Pizza Hut

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Pizza Hut
2015-03-16 15 20 53 Pizza Hut restaurant in Elko, Nevada.JPG
Právní forma akciová společnost
Založeno 1958
Zakladatel Dan and Frank Carney
Sídlo Addison, Plano a Dallas
Klíčoví lidé David C. Novak
Oblast činnosti quick service restaurant sector
Mateřská společnost Yum! Brands
Majitel Yum! Brands
Slogan No One Outpizzas the Hut
Oficiální web www.pizzahut.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Pizza Hut je americký frančízový restaurační řetězec založený bratry Danem a Frankem Carneyovými v roce 1958. Společnost je známá pro svou italsko-americkou kuchyni, zahrnující pizzu, těstoviny, stejně tak dezerty nebo saláty. V roce 2015 se nacházelo po celém světě více jak 15 000 poboček. Pizza Hut je dceřinou společností Yum!, jedné z největších gastronomických firem na světě, provozující např. KFC, Taco Bell nebo WingStreet.[1]

Pizza Hut v Indianě

Historie[editovat | editovat zdroj]

První restaurace byla otevřena ve Spojených státech ve městě Wichita v roce 1958 bratry Carneyovými. V České republice společnost fungovala od devadesátých let až do roku 2004, pobočky se nacházely v Praze v Celetné ulici a na Florenci.[2]

Koncept[editovat | editovat zdroj]

Pizza Hut nabízí mnoho konceptů svých služeb, např. Pizza Hut Express nebo The Hut (jedná se o klasickou verzi fast foodu, většinou omezený sortiment), Pizza Hut Bistro (restaurace s obsluhou, někdy i s all you can eat bufetem nebo drive thru) nebo Pizza Hut Delivery, neboli rozvoz jídla zákazníkům.

Společnost Amrest oznámila, že na konci léta 2017 chystá otevřít první pobočku Pizza Hut v Praze v Palladiu.[3]

Pizza Hut v Česku[editovat | editovat zdroj]

Do roku 2004 působila společnost na Florenci a Celetné ulici v Praze, ale odešla z českého trhu. Po 13 letech, v roce 2017 se společnost vrátila do Česka s pobočku v pražském OC Palladiu. Druhá pobočka by se měla otevřít ve zrekonstruovaném OC Chodov v říjnu 2017 a následovat by měly také nové pobočky v Brně a Ostravě. Společnost oznámila, že chce do roku 2021 v Česku otevřít 70 poboček včetně rozvozu, který v Česku nabízí např. KFC.

Pobočky v Česku[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Company – Yum! Brands. www.yum.com [online]. [cit. 2017-08-08]. Dostupné online. (anglicky) 
  2. Pizza Hut znovu v Praze! Po třinácti letech se do Česka vrátí oblíbená síť pizzerií. REFRESHER.cz. Dostupné online [cit. 2017-08-08]. (česky) 
  3. Do Česka se vrací Pizza Hut. První pobočku otevře v Palladiu. Deník.cz. 2017-06-15 Dostupné online [cit. 2017-08-08]. (česky)