These Are the Days of Our Lives

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
„These Are the Days of Our Lives“
Singl od Queen
z alba Innuendo
Strana B Bohemian Rhapsody
Vydáno 1991
Formát 7" singl, CD singl
Nahráno 1989 - 1990
Žánr rock
Délka 4:13
Autor Queen (Roger Taylor)
Producent Queen a David Richards
Chronologie singlů Queen
I Can't Live With You
(1991)
„These Are The Days Of Our Lives“
(1991)
The Show Must Go On
(1991)

These Are the Days of Our Lives je píseň britské rockové skupiny Queen. Ačkoliv je autorství připisováno celému souboru, většina skladby je dílem Rogera Taylora [1]. Píseň vyšla v roce 1991 na albu Innuendo a následně byla vydána také jako singl.

Při psaní textu se Roger Taylor jakoby vcítil do frontmana Freddieho Mercuryho, který v době vzniku písně trpěl velmi pokročilým stadiem nemoci AIDS. V refrénu se zpívá „Those were the days of our lives“ v překladu „To byly dny našich životů“. Freddie Mercury se zpíváním písně ohlíží zpět za svým životem, dívá se do minulosti když říká:

Život byl jen hra, když jsme všichni byli mladí a naivní

— Freddie Mercury 1991

Videoklip[editovat | editovat zdroj]

K písni byl začátkem roku 1991 natočen videoklip. Jednou věcí se ale od ostatních videoklipů skupiny Queen liší. Místo energických pohybů Freddie Mercury na videu pouze stojí a zpívá o svém životě. „These Are the Days of Our Lives“ byla totiž poslední píseň, ke které stihl natočit klip před tím, než podlehl AIDS.

Na albu Innuendo je většina videoklipů k písním černobílá. Bylo tak učiněno na přání Freddieho Mercuryho, na jehož vzhledu se čím dál tím víc projevovaly příznaky AIDS. Byl značně bledý a pohublý, bez energie a nechtěl aby se o jeho zdravotním stavu dozvěděla veřejnost.[2]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. “Innuendo - These Are The Days Of Our Lives”. UltimateQueen. Retrieved 25 June 2011
  2. Zvládl to až do konce: víte, proč jsou poslední klipy Queen s Freddiem Mercurym černobílé? – G.cz. G.cz. 2018-11-12. Dostupné online [cit. 2019-10-20]. (česky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]