These Are the Days of Our Lives

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
„These Are the Days of Our Lives“
Singl od Queen
z alba Innuendo
Strana B Bohemian Rhapsody
Vydáno 1991
Formát 7" singl, CD singl
Nahráno 1989 - 1990
Žánr klasický rock
Délka 4:13
Autor Queen (Roger Taylor)
Producent Queen a David Richards
Umístění na žebříčku 1. místo
Chronologie singlů Queen
I Can't Live With You
(1991)
„These Are The Days Of Our Lives“
(1991)
The Show Must Go On
(1991)

These Are the Days of Our Lives je píseň britské rockové skupiny Queen. Jako její autor je uváděn celý soubor, většina skladby je však dílem Rogera Taylora. Píseň vyšla v roce 1991 na albu Innuendo a následně byla vydána také jako singl.

Při psaní textu se autor jakoby vcítil do frontmana Freddieho Mercuryho, který v době skládání písně trpěl AIDS. V refrénu se zpívá "Those were the days of our lives v překladu "to byly dny našich životů". Freddie Mercury se zpíváním písně ohlíží zpět za svým životem, dívá se do minulosti kdy, cituji: "život byl jen hra, když jsem všichni byli mladí a naivní".

Videoklip[editovat | editovat zdroj]

K písni byl začátkem roku 1991 natočen videoklip. Jednou věcí se ale od ostatních videoklipů skupiny Queen liší. Místo energických pohybů Freddie Mercury na videu pouze stojí a zpívá o svém životě. „These Are the Days of Our Lives“ byla totiž poslední píseň, ke které stihl natočit klip před tím, než podlehl AIDS.

Na albu Innuendo jsou všechny videoklipy k písním černobílé. Bylo tak učiněno na přání Freddieho Mercuryho, na kterém se fyzicky a vzhledově čím dál tím víc projevovaly příznaky AIDS. Byl značně bledý a pohublý, bez energie. A nechtěl aby se o jeho zdravotním stavu dozvěděla veřejnost.[1]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. https://g.cz/zvladl-to-az-do-konce-vite-proc-jsou-posledni-klipy-queen-s-freddiem-mercurym-cernobile/

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]