Křováci: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidáno 241 bajtů ,  před 8 lety
Přepsání zavádějící zmínky o "lovu Křováků" Holanďany.
m ({{Překlady}} hned pod nadpis Reference)
(Přepsání zavádějící zmínky o "lovu Křováků" Holanďany.)
Od [[Střední doba kamenná|střední doby kamenné]] žijí dosud téměř nezměněným způsobem života, který je na velmi nízké civilizační úrovni (neustále putují krajinou a sbírají rostlinné hlízy, hmyz, larvy, červy a měkkýše). V důsledku vládou ustanovené modernizace programů i zvýšenému riziku lovu a sběračského životního stylu byli během 90.let nuceni přejít k chovu.
 
PrvníV první polovině 19. stol. Evropané v Africe obvykle považovali Křováky za nejnižší formu člověka, často je přirovnávali k [[orangutan|orangutanům]] a existuje dokonce příběh o tom, že [[holandsko|holandští]] osadníci v Jižní Africe Křovákyjednoho loviliKřováka nazastřelili a jedli jeho maso, protože věřiliho považovali za lovnou zvěř, žea tone nejsouza lidéčlověka.<ref>http://www.negri-froci-giudei.com/public/pdfs/qureshi-baartman.pdf</ref>
 
Dnes žije Křováků asi 50&nbsp;000. Byli také najímáni armádami, neboť se dokáží přizpůsobit měnícím se přírodním podmínkám (obývají totiž krajinu, kde je v noci zima, ve dne horko a stále tam vane vítr) a sami si najdou potravu.
Neregistrovaný uživatel

Navigační menu