Diskuse s wikipedistou:TFerenczy

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Dobrý den, díky za mnohá přidání městských vlajek a znaků. S pozdravem --24. 11. 2014, 18:51 (CET), Utar (diskuse)

Vektorová grafika[editovat zdroj]

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, pomocí jakého programu nebo jak jste převedl tento soubor na tento soubor? --Vlout (diskuse) 29. 10. 2015, 09:30 (CET)

Zdravím, přestal jsem před nějakým časem Wikipedii navštěvovat, takže možná tato informace bude k ničemu, ale budiž. :) Otrocky jsem každý tvar samostatně znovu vytvořil v programu Inkscape (pomocí naprosto základních nástrojů) s původní bitmapou jako šablonkou. O žádném uspokojivém zautomatizovaném převodu bohužel nevím. TFerenczy (diskuse) 10. 12. 2015, 23:41 (CET)

Kanton Vianden[editovat zdroj]

Dobrý den, vážený kolego. Domnívám se, že Vašimi úpravami jste do toho článku vnesl trochu nejasností. V současnosti jsou v Lucembursku kantony. Nechápu proč jste tam začal psát něco o distriktech. Chápal bych, pokud by se tady něco psalo o historii, že by tam zmínka o distriktech mohla nebo snad měla být. Ale takhle? Vždyť ani v základním článku Lucembursko o distriktech není žádná zmínka. Tak proč najednou v článcích o kantonech se tam o tom zmiňujete? Je fakt že v německé verzi článku Kanton Vianden je nepatrná zmínka o této záležitosti, ale opravdu jen nepatrná zmínka. Já pokládám takovou informaci za nevhodnou, už proto že v Lucembursku existuje Kanton Diekirch - ne však distrikt.S pozdravem--Jan kozak (diskuse) 13. 9. 2016, 17:47 (CEST)

Zdravíčko! Úprava byla pouze jedna, týkající se pouze jednoho distriktu, jak je z historie patrné. Pouze jsem přidal informaci, že distrikt byl oficiálně (zhruba před rokem) zrušen, respektive zanikl. O distriktu se poprvé v článku zmínil Mario7 – jeho úpravu jsem shledal vysoce vhodnou, a tak jsem ji pod záštitou doporučení ESO namísto revertu rozšířil jedním slůvkem. Zmínka o distriktu mi přišla vhodná také z toho důvodu, že v článku je 10 let stará mapa, která rozdělení do distriktů respektuje. Ale souhlasím s Vámi, zmínku o distriktech by si článek Lucembursko/Administrativní dělení Lucemburska rozhodně zasloužil, někdy se na to vrhnu.:)--TFerenczy (diskuse) 13. 9. 2016, 18:39 (CEST)
Vážený kolego, doplnil jsem do článku Administrativní dělení Lucemburska tu informaci o distriktech, neb ji považuji za důležitou a vhodnou, nota bene, když distrikty byly zrušeny teprve nedávno. Zdraví --Lubor Ferenc (diskuse) 14. 9. 2016, 03:33 (CEST)
@Lubor Ferenc:Tak jste mě předběhl, kolego (za což Vám samozřejmě děkuji), neboť právě dnes jsem to hodlal udělat sám :). Mimochodem, za doplnění/opravu kolegy TFerenczyho jsem systémově poděkoval, ale když už jsem tady, činím tak ještě jednou „veřejně“.
@Jan kozak:Mimochodem, kolego, když jsem shledal, že ta informace není aktuální, nýbrž „historická“ (tj. po opravě kolegy TFerenczyho), přesunul jsem ji z úvodu do příslušné sekce.
Zdraví --Mario7 (diskuse) 14. 9. 2016, 19:02 (CEST)

Vlajka Neratovic[editovat zdroj]

Ahoj, nemohl bys prosím vytvořit obrázek vlajky Neratovic? Zdroj: https://rekos.psp.cz/detail-symbolu/id/2269203b-9acb-40e9-9c0b-401e02021b17 Děkuji. B.mertlik (diskuse) 20. 3. 2017, 23:51 (CET)

@B.mertlik: Nahráno a přidáno do článku! Není za co.:) --TFerenczy (diskuse) 21. 3. 2017, 10:19 (CET)

Wikikytička[editovat zdroj]

Počet obyvatel[editovat zdroj]

Z jedné věci jsem v tom masovém nahrazování počtu obyvatel údajem z wikidat rozpačitý. Před zásahem bývají typicky v mnou založeném článku dvě hodnoty, jedna v textu datovaná do minulosti, jedna v infoboxu, typicky aktuální. Takže i když články typicky postrádají nějakou systematickou tabulku vývoje počtu obyvatel, poslední trend bývá viditelný na první pohled. To se ztrátou informace o počtu obyvatel v roce 2012/2013/... nebo kam byla původní hodnota datována, ztrácí. Byl byste ochoten prostě jen místo přemazání měnit tu větu na „Žije zde aktuální počet šablonou obyvatel, zatímco v roce XXXX jich žilo YYYY? Děkuji. --Tchoř (diskuse) 18. 6. 2019, 06:58 (CEST)

@Tchoř:Není problém! Díky za zpětnou vazbu.--TFerenczy (diskuse) 18. 6. 2019, 10:22 (CEST)