Naruto Uzumaki

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Naruto Uzumaki
Cosplay Naruta.
Cosplay Naruta.
Originální jméno うずまきナルト
Seijú Džunko Takeuči[1]
První výskyt Anime: Naruto, epizoda 1
Manga: kapitola 1
Informace
Věk 1. část: 12 - 13 let
2. část: 15 - 16 let
Datum narození 10. října
Krevní skupina B
Výška 1. část: 145,3 - 147,5 cm
2. část: 166 cm
Hmotnost 1. část: 40,1 - 40,6 kg
2. část: 50,9 kg
Hodnost Genin
Vesnice Listová vesnice
Člen týmů Tým 7 (Naruto Uzumaki, Sakura Haruno, Sasuke Učiha, Kakaši Hatake)
Tým Kakaši (Naruto Uzumaki, Sakura Haruno, Kakaši Hatake, Sai, občas Jamato)

Naruto Uzumaki (japonsky うずまきナルト, Uzumaki Naruto) je hlavní postava mangy a později i anime seriálů Naruto a Naruto Šippúden, jejichž autorem je Masaši Kišimoto. Naruto je nindžou Skryté Listové vesnice, v jehož těle je však zapečetěn devítiocasý liščí démon Kjúbi, který před lety napadnul Listovou vesnici. Jedná se o hyperaktivního chlapce, jehož největšími ambicemi je stát se vůdcem vesnice zvaným Hokage, aby jej lidé uznávali. Jeho nejoblíbenějším jídlem je ramen.

Naruto má v sobě zapečetěného jednoho z ocasých démonů, Kjúbiho, který má podobu devítiocasé lišky. Při Narutově narození totiž tento démon napadl Skrytou Listovou vesnici, a aby nebyla zničena, zapečetil vůdce vesnice - Čtvrtý Hokage - Kjúbiho do právě narozeného nemluvněte Naruta. Aby jej mohl zapečetit, musel však sám zemřít.

Kvůli démonovi se vesničané Naruta bojí a nenávidí jej. Považovali jej za samotné monstrum a podle toho se k němu i chovali. Naruto byl sám, bez přátel, bez rodiny a bez lásky. Upozorňoval na sebe rošťárnami a zoufale se snažil o pozornost a uznání ostatních. Později si ale našel přátele a vydal se svojí cestou nindži.

Pokračování Anime Naruto se jmenuje Shippuuden a začíná tím, jak se Naruto s Jiraiyou šťastně vrací do listové vesnice. Naruto se brzy znovu rozkouká a

najde staré kamarády, kteří už jsou všichni Chuuniny a Naruto ne. Naruto a Sakura se brzy pokusí získat Sasukeho zpět. Půjdou tedy dlouhou cestu za Orochimarem, na konci Sasukeho potkají, ale bohužel se jim ho nepodaří přesvědčit aby šel s nimi. Oba dva smutní se však nevzdávají. Listovou vesnici začne ohrožovat organizace Akatsuki s 9 velice zkušenými členy, kteří loví ocasé démony aby dostali sílu, jakou svět ještě neviděl. Jsou to Nagato, Konan, Itachi, Kisame, Sasori, Deidara, Kakuzu, Hidan, Zetsu. Listová vesnice jim bude muset ostře čelit. Sasoriho,Deidaru,Hidana a Kakuza listová vesnice zlikviduje. 

Sasuke po 2,5 letech Orochimara zabije,odejde a sestaví si tým Hebi se členy Sasuke, Suigetsu, Karin a Juugo. Přidají se k Akatsuki a přejmenují se na tým Taka. Aby se dostali do Akastuki, tak musí splnit určenou zkoušku. V jejich případě přinést do organizace osmi ocasého démona, který je zapečeťen v Killeru Bee. To je bratr Raikageho. Zabijí ho, ale zjistí, že to byl pouze Mizu bunshin (vodní klon) a Suigetsu za to málem zaplatí životem. 

Listovou vesnici čeká veliká hrozba, která je horší než když útočil Kyuubi. Zaútočí na vesnici vůdce Akatsuki Nagato se svými šesti těly-Pein. Po tom co zabil Narutova mistra Jiyraju, se rozhodl zaútočit i sem. Použije velmi silnou techniku Shinra Tensei (smrtící vlna), která rozdrtí celou vesnici do posledního domku. Mnoho lidí zemře, ale taky se z toho někteří dostanou. Zachrání je 5.hokage svou skrytou technikou. Kdyby ji nepoužila, asi by už nežil nikdo. Naruto se mezitím naučil načerpávat chakru z přírody a Sennin mód (technika žabích poustevníků). Bojoval s Nagatem a Nagato v boji zranil Hinatu Hyuuga, která před tím než omdlela, řekla Narutovi že ho miluje. Naruto myslel že zemřela a vpustil do sebe takový vztek, že když se proměnil v Kyuubiho, narostlo mu 8 ocasů. Naruto to dokázal sám překonat, což se ještě nikomu nepovedlo. Nakonec Naruto Nagatovi domluvil a zeptal se, proč musel zničit listovou. Protože jeho rodiče kdysi omylem zabili Chuuninové z listové vesnice. Nagato se ale ovládl a objetoval se svou technikou pro listovou vesnici. Všechny co zemřeli oživil a tak listová vesnice mohla začít nový začátek. 

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. http://www.imdb.com/title/tt0409591/fullcredits#cast

Související články[editovat | editovat zdroj]


Naruto je hlavní postavou příběhu. Když se Naruto narodil byl do něj zapečetěn devíti-ocasý liščí démon který v ten čas ohrožoval vesnici. Naruto se to však neměl dozvědět a vyrůstal tak sám a všemi odstrkovaný. Naruto proto začal „zlobit“, aby si tak získal pozornost ostatních. Jeden z mála lidí kteří byli Narutovi blízcí byl jeho učitel Iruka, který ho naučil, že není sám. Poté co se Naruto stal ninjou. Dostal se do týmu 7. Jeho členy jsou Haruno Sakura, do které je Naruto zakoukaný, Uchiha Sasuke, kterého Naruto nesnáší, protože je moc oblíbený a holky ho zbožňují, ale později se z nich stanou nejlepší přátele, a velitelem je Hatake Kakashi. Společně tak musí plnit různé mise. Narutovým snem je stát se Hokagem, nejsilnějším a nejuznávanějším ninjou ve vesnici, ačkoli za začátku jeho ninja schopnosti nejsou nijak ohromující a téměř se mu nepodařilo stát se ninjou. Nejoblíbenější jídlo je ramen. Je oblečen v nepříliš pohledné oranžové kombinéze.