Višňová (nádraží)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Višňová
Višňová (na Frýdlantsku) - nádraží.jpg
Stát ČeskoČesko Česko
Kraj Liberecký
Vesnice Višňová
Souřadnice
Višňová
Višňová
Provozovatel dráhy SŽDC
Kód stanice 547422
Tratě 037
Nadmořská výška 235 m n. m.
V provozu od 1875
Dopravních kolejí 2
Nástupišť (hran) 1 (2)
Počet cestujících 278/den[1] (2009)
Prodej jízdenek Ne
Návazná doprava Ne
Služby ve stanici Ne
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Višňová je železniční stanice ve stejnojmenné obci na železniční trati spojující Liberecpolským městem Zawidów, uváděné v jízdním řádu pro cestující pod číslem 037. Stanice je zbudovaná ve směru sever–jih a nachází se severně od centra obce. Prostorem stanice prochází hranice mezi katastrálními územími Višňová a Předlánce. Východně od stanice je vedena silnice III/0353. Na severním zhlaví tato silnice trať křižuje na nechráněném železničním přejezdu.

Popis stanice[editovat | editovat zdroj]

Stanice je trojkolejná a mezi jednotlivými kolejemi se nachází nástupiště o délce 60 metrů. Východně od kolejiště stojí zděná patrová staniční budova (Předlánce, čp. 89). Východně od ní je vedena silniční komunikace.

Provoz[editovat | editovat zdroj]

Ve stanici zastavují osobní vlaky linky L6 Liberec – Frýdlant v Čechách – Černousy.

Turistické trasy[editovat | editovat zdroj]

Jihovýchodně od stanice, na křižovatce silnic III/0353 a III/0356 je rozcestník turistických tras pojmenovaný „Višňová – železniční stanice“. Tudy prochází Pašerácká naučná stezka, která vede k severu na rozcestí „Filipovka – železniční stanice“ a na jih směrem k Minkovicím. Severním směrem je její trasa totožná se žlutou turistickou značkou a část trasy je s nimi vedena také zelená trasa zelená turistická značka, která se po cca 500 metrech odpojí a pokračuje na rozcestník „Dubový rybník“. Jižním směrem je spolu s Pašeráckou naučnou stezkou vedena zelená trasa, která se po asi 500 metrech odpojí a pokračuje dále na Pohanské kameny, kde je stejnojmenný rozcestník. Žlutě značená trasa vychází od rozcestníku u višňovské železniční stanice východním směrem a pokračuje na „Bulovský potok – západní rozcestí“.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Související články[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Analýza stavu dopravy na území Libereckého kraje [online]. Liberec: Liberecký kraj, 2010 [cit. 2012-10-20]. Kapitola Celostátní tratě na území Libereckého kraje. Dostupné v archivu pořízeném dne 2010-08-17. 
Višňová
Trať 037 LiberecZawidów (km traťový: 195,291)
vzdálenost: 2,615 km
MinkoviceBSicon KBHFaq.svgBSicon STRq.svgBSicon STRq.svg
BSicon lHST.svg
vzdálenost: 1,968 km