Purdueova univerzita

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Purdueova univerzita
Purdue University
Logo univerzity
Logo
Datum založení1869
Počty akademiků
Studentů celkem40 090
Další informace
Zeměpisné souřadnice
ČlenstvíORCID, Digital Library Federation, Association of Research Libraries, Scholarly Publishing and Academic Resources Coalition, MetaArchive Cooperative, Center for Research Libraries, Coalition for Networked Information, Orbital Reef University Advisory Council a arXiv
www.purdue.edu
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Purdueova univerzita (anglicky Purdue University) je veřejná univerzita ve městě West Lafayette v americkém státě Indiana. Škola byla založena v roce 1869. Své jméno dostala na počest svého prvního filantropa a obchodníka z Tippecanoe County Johna Purdue, který škole věnoval 150 000 amerických dolarů. Dnes je škola hlavní součástí Purdue University System. Je členem Asociace amerických univerzit (Association of American Universities), sdružení vedoucích severoamerických univerzit zaměřených na výzkum, které vzniklo v roce 1900.

Purdueova univerzita je známá především díky výuce těchto oborů: inženýrství, zemědělství, letectví a podnikání. Je zde první fakulta informatiky na světě (Department of Computer Science), která byla založena v roce 1962.

V současnosti Purdueovu univerzitu navštěvuje okolo 40 000 studentů a přednáší zde přes 3000 vyučujících. Škola patří mezi největší univerzity ve Spojených státech.

Sport[editovat | editovat zdroj]

Sportovní týmy Purdueovy univerzity se nazývají Boilermakers.

Významné osobnosti[editovat | editovat zdroj]

Profesoři[editovat | editovat zdroj]

Absolventi[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]