Renault Dauphine

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Renault Dauphine

Renault Dauphine byl automobil vyráběný ve Francii automobilkou Renault od roku 1956 do roku 1967. Luxusní verze toho to automobilu byla prodávána pod názvem Renault Dauphine Ondine a to od roku 1960 do roku 1962.

Renault Dauphine byl vyvážen do mnoha zemí: Jižní Afriky, Austrálie, Mexiko, Belgie a Irska. A licencován v Brazílii, Španělsku, Argentině, Izraeli, USA a Japonsku. Sportovní model Renault Dauphine Gordini byl vyráběn se čtyřstupňovou převodovkou a s kotoučovými brzdami na všech čtyřech kolech a s upraveným silnějším motorem. Tovární závodní model 1093 byl homologován okolo 2140 automobilů vyrobených v letech 1962-1963. Model Dauphine měl nahradit v roce 1956 model Renault 4CV. A stejně jako 4CV měl podobně jednoduchou karoserii. Byl to 4-dveřový sedan. Uchycení předních dveří se lišilo. U modelu 4CV se otvírají na opačnou stranu než je dnes obvyklé. Model Dauphine byl těžší, větší než 4CV a měl stejnou motorizaci v rozsahu od 760 cm³ do 845 cm³ a výkonnostně od 19 do 32 koní. Magazín Road and Track zveřejnil že zrachlení z 0 na 97 Km/h bylo za 32 sekund. Stejně jako předchůdce měl Dauphine motor vzadu. Dauphine se měl původně jmenovat Corvette, ale název byl změněn na Dauphine. (Podle francouzského ženského titulu Dauphin). Dvě edice byly upraveny pro zvýšení výkonu. Úpravový specialista Renaultu Amédée Gordiny navrhl verzi Dauphine předělanou na výkon 37 koní a takto upravované verze byly prodávány pod názvem Dauphine Gordini. Limitovaná edice 2140 nazývána 1093 byla upravena na výkon 55 koní a měla dvojitý karburátor, čtyřrychlostní manuální převodovku a maximální rychlost 140 Km/h. Model 1093 byl dostupný pouze v bílé barvě s modrými pruhy. Během deseti let bylo vyrobeno 2 150 738 automobilů Dauphine. V Anglii to bylo jedno z nejvíce dovážených automobilů a velice prodávaných.

Model provází špatná pověst pro nízký výkon a pro špatnou ovladatelnost. V mnoha prodejnách (hlavně v USA a VB) bylo auto známe pro velmi časté mechanické poruchy. V roce 2002 byl model Dauphine prohlášen za deváté nejhorší auto století. V roce 2007 byl model jmenován mezi padesáti nejhoršími auty světa nazýván nejméně efektivním kouskem francouzských inženýrů od dob Maginotovy linie.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]