Wikipedie:Diskuse o smazání/Ivan Brezina

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Ivan Brezina[editovat | editovat zdroj]

Toto není hlasování, nýbrž diskuse. Důležité jsou argumenty.
Diskusi otevřel(a)
Tavildara (diskuse) 13. 2. 2020, 08:35 (CET)
Uzavření diskuse
standardní: týden po zahájení

Doporučená řešení[editovat | editovat zdroj]

  • Smazat – Nejedná se o nikterak významnou osobnost, Ivan Brezina sám na svych ostatních profilech odkazuje na tuto stránku, pravděpodobně je i sám jejím tvůrcem. --Tavildara (diskuse) 13. 2. 2020, 08:35 (CET)
  • Ponechat - domnívám se, že významnosti dle pravidel Wikipedie by subjekt článku dosáhl. --frettie.net (diskuse) 13. 2. 2020, 11:51 (CET)
  • Ponechat – účelový a zmatečný DOS od pseudonováčka, jehož jedinou aktivitou 5 minut po založení účtu bylo vytvoření této stránky o nepochybně encyklopedicky významném novináři.--Kacir 13. 2. 2020, 12:20 (CET)
  • Ponechat souhlas s Kacirem (výše) a Bazim (níže) --Robins7 (diskuse) 13. 2. 2020, 16:31 (CET)
  • Spíše ponechat – Ivan Brezina je nepochybně kontroverzní osoba, ale i to je mnohdy právě podstatou encyklopedické významnosti, protože v souvislosti s kontroverzemi často vznikají NNVZ. Je fakt, že článek zcela postrádá (až na jednu výjimku) řádkové reference, takže to ztěžuje práci s prověřováním informací. Taky je fakt, že v externích odkazech jsou jenom dva ke kauze Zemanova nařčení (jemuž je v článku věnován jeden odstavec) a dvě diplomky zabývající se Brezinovou aktivistickou prací. Z čeho tedy vlastně mají být čerpané všechny ty životopisné údaje v článku, není úplně zřejmé. Spíš než cestou diskuse o smazání bych ale navrhoval jít cestou označení článku jako nadostatečně zdrojovaného, případně označení konkrétních nedostatečně doložených tvrzení v něm. --Bazi (diskuse) 16. 2. 2020, 10:30 (CET)
  • Ponechat a „označkovat“ – Souhlasím s Bazim. --Bombonek (diskuse) 16. 2. 2020, 13:03 (CET)

Komentáře[editovat | editovat zdroj]

Byl jsem upozorněn na žádost o smazání hesla. Zřejmě jde o "pomstu" jakéhosi anonyma za moje mediální aktivity, ve kterých se jako novinář zastávám veřejného zájmu. Tím si samozřejmě mezi dotčenými pachateli dělám nepřátele, a tohle je nejspíš jeden z důsledků. Svou významnost samozřejmě sám posuzovat nemohu. Jen pro pořádek zdůrazňuju, že tvůrcem hesla nejsem, což lze v jeho historii snadno ověřit. Pouze ho průběžně aktualizuju, aby odpovídalo realitě. Sám na heslu nijak nelpím. Spíš mne pobavilo, jak daleko dokáže zajít pomstychtivost. Ivan Brezina -- Tento nepodepsaný komentář přidal(a) uživatel(ka) 46.135.23.35 (diskuse)

@Tavildara: Dobrý den. Docela se divím Vašim argumentům. Rozhodně není důvod ke smazání to, že pan Brezina odkazuje na tento článek ze svého webu. To je docela možná i dobře. Nevím co přesně myslíte pojmem "autor", ale zakladatelem a jedním z hlavních autorů je Dezidor + 2 IP adresy. Ale nevíme o koho se jedná. Do jisté míry máte pravdu, že by nikdo neměl psát článek sám o sobě, ale i kdyby, tak si myslím, že podoba článku je přijatelná a rozhodně nevypadá jako selfpromo. Co se týče významnosti, kolega Kacir předložil 2 odkazy (což je minimum pro doložení významnosti) a v článku jich je dalších několik. Více o encyklopedické významnosti naleznete zde. S pozdravem --Robins7 (diskuse) 13. 2. 2020, 16:31 (CET)

@Robins7: Zdravím. Nepsal jsem heslo sám o sobě a selfpromo nepotřebuju. Když už ale moje heslo kdosi vytvořil, mělo by být aktuální. Věcná aktualizace mnou samotným snad není proti pravidlům Wiki... Ivan Brezina-- Tento nepodepsaný komentář přidal(a) uživatel(ka) 46.135.23.35 (diskuse)
Samozřejmě. Výše jsem to psal. Na Wikipedii se akorát silně nedoporučuje psát článek sám o sobě. Ovšem heslo určitě můžete aktualizovat. Pokud dodržíte pravidlo o neutrálním úhlu pohledu, tak editujte s odvahou! --Robins7 (diskuse) 16. 2. 2020, 17:29 (CET)
To při editaci přísně dodržuju – encyklopedické heslo musí být věcné, informativní a neutrální. Budu ale samozřejmě vděčen, pokud mne kdokoli upozorní na případně problematické místo nebo formulaci. Zpětná vazba je vždy přínosná. Děkuju, Ivan Brezina-- Tento nepodepsaný komentář přidal(a) uživatel(ka) 46.135.23.35 (diskuse)