Oberlin College

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Oberlin College
Oberlin College
Logo univerzity
Logo
Motto
Learning and Labor.
Datum založení1833
Počty akademiků
Studentů celkem2 942 (2021) a 2 785 (2019)
Další informace
Zeměpisné souřadnice
ČlenstvíFederace digitální knihovny, Association of American Colleges and Universities, American Council on Education, Open Education Network, Centrum výzkumných knihoven a Scholarly Publishing and Academic Resources Coalition
www.oberlin.edu
Některá data mohou pocházet z datové položky.
jedna z budov Oberlin College

Oberlin College je vysoká škola ve městě Oberlin (Ohio, USA).

Oberlin College byla založena roku 1833. Město Oberlin založili aktivisté, bojující proti otroctví. Oberlin College byla první vysokou školou, která zavedla koedukaci (vzdělávání obou pohlaví společně) a odmítla také rasovou diskriminaci. V roce 1858 se spolu s městem Oberlin podílela na vzniku americké občanské války, neboť odmítla vydat uprchlého otroka.

V letech 18511866 byl profesorem teologie a prezidentem Oberlin College teolog Charles Grandison Finney.

V současnosti je Oberlinská vysoká škola školou hudby, umění a designu. Město má asi 9 000 obyvatel. Oberlin College má dvě katedry: Vysokou školu umění a společenských věd a konzervatoř. Vysoká škola uděluje titul bakaláře umění v humanitních oborech a společenských vědách.

Konzervatoř pak uděluje bakalářský titul v hudebních oborech (dirigent, hudební vzdělání, operní divadlo, hra na historické nástroje a vyučování hudby).

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]