Ward Cunningham

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Ward Cunningham
Narození26. května 1949 (74 let) nebo 1949 (74–75 let)
Michigan City
BydlištěPortland
Alma materPurdueova univerzita
Highland High School
Povoláníprogramátor, informatik a technologický evangelista
ZaměstnavatelMicrosoft (Desetiletí od 2030 – 2005)
Webc2.com
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Howard G. "Ward" Cunningham (* 26. květen 1949) je americký počítačový programátor, který vytvořil první wiki na světě - WikiWikiWeb. Vyvinul ho v roce 1994 a o rok později jej nainstaloval na web své konzultační firmy Cunningham & Cunningham (známé také pod jménem své domény c2.com). O wiki napsal i knihu The Wiki Way. Vynalezl též Framework for integrated test. Je průkopníkem návrhových vzorů a extrémního programování. Je jedním ze sedmnácti signatářů Manifestu agilního programování.

Získal bakalářský titul v oboru interdisciplinární inženýrství (elektrotechnika a informatika) a magisterský titul v oboru informatiky na Purdueově univerzitě. Absolvoval v roce 1978. Krom vlastní firmy Cunningham & Cunningham pracoval pro řadu firem: Wyatt Software, Tektronix, Microsoft, Eclipse Foundation, AboutUs, CitizenGlobal. Dnes žije v Beavertonu v Oregonu a pracuje pro společnost New Relic.

Je znám jako autor tzv. Cunningamova zákona, který zní: "Nejlepší způsob, jak získat správnou odpověď na internetu, není položit správnou otázku, ale napsat špatnou odpověď."[1]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Ward Cunningham na anglické Wikipedii.

  1. Who was Cunningham of Cunningham's Law?- "The best way to get the right answer on the Internet is not to ask a question, but to post the wrong answer.". Today I Found Out. 2014-09-22. Dostupné online [cit. 2018-06-12]. (anglicky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]