Silnice III/0353

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Silnice III/0353
Základní údaje
StátČeskoČesko Česko
Víska (Višňová), silnice 0353.jpg
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Silnice prochází Kunraticemi, v nichž stojí kaple Panny Marie Bolestné

Silnice III/0353 je komunikace v západní části Frýdlantského výběžku. Začíná na křižovatce se silnicí III/03511 jižně od obce Kunratice. Obcí Kunratice prochází a směřuje k severu. Na mostě přechází železniční trať číslo 037 mezi Frýdlantem a Minkovicemi. Silnice dalším mostem překročí řeku Smědou, projde vesnicí Víska, opětovně přemostí Smědou a vstoupí do Minkovic poblíž zdejší železniční zastávky. Na konci obce opětovně překročí na nechráněném železničním přejezdu železniční trať číslo 037 a pokračuje přímým směrem k severu.

Po přiblížení se k železniční trati číslo 037 tuto nechráněným přejezdem překřižuje a vstupuje do Višňové. V obci se u zdejšího sportovního hřiště ostře lomí k severovýchodu a pokračuje tímto směrem až k místní železniční stanici.

Za ní, na konci obce postupuje severním směrem kolem Filipovky do Černous. Před nimi se na vozovce v úseku mezi pastvinami nachází poslední dlážděný úsek komunikace ve volné krajině na Frýdlantsku. Dlážděn je čedičovými kostkami, které jsou ukládány v kroužkové skladbě.[1] Za zdejší železniční zastávkou se otáčí k severozápadu, prochází vesnicí Ves a končí na česko–polské státní hranici.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. FREIWILLIG, Petr. Technické stavby Frýdlantska. Liberec: Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Liberci, 2011. 127 s. ISBN 978-80-904852-2-8. Kapitola Dopravní cesty a objekty, s. 29.