Made in Heaven

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Tento článek je o albu skupiny Queen. O stejnojmenné písni z tohoto alba pojednává článek Made in Heaven (píseň).
Made in Heaven
InterpretQueen
Druh albastudiové album
Vydáno6. listopadu 1995
Nahráno1980, 1983 - 1984 , 1987 - 1991 (Freddie Mercury skončil nahrávání dva týdny před svou smrtí) Brian May, Roger Taylor, a John Deacon dokončovali album v letech 1993-1995
ŽánrRock
Délka70:21
Jazykangličtina
VydavatelstvíParlophone (Evropa), Hollywood Records (USA)
ProducentQueen
Queen chronologicky
Live at Wembley '86
(1992)
Made in Heaven
(1995)
Queen Rocks
(1997)
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Made in Heaven je dvacáté první řadové album britské skupiny Queen, které bylo vydané v roce 1995. Ihned po dokončení nahrávání LP Innuendo se Freddie Mercury rozhodl, že se pustí do nových písní, které by mohly vyjít jako B strany k připravovaným singlům. Začalo se pracovat na skladbách A Winter’s Tale, You Don’t Fool Me a Mother Love. Poslední jmenovanou už Freddie dokončit nestačil a jde o úplně jeho poslední nahrávku. Poslední skladbou, kterou napsal, byla koleda A Winter’s Tale. Freddiemu se tyto písničky zdály natolik dobré, že by jich byla škoda využít jen jako B strany singlů. Queen se rozhodli, že je schovají pro své příští album, kterého se Freddie už nedožil. Ze stejné nahrávací session pochází i písnička Lost Opportunity, kterou nazpíval Brian. Vyšla na CD singlu I’m Going Slightly Mad v roce 1991. Po Freddieho smrti se zbylí členové Queen rozhodli album dokončit. Úplně nejstarší nahrávkou, se kterou pracovali, je demo It’s A Beautiful Day z roku 1980. Sáhli také do Freddieho sólové kariéry a předělali dvě nahrávky z jeho debutu Mr. Bad Guy: Made in Heaven a I Was Born To Love You (ta slavila v roce 1985 v hitparádách velký úspěch). Z období natáčení alba The Miracle vybrali zapomenutou písničku My Life Has Been Saved, která vyšla jen na druhé straně singlu, a dali jí nový zvukový kabát. Ze stejného období pochází i balada Too Much Love Will Kill You. Tu mohli fanoušci slyšet mj. na vzpomínkovém koncertě pro Freddieho v roce 1992, ale především ji znali v Brianově verzi z jeho sólové desky Back To The Light. Od Rogera zase pochází skladba Heaven For Everyone. Ten ji nahrál se svou skupinou The Cross v roce 1987, avšak nezaznamenala žádný úspěch. Ve stejné době vyšla i verze s Freddieho vokálem. Pro album Made In Heaven byla kompletně přepracována. Nejvíce času zabrala práce s fragmentem Let Me Live, který Queen natáčeli v roce 1983 se zpěvákem Rodem Stewartem. Nikdy věc nedokončili. Vokál Stewarta se na albu nakonec neobjevil. Zbylé sloky nazpívali Brian s Rogerem a je to tak jediná písnička skupiny Queen, kde se o hlavní vokál dělí všichni tři. Zároveň jde o jediný song v jejich repertoáru, který má gospelový charakter. K albu vyšlo celkem 5 singlů a všechny se umístily v hitparádě v TOP 30. Čtyři z nich (kromě A Winter’s Tale) vyšly o čtyři roky později na výběru Greatest Hits III.

Seznam skladeb[editovat | editovat zdroj]

 1. "It's a Beautiful Day" (Freddie Mercury, John Deacon) – 2:32
 2. "Made in Heaven" (Freddie Mercury) – 5:25
 3. "Let Me Live" (Freddie Mercury/Roger Taylor) – 4:45
 4. "Mother Love" (Brian May, Freddie Mercury) – 4:49
 5. "My Life Has Been Saved" (John Deacon) – 3:15
 6. "I Was Born to Love You" (Freddie Mercury) – 4:49 na LP zeditována
 7. "Heaven for Everyone" (Roger Taylor) – 5:36 na LP zeditována
 8. "Too Much Love Will Kill You" (Brian May, Frank Musker, Elizabeth Lamers) – 4:20
 9. "You Don't Fool Me" (Freddie Mercury, Taylor) – 5:24 na LP zeditována
 10. "A Winter's Tale" (Freddie Mercury) – 3:49
 11. "It's a Beautiful Day (Reprise)" (Freddie Mercury) – 3:01
 12. "Yeah" (Queen) – 0:04
 13. "Untitled Instrumental Track" (Queen) – 22:32 na LP využito jen několik prvních sekund

Singly: Heaven For Everyone (1995) A Winter’s Tale (1995) Too Much Love Will Kill You (1996) Let Me Live (1996) You Don’t Fool Me (1996)

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]