Tramvajová smyčka Červený Vrch

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Spojení vnitřní a vnější koleje smyčky a jejich pokračování směrem k sjezdové výhybce napojující se na trať

Tramvajová smyčka Červený Vrch je obratiště tramvají v Praze 6, Vokovicích. V červnu roku 2010 byla kvůli výstavbě metra A odpojena od tramvajové sítě a během podzimu a zimy 2010 kompletně snesena. Obnovená smyčka byla uvedena do provozu v roce 2015.

Popis[editovat | editovat zdroj]

Původní smyčka Červený Vrch byla v části své délky dvojkolejná, se dvěma nástupními pozicemi ve stejném směru. Kolejově byla smyčka připojena pouze do směru k Vítěznému náměstí (výjezd směrem k Vozovně Vokovice a smyčce Divoká Šárka. Spojení tratě se smyčkou bylo umožněno radiově ovládanou výhybkou mezi zastávkami Červený Vrch z centra a do centra. Výstupní zastávka pro vlaky jedoucí do smyčky se nachází na trati, dvojice nástupních zastávek leží v prostoru smyčky. Při vjezdu do smyčky musí tramvaj překonat dva pruhy Evropské třídy. Dělení koleje vjíždějící do smyčky na vnitřní a vnější je řešeno ručně ovládanou výhybkou.[1] Uprostřed smyčky se nachází sociální zařízení pro řidiče. Nedaleko smyčky také leží tramvajová měnírna Červený Vrch.[2]

Obnovená smyčka je kolejově přístupná z obou směrů, tedy i ve směru od Divoké Šárky.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Dva vozy typu Tatra T3SUCS vypravené na linku 2 manipulují ve smyčce

Smyčka byla vybudována a uvedena do provozu 7. listopadu 1967, spolu s celou přeložkou trati vedoucí Evropskou (tehdy Leninovou) ulicí.[1] Několik let od vybudování sloužilo obratiště lince číslo 30, později jako obratiště pro zkrácená pořadí linek ukončovaných v hlavové smyčce Divoká Šárka. V době povodní v roce 2002 a při jiných mimořádnostech v provozu linky metra A byla smyčka využívána jako obratiště pro náhradní tramvajovou dopravu X-A.

Současnost[editovat | editovat zdroj]

Vjezd do smyčky v červnu 2010 několik dní po odříznutí. Na obrázku je zastávka Červený Vrch do centra (se stojícím vozem zastávkové služby) a v popředí je patrná chybějící napojení sjezdových kolejí a nové přímé koleje.

Poslední linkou, která v pravidelném provozu využívala obratiště byla linka číslo 2. Poslední její obrat se uskutečnil v pondělí 31. května 2010. Následujícího dne byla linka dočasně zrušena z důvodu budování přeložky trati v oblasti mostu přes dejvické nádraží ve Svatovítské ulici a křižovatky Prašný most, kde se buduje výjezd z tunelu Blanka.[3][4] Během večera a noci ze dne 22. června na 23. června 2010 byla během krátkodobé výluky odříznuta od pražské tramvajové sítě.[5] Po zprovoznění úseku Vozovna Střešovice – Prašný most došlo ke znovuobnovení linky 2 ve výlukové trase PetřinyVítězné náměstíPodbaba. K odpojení obratiště Červený Vrch došlo snesením vjezdové a výjezdové výhybky, která připojovala smyčku k trati Prašný most - Divoká Šárka; výhybka byla nahrazena rovnou kolejí, takže vjezd do smyčky již není možný. Smyčka byla odříznuta z důvodu začátku stavebních prací na prodloužení linky metra A do Motola, konkrétně pak výstavby stanice Červený Vrch, která má vyrůst v blízkosti smyčky. Během podzimu a zimy bylo celé obratiště postupně sneseno. Po dokončení stavby došlo ke znovuobnovení obratiště včetně malého terminálu městské a příměstské dopravy.[6]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. a b KOLEKTIV AUTORŮ. Smyčka Červený Vrch [online]. Praha: Pražské tramvaje [cit. 2010-06-27]. Dostupné online. (čeština) 
  2. Tramvajová měnírna Červený Vrch
  3. ROPID. Tramvaje (souhrn) [online]. Ropid, 26. května 2010, rev. 26. června 2010 [cit. 2010-06-27]. Dostupné online. (čeština) 
  4. DOPRAVNÍ PODNIK HL. M. PRAHY. Špejchar–Prašný most, Špejchar–Chotkovy Sady a Prašný most–Vítězné náměstí: přerušení provozu tramvají (linky 1, 2, 5, 8, 15, 18, 20, 25, 26, 51, 56 a 57) [online]. Praha: Dopravní podnik hl. m. Prahy, 23. května 2010 [cit. 2010-06-27]. Dostupné online. (čeština) 
  5. MOP. Krátké zprávy jsou vždy Na znamení [online]. Praha: Pražské tramvaje, 23. června 2010 [cit. 2010-06-27]. Dostupné online. (čeština) 
  6. REJDAL, Tomáš. V.A, VI.A, VII.A - vizualizace, schéma trasy [online]. Praha: Metroweb, květen 2007, rev. 19. ledna 2010 [cit. 2010-06-27]. Dostupné online. (čeština) 

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]