako možnost formy vyplňování infoboxů a pokud se bude přebírat jenom tento parametr, tak nečekejte, že ho nebudu vyplňovat. To je lepší ho rovnou odstranit... RiniX (diskuse) 5. 9. 2019, 19:57 (CEST)

Navrhovaná akce je zároveň šancí na velkou revizi správnosti vyplnění na Wikidatech nebo lokálně (předpokladem že to není na obou stejně blbě) i když práce by s tím samozřejmě byla, to se nedá nic dělat, co když jsou teď špatně infoboxy? U seriálů jste si s tím dal práci, to vidět je. U filmů je to mnohem horší, ale navrhuju shodný systém u obou, jsou jako vejce vejci tak nač se s nima párat rozdílně. To byl váš robot? Samozřejmě by ho šlo pustit i na filmy, pokud by se zas někdo nečertil. Jen se mi zdá divné se s tím formátovat ručně nebo i roboticky, když to umí infobox a wikidata. Chrzwzcz (diskuse) 5. 9. 2019, 20:11 (CEST)
Můj robot to nebyl. Spíše jsem začal diskusi a snažil se to sjednotit. Článků u seriálů je přeci jenom méně, takže se to udělalo u nich a na film jsem raději ani nešel. Ale plány s filmovou sekcí mám, takže bych se k tomu někdy dostal. Ke špatnosti) mohou být špatně i infoboxy, ale zdá se mi to snažší vyplnit v nich než na Wikidatech a to i pro normální IP adresy. RiniX (diskuse) 5. 9. 2019, 20:23 (CEST)
Kdyby to ten robot uměl dotáhnout do stejného stavu jako automatika - základní nepřesměrovaná volání šablony "vlajka a název" oddělená novým řádkem, je to taky cesta k přehledné unifikaci, přesto mi volání z wikidat přijde dlouhodobě spolehlivější (pokud by někdo něco zákeřně neodmazával z wikidat). Pokud ale takhle, má být tedy parametr země zase naopak povinně vyplňován a dovyplněn kde teď chybí, případně má být zakázáno mazat v jednotlivých případech? Mně to teď napočítalo tak: 6279x infobox - film, z toho 3742x vyplněná země, z toho 1148x Vlajka a název, 912x flagicon+odkaz, 1122x odkaz, 192x prostý text nebo prázdno. To vše při nerozlišování oddělovačů. Rozhodně by to byla dlouhá cesta k povinnému doplnění a automatika se dostane ke slovu ve 40 % případů. Chrzwzcz (diskuse) 5. 9. 2019, 23:10 (CEST)

Lokální data jsou vyplněna vesměs fakticky správně, v návrhu nebylo nijak doloženo, že by byla ve větším množství chybná. Rozdílnost formátu je minimální, podle mého posouzení jsou převažující formáty poměrně jasné a odchylek je minimum, ne natolik, aby bylo nutno kvůli tomu mazat všechny hodnoty, když lze těch pár případů sjednotit snadno. Rozdílnosti nejsou ani nijak závažné, jednak proto, že často existuje skutečně jen jedna země původu, takže není co oddělovat čárkami/lomítky (na rozdíl třeba od hereckého obsazení nebo tvůrčího štábu, kde je tradičně více položek), jednak proto, že jsou odchylky pro běžného čtenáře snadno stravitelné, nijak ho nezatěžují. Výše zmíněná nejednotnost zápisu typu USA / Spojené státy americké nebo Velká Británie / Spojené království není nijak specifickým problémem filmových ani televizních infoboxů, ty hodnoty se vyskytují v mnohem větším měřítku třeba u infoboxů osob a dalších. A dle mého soudu nejsou na závadu, takže odstraněním hodnot z televizních a filmových infoboxů nedojde k žádnému zřetelnému vylepšení. Jsem proto proti návrhu, energii bych věnoval užitečnějším vylepšením.

K formátu bych ještě připomněl nedávnou diskusi kolem činnosti jiného wikipedisty, který v infoboxech přepisoval více hodnot do formy odrážkového seznamu. Tam mimo jiné zaznělo, že sémanticky je to správnější forma než zalamování řádků pomocí <br />, ale nechceme, aby se to zobrazovalo s těmi odrážkami, takže by asi bylo záhodno vyrobit třídu kaskádových stylů, která by se aplikovala v infoboxech (nebo jen pro některé jejich parametry?). Podobně jako je možno v navboxech pomocí parametru/hodnoty hlist klasický odrážkový seznam změnit na řádkový zápis s puntíkovým oddělovačem. Pak by asi i v infoboxech mohlo dojít k hromadnému přepisování/sjednocování zapsaných vícečetných hodnot, což by se ve filmových a televizních infoboxech týkalo asi hlavně hereckého obsazení apod., mimo jiné pak i země původu. Pokud k takto zásadní změně nedojde, nepovažuji jiné zásahy do formátování hodnot za natolik přínosné, aby se jimi přepisovaly hromadně všechny články.

P. S. Wikiprojekt Film neexistuje, existuje však aspoň Wikiprojekt Francouzský film, tedy přidávám ping na jeho účastníky. @Mario7, Kacir, Hadonos: --Bazi (diskuse) 6. 9. 2019, 10:30 (CEST)

@Chrzwzcz: Proč je navrhováno přebírání parametru „země“, když v daných infoboxech už robotické přebírání z WD funguje jako jediná možnost? A co znamená: „Lokální přebití je možné,“ když možné není? --Kacir 6. 9. 2019, 11:23 (CEST)

@Matěj Suchánek: Není ta žádost, o robotické přebírání země z WD, vlamováním se do otevřených dveří? V obou infoboxech se už země z WD tahají, dokonce bez lokální možnosti přepsání.--Kacir 8. 9. 2019, 10:36 (CEST)
Pro pochopení viz Diskuse k modulu:Wikidata#Formátovač "vlajka a název". Tato diskuse je reakcí na připomínku tam. --Matěj Suchánek (diskuse) 8. 9. 2019, 11:29 (CEST)
Viz zde nahoře bod 2) podbod 1). Dočasně, pro prezentaci výsledného stavu, kterého by se ovšem docílilo legálnější možností. Zároveň je to odzkoušení nového robotického formátovače, kterému podstrčíme 100 % filmů, nevyplněno bylo pouze 40 % infoboxů, takže má větší množinu k otestování. Akorát se asi případná chyba nezahlásí centrálně a je nutno ji někde objevit. Chrzwzcz (diskuse)

Já jsem pro. Za předpokladu, že jsou opravdu shodné hodnoty, což by mělo jít ošetřit monitoringem. Druhá věc je faktická správnost, hlavně u takových těch případů jako filmy, které byly natáčeny v koprodukci, ale běžně se uvádí jen jedna země; pak případy typu Česko/Československo/Protektorát/Čechy (nebo R-U?). Sjednocení je fajn věc, a pak by se s tím mnohem lépe dělala třeba kategorizace. JAn (diskuse) 6. 9. 2019, 13:01 (CEST)

Koprodukce vypadá jako nejzásadnější rozdíl mezi wikidaty a lokálem. Případy Československo normálně - Československo a vše jako doteď (žádné ČSR, ČSFR, ČSSR). Prosím rozveďte tu výhodu kategorizační, ať se to přičte řádně k dobru. Chrzwzcz (diskuse) 6. 9. 2019, 18:56 (CEST)

Možná by bylo dobré země vyřešit. Pokud tedy chceme přebírat zrovna tento parametr z Wikidat (což nedoporučuji a taková Kolekce je toho jasným příkladem), tak by to chtělo parametr smazat. Pokud parametr zůstává, nevidím důvod ho nechávat ignorovat. RiniX (diskuse) 20. 9. 2019, 18:31 (CEST)

No třeba by to mělo vyvolat otázku, proč jsou na Wikidatech jiné údaje než přímo v infoboxu, jak to automaticky detekovat (nejen jednoduchým porovnáním, do hry vstupuje i formátování a taky pořadí v případě více zemí) a jestli by se třeba nemělo pohnout nějak s Wikidaty než s tím, jak je účinně maskovat. Nicméně po pár desítkách editací je infobox televizní ještě o procento dosjednocenější (až na Velká Británie versus Spojené království, které beztak ukazují totéž, <br> versus <br/> versus <br /> versus okolní mezery navíc, což jsou rozdíly, které nemají vliv na výsledek a jediné co lítá jsou USA versus Spojené státy americké, což se dá zadat robotovi případně šabloně ať to narovnává). Takže u infoboxu televizní pořad jsou lokální hodnoty vyplněné vždy a ve formátu skoro jak od automatu, takže u něj lokální hodnota nekazí unifikovaný formát. Infobox film je horší, tak navrhněte jak postupovat. Nahoře jsem očísloval možnosti, řekněte pro kterou jste vy, klidně víc a od nejpreferovanější. 40 % infoboxů film nemá parametr země, neboli 40 % infoboxů bude takjakotak přebírat parametr z wikidat a tím to bude alespoň ze 40 % jednotné. Nebo nebudou ukazovat žádnou zemi, a co je horší.
...Takže: televizní pořad má vyplněné lokální hodnoty země téměř vzorově jednotně, lokální hodnoty celkovou unifikaci nekazí a zas jsem je zapnul. U filmů se to dá vyhodit taky raz dva, ale bude to taky okamžitý návrat k velmi roztříštěnému formátování. Chrzwzcz (diskuse) 20. 9. 2019, 23:35 (CEST)
K televizi: VB / S.K. či USA / S.S.A. je dle mne problém samotné Wikipedie a preferencí uživatelů. br a jeho formy jsou, pokud se nepletu, jenom druhem možného zápisu a výsledek je stejný (to už ale sahá do programovacích jazyků). S mezerami je ale problém i u žánrů, kde by to místo čárky nebo lomítka chtělo dát odsazení.
K filmu: u filmů by se těch 40% mohlo klidně nechat (na druhou stranu tyto infoboxy mnohdy neobsahují žádný parametr a přebírají z Wikidat guláš/nesjednocenost - zbytečné premiéry v ostatních zemích, odkazy, čárky, lomítka apod.). U 60% by se naopak parametr země mohl sjednotit pomocí bota a ten zbytek dodělat ručně. RiniX (diskuse) 21. 9. 2019, 12:08 (CEST)
Načítání z wikidat takové preference nezohledňuje a vrazí tam samozřejmě základní tvar. Udělal jsem 200 korekčních editací, po kterých se podařilo (snad) 1) eliminovat oddělovače čárka a mezera, a téměř i lomítko 2) eliminovat hodnotu typu v prostém textu, kromě "USA" 3) flagicon zůstává, ale mělo by to vypadat skoro jako od šablony vlajka a název. Ovšem zůstávají mraky hodnot kde chybí vlajka, ale aspoň už z 128 variant zápisu je to teď zhruba na 8 a ještě to půjde sklepat i jen ručně na takové 4 a pak bych zas zapnul lokální hodnoty :) A tím pádem by to pak mělo být pro bota jednodušší zadat jako předpis.Chrzwzcz (diskuse) 21. 9. 2019, 12:18 (CEST)
Koukám se na to a upřímně, ty infoboxy jsou fakt katastrofa. Abych těch 1500+ článků projel ručně a upravil mimo infoboxy (a hodně parametrů) i samotný text... RiniX (diskuse) 21. 9. 2019, 13:13 (CEST)
Na to by chtělo najít ochotelného botovodiče, co by to projížděl pro každý parametr zvlášť podle dohody, která varianta je nejlepší. Například taková jednoduchá věc jako zápis délky filmuminut je na nejmíň na 7 způsobů: minut, min., min., min, minut, min., min 21. 9. 2019, 15:48 (CEST)

Každý je zhruba pro něco jiného, ale zkusím naťuknout výsledek, maximum dohodnutelného:

 • Jistá unifikace ano, ale ne rušením parametru země ani jeho promazáváním.
 • Filmy, co parametr země neobsahují, tak ho nadále mít nebudou, zobrazí to za ně automatika wikidata+šablona.
 • Filmům, co parametr země mají prázdný, by se měl vyplnit, obecně nemá cenu takhle divně maskovat parametr vytažený z wikidat.
 • Filmy, co mají parametr vyplněn jinak lokálně a na wikidatech - žádná kontrola prováděna nebude, žádná celková revize, prostě se věří lokální verzi.
 • Preferovaný formát vyplnění je s vlaječkami - šablonou Vlajka a název a oddělovačem <br />
(dočasně?) Akceptovatelný je formát s flagiconem a odkazem, pro čtenáře to vypadá stejně, jen je to formálně zapsáno jinak, ale celkově je to zbytečná varianta a může se pokosit
(dočasně?) Akceptovatelný je formát bez vlaječek, pouze odkazy, ale oddělovač má být nový řádek, ne čárka, ne lomítko, ne mezera. Nevím sice proč bláznit s vícero formáty, u seriálů se to netrpí, ale když už úlitba...
Neakceptovatelné jsou jiné formáty, zejména ne prostý text bez odkazu na danou zemi
 • Seriály jsou víceméně v pohodě. Narozdíl od filmů.

Chrzwzcz (diskuse) 26. 9. 2019, 08:43 (CEST)

Jo, to je stále nedořešený problém. Obecně jsem proti přepisování lokálních hodnot Wikidaty, v souladu s závěry ŽoKu, ovšem s výjimkou prázdného parametru. Pokud potřebujeme potlačit WD hodnotu, mělo by se to dělat jinak než prázdným parametrem, pomocí nějaké specifické hodnoty jako nezobrazovat, vypnuto, prázdné či něco podobného. Pokud je parametr prázdný, měla by se hodnota z WD do článku implicitně načíst. Jinak pokud je mi známo, k úspěšnému "zrušení" parametru a kompletnímu přebírání údaje z WD došlo zatím pouze v taxoboxu u parametru status. I tam ale zůstala možnost lokálního přepsání pro speciální případy, přičemž je to sledováno v monitorovací kategorii. --Vachovec1 (diskuse) 22. 10. 2019, 00:18 (CEST)

Ano, prázdná hodnota u země značí, že chceme potlačit hodnotu země vyplněnou na wikidatech a neuvést žádnou. A využití takového chování se spočítá na prstech jedné ruky - alespoň u parametru země. Když potlačit, tak jinak vyplněnou zemí. Když neuvedeš, tvoje mínus, wikidata se projeví. Ale jakým způsobem docílit toho, aby políčko bylo jednotným způsobem vyplňováno a naformátováno teď, za současného stavu několika formátů (země, odkaz na zemi, vlajka se zemí, vlajka s odkazem na zemi)? Jo, jsou tací, co vidí možnost se v infoboxech svobodně vyblbnout se synonymy a formáty, každá instance jinak, ale to jde přece jasně proti účelu infoboxů. Chrzwzcz (diskuse) 22. 10. 2019, 18:35 (CEST)
Tak to udělejte tak, aby | země = vypnuto zamezilo přebírání z Wikidat, všechno ostatní se roboticky převede na standardní tvar, jako se to dělá v {{infobox - budova}} kódem {{Vlajka a název|{{{země|{{#invoke:Wikidata|getSitelink|of=P17}}}}}}}. Tedy | země = Česko načte "ČeskoČesko Česko". Je to tak akceptovatelné? Nečetl jsem celou diskuzi, omlouvám se, je to příliš dlouhé - pokud je to pro vás nevhodné řešení, prostě napište, že ne, a já se hádat nebudu. --Vojtěch Dostál (diskuse) 22. 10. 2019, 19:01 (CEST)
No, to je ono. To totiž nejde. Potřebujeme totiž často vyplnit zemí víc. Nejde napsat země = Česko<br />Slovensko a čekat, že nám to šablona Vlajka a název správně obalí. A co víc, už teď je to vyplněno na mnoho způsobů, s odkazy, s šablonou data státu, s různými oddělovači, ještě do toho přimixovat natvrdo obalení šablonou data státu... Budova zkrátka asi neleží na rozhraní států :) A není dovoleno do parametru vyplnit cokoliv jiného než prostý text a je nutné se trefit do něčeho, na co už je šablona Data státu. Ale dík za technický příspěvek Chrzwzcz (diskuse) 22. 10. 2019, 20:31 (CEST)
Aha, to mě nenapadlo. Třeba by šablona taková data uměla zpracovávat... když bychom je oddělovali středníkem, mohla by šablona parametr rozložit a jednotlivé jeho části obalit vlajkou... --Vojtěch Dostál (diskuse) 22. 10. 2019, 22:24 (CEST)
Možná by šlo pomocí en:Module:String2 a funkce split {{#invoke:String2 |split |Pes, kočka, jelen, kůňext |, |1 |true}} {{#invoke:String2 |split |Pes, kočka, jelen, kůňext |, |2 |true}} {{#invoke:String2 |split |Pes, kočka, jelen, kůňext |, |3 |true}}
p.split = function(frame)
 local args = frame.args
 if not(args[1] or args.txt) then args = frame:getParent().args end
 local txt = args[1] or args.txt or ""
 if txt == "" then return nil end
 local sep = (args[2] or args.sep or ""):gsub('"', '')
 local idx = tonumber(args[3] or args.idx) or 1
 local plain = (args[4] or args.plain or "true"):sub(1,1)
 plain = (plain ~= "f" and plain ~= "n" and plain ~= "0")
 return mw.text.split( txt, sep, plain )[idx]
end
jako země by se uvedl čistý seznam zemí oddělených čárkou a příslušná funkce by jej již rozdělila a naformátovala. JAn (diskuse) 22. 10. 2019, 22:29 (CEST)
Pokud by se někdo chtěl odhodlat k takovému razantnímu kroku... Eliminovalo by to možnost přidávat k hodnotě nějakou referenci, poznámku a podobně (což se moc nevyužívá). Akorát by to - předpokládám - vyžadovalo totální konverzi současných vyplnění na prostý text s předdefinovaným oddělovačem. Chrzwzcz (diskuse) 22. 10. 2019, 23:18 (CEST)
Určitě je to ke zvážení. Další možností je vytvoření parametrů země2, země3 atd, s tím, že pokud je jeden z nich neprázdně vyplněn, nebude se přebírat z Wikidat. Možná je to takové jednodušší a pro wikipedisty pochopitelnější řešení.--Vojtěch Dostál (diskuse) 23. 10. 2019, 08:53 (CEST)
Nojo, ale na wikidatech je to v jednom parametru, to by zas musela šablona umět nějak vtipně umět řešit obojí (zadané více parametry na wiki ručně, zadané v jednom násobném parametru na wikidatech). Další možností je mít superšablonu, která to pochopí z jakéhokoliv formátu, odstraní odkazy, flagicony, vlajky a názvy a nechá prostý text a oddělí čárkami, a pak nastoupí ta výše navrhovaná metoda, která to zase předdefinovaně dá dohromady. Což je docela úmorné. Chrzwzcz (diskuse) 23. 10. 2019, 09:23 (CEST)

Infobox - osoba - přebírání školy[editovat | editovat zdroj]

Diskuse (25. 1. 2020)[editovat | editovat zdroj]

Toto není hlasování, ale diskuze. Prosím předkládejte relevantní argumenty zejména v duchu uzavřené žádosti o komentář.

Plus: Máme v infoboxu udávat "do XY", jako je to v Josef Hrabák? Když už, almou mater se stává škola dostudováním, tj. mělo by tam být spíš "od" :). --Martin Urbanec (diskuse) 25. 1. 2020, 15:47 (CET)