Made in Heaven

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Další významy jsou uvedeny na stránce Made in Heaven (rozcestník).
Made in Heaven
Interpret Queen
Druh alba studiové album
Vydáno 6. listopadu 1995
Nahráno 1980, 1983 - 1984 , 1987 - 1991 (Freddie Mercury skončil nahrávání dva týdny před svou smrtí) Brian May, Roger Taylor, a John Deacon dokončovali album v letech 1993-1995
Žánr Rock
Délka 70:21
Jazyk angličtina
Vydavatelství Parlophone (Evropa), Hollywood Records (USA)
Producent Queen
Queen chronologicky
Live at Wembley '86
(1992)
Made in Heaven
(1995)
Queen Rocks
(1997)
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Made in Heaven je dvacáté první řadové album slavné britské skupiny Queen, které bylo vydané v roce 1995. Ihned po dokončení nahrávání LP Innuendo se Freddie Mercury rozhodl, že se pustí do nových písní, které by mohly vyjít jako B strany k připravovaným singlům. Začalo se pracovat na skladbách A Winter’s Tale, You Don’t Fool Me a Mother Love. Poslední jmenovanou už Freddie dokončit nestačil a jde o úplně jeho poslední nahrávku. Poslední skladbu, kterou napsal, byla koleda A Winter’s Tale. Freddiemu se tyto písničky zdály natolik dobré, že by jich byla škoda využít jen jako B strany singlů. Queen se rozhodli, že je schovají pro své příští album, kterého se Freddie už nedožil. Ze stejné nahrávací session pochází i písnička Lost Opportunity, kterou nazpíval Brian. Vyšla na CD singlu I’m Going Slightly Mad v roce 1991. Po Freddieho smrti se zbylí členové Queen rozhodli album dokončit. Úplně nejstarší nahrávkou, se kterou pracovali, je demo It’s A Beautiful Day z roku 1980. Sáhli také do Freddieho sólové kariéry a předělali dvě nahrávky z jeho debutu Mr. Bad Guy, Made in Heaven a I Was Born To Love You (ta slavila v roce 1985 v hitparádách velký úspěch). Z období natáčení alba The Miracle vybrali zapomenutou písničku My Life Has Been Saved, která vyšla jen na druhé straně singlu, a dali ji nový zvukový kabát. Ze stejného období pochází i balada Too Much Love Will Kill You. Tu mohli fanoušci slyšet mj. na vzpomínkovém koncertě pro Freddieho v roce 1992, ale především ji znali v Brianově verzi z jeho sólové desky Back To The Light. Od Rogera zase pochází skladba Heaven For Everyone. Ten ji nahrál se svou skupinou The Cross v roce 1987, avšak nezaznamenala žádný úspěch. Ve stejné době vyšla i verze s Freddieho vokálem. Pro album Made In Heaven byla kompletně přepracována. Nejvíce času zabrala práce s fragmentem Let Me Live, který Queen natáčeli v roce 1983 se zpěvákem Rodem Stewartem. Nikdy věc nedokončili. Vokál Stewarta se na albu nakonec neobjevil. Zbylé sloky nazpívali Brian s Rogerem a je to tak jediná písnička skupiny Queen, kde se o hlavní vokál dělí všichni tři! Zároveň jde o jediný song v jejich repertoáru, který má gospelový charakter. K albu vyšlo celkem 5 singlů a všechny se umístily v hitparádě v TOP 30. Čtyři z nich (kromě A Winter’s Tale) vyšly o čtyři roky později na výběru Greatest Hits III.

Seznam skladeb[editovat | editovat zdroj]

 1. "It's a Beautiful Day" (Freddie Mercury, John Deacon) - 2:32
 2. "Made in Heaven" (Freddie Mercury) - 5:25
 3. "Let Me Live" (Freddie Mercury/Roger Taylor) - 4:45
 4. "Mother Love" (Brian May, Freddie Mercury) - 4:49
 5. "My Life Has Been Saved" (John Deacon) - 3:15
 6. "I Was Born to Love You" (Freddie Mercury) - 4:49 na LP zeditována
 7. "Heaven for Everyone" (Roger Taylor) - 5:36 na LP zeditována
 8. "Too Much Love Will Kill You" (Brian May, Frank Musker, Elizabeth Lamers) - 4:20
 9. "You Don't Fool Me" (Freddie Mercury, Taylor) - 5:24 na LP zeditována
 10. "A Winter's Tale" (Freddie Mercury) - 3:49
 11. "It's a Beautiful Day (Reprise)" (Freddie Mercury) - 3:01
 12. "Yeah" (Queen) - 0:04
 13. "Untitled Instrumental Track" (Queen) - 22:32 na LP využito jen několik prvních sekund

Singly: Heaven For Everyone (1995) A Winter’s Tale (1995) Too Much Love Will Kill You (1996) Let Me Live (1996) You Don’t Fool Me (1996)