Ostrov Uctívačů ginga: po stopách neznámých příběhů Rychlých šípů

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Ostrov Uctívačů ginga: po stopách neznámých příběhů Rychlých šípů je první část trilogie Svatopluka Hrnčíře. Jedná se o příběh navazující na Foglarem vymyšlené Uctívače ginga. Hrnčíř rozvíjí příběh sdružení, které Foglar zmínil jen okrajově.

Svatopluk Hrnčíř velice zdařile navázal na Jaroslava Foglara. Hlavními postavami sice už nejsou Rychlé šípy (ani nemohou být, příběh je od původních vzdálený cca 50 let), ale příběh je napsaný velice poutavě a chce se číst dál a dál a zjišťovat co je kde skryto, co Jakub Struna odkázal svým následovníkům. Styl psaní je pochopitelně jiný než měl Jaroslav Foglar a milovník Foglara si musí chvíli zvykat než mu přijde na chuť, zvlášť pokud zrovna dočetl klasickou foglarovku.

Obsah knihy[editovat | editovat zdroj]

Po spoustě let se tři kluci náhodou dostanou k nikdy nevydaným příběhům Rychlých šípů. Pátráním se dostanou k bývalému Uctívači Cyrilu Kaskovi a i díky němu zjistí, že existuje odkaz jednoho ze zakladatelů a vedoucích Uctívačů, Jakuba Struny. Později zjistí, že i dědeček jednoho z hochů je bývalým Uctívačem. Příběh se částečně dotýká Foglarových Stínadel, ale tato Stínadla mají jmenovce mimo Prahu, kdesi v Podkrkonoší, kde se odehrává i většina děje. V těchto Stínadlech, je ukryt "ostrov Chu" a na něm rovněž roste posvátné gingo. Dalším pátráním sledujícím staré značky kdysi vytvořené Jakubem Strunou, se kluci doberou k tomu, že na ostrově Chu může být ukryto něco velmi cenného pro Uctívače.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]