Naruto Uzumaki

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Naruto Uzumaki
Cosplay Naruta.
Cosplay Naruta.
Originální jméno うずまきナルト
Seijú Džunko Takeuči[1]
První výskyt Anime: Naruto, epizoda 1
Manga: kapitola 1
Informace
Věk 1. část: 12 - 13 let
2. část: 15 - 16 let
Datum narození 10. října
Krevní skupina B
Výška 1. část: 145,3 - 147,5 cm
2. část: 166 cm
Hmotnost 1. část: 40,1 - 40,6 kg
2. část: 50,9 kg
Hodnost Genin
Vesnice Listová vesnice
Člen týmů Tým 7 (Naruto Uzumaki, Sakura Haruno, Sasuke Učiha, Kakaši Hatake)
Tým Kakaši (Naruto Uzumaki, Sakura Haruno, Kakaši Hatake, Sai, občas Jamato)

Naruto Uzumaki (japonsky うずまきナルト, Uzumaki Naruto) je hlavní postava mangy a později i anime seriálů Naruto a Naruto Šippúden, jejichž autorem je Masaši Kišimoto. Naruto je nindžou Skryté Listové vesnice, v jehož těle je však zapečetěn devítiocasý liščí démon Kjúbi, který před lety napadnul Listovou vesnici. Jedná se o hyperaktivního chlapce, jehož největšími ambicemi je stát se vůdcem vesnice zvaným Hokage, aby jej lidé uznávali. Jeho nejoblíbenějším jídlem je ramen.

Naruto má v sobě zapečetěného jednoho z ocasých démonů, Kjúbiho, který má podobu devítiocasé lišky. Při Narutově narození totiž tento démon napadl Skrytou Listovou vesnici, a aby nebyla zničena, zapečetil vůdce vesnice - Čtvrtý Hokage - Kjúbiho do právě narozeného nemluvněte Naruta. Aby jej mohl zapečetit, musel však sám zemřít.

Kvůli démonovi se vesničané Naruta bojí a nenávidí jej. Považovali jej za samotné monstrum a podle toho se k němu i chovali. Naruto byl sám, bez přátel, bez rodiny a bez lásky. Upozorňoval na sebe rošťárnami a zoufale se snažil o pozornost a uznání ostatních. Později si ale našel přátele a vydal se svojí cestou nindži.

V sérii Naruto je Naruto dvanáctiletý sirotek, který se snaží prováděním různých vylomenin upozornit druhé na svou existenci, protože si jej nikdo nevšímá kvůli strachu z toho, že má v sobě zapečetěného devítiocasého démona Kjúbiho. Tato informace je však před Narutem zatajována všemi obyvateli Listové vesnice až do kritické chvíle, kdy se ji dozví od nindži, který zradí vesnici a snaží se získat nebezpečný svitek. Naruto je zakoukaný do energické dívky Sakury, která jej však kvůli jeho hyperaktivní povaze nesnáší. Naopak Narutovým rivalem je Sasuke Učiha, jediný přeživší člen věhlasného klanu Učiha, jenž byl vyvražděn vlastním bratrem Itačim. Právě tihle tři hrdinové tvoří tým číslo 7, všichni s hodností genin. Jejich učitelem je nindža jménem Kakaši Hatake, s nímž chodí nejčastěji na mise typu C a D. Od té doby, co Sasuke odejde z Listové vesnice k Oročimarovi, hlavní záporné postavě téhle série, aby od něj získal sílu na to, aby zabil svého bratra Itačiho, se Naruto vydává se svým učitelem Džirájou na dalekou cestu, aby se naučil nové techniky. Sakura je přijata jako učeň lékařské nindži Cunade, která se stala po smrti Třetího Hokage vůdcem vesnice.

V sérii Naruto Šippúden, odehrávající se přibližně dva a půl roku od odchodu z vesnice s Džirájou, se Naruto vrací do vesnice, ale na rozdíl od jeho přátel je ještě stále genin(první a nejnižší hodnost nindži). Do popředí příběhu se dostává tajemná organizace Akacuki, jež se snaží získat všechny ocasé démony, a Naruto se tudíž stává jedním z jejich cílů. Jedním z nich se stane i Narutův bývalý nepřítel Gaara, jenž v sobě má jednoocasého démona a Akacuki se podaří jej získat. Naruto a Sakura budou také mít po odchodu Sasukeho z Listové vesnice nového týmového kolegu, mladého tajemného nindžu se jménem Sai, a během krátkého pobytu jejich velitele Kakašiho v nemocnici i nového kapitána, Jamata. Po zjištění, že Narutova přírodní čakra (směs fyzické a duševní energie) je větrného typu, se snaží Naruto zaměřit se na zdokonalení a vylepšení svých větrných technik, s čímž mu pomáhají Kakaši a Jamato. Zároveň se také snaží získat zpět ze spárů Oročimara svého bývalého týmového kolegu Sasukeho, jenž však později samotného Oročimara překoná, porazí jej a vyrazí se zabít bratra Itačiho. Sasuke bratra nakonec skutečně porazí, ale od vůdce organizace Akacuki, do níž mimojiné Itači patřil, se dozvídá, že Itači svůj klan vyvraždil na příkaz vedení Listové vesnice, ale svého milovaného bratra sám nedokázal zabít. Od té doby se touží Sasuke pomstít Listové vesnici a vyhladit ji, což Naruto zatím netuší. Po smrti Itačiho se vydává Nagato, pravá ruka vůdce Akacuki, chytit Naruta osobně a vyextrahovat z něj devítiocasého démona. Své obrovské síly těžící z téměř legendární oční techniky Rinneganu využije prostřednictvím šesti sfér zvaných Pein ke zničení téměř celé Listové vesnice, aby Naruta našel a porazil. Ten však pomocí nové techniky sendžucu(techniky využívající přírodní energii) všechny sféry postupně porazí a vydává se za Nagatem. Od něj se dozvídá, že oba měli stejného učitele, Džiraiju, a podaří se mu přesvědčit jej, že absolutního míru nedosáhne ničením a zabíjením. Nagato pak obětuje svůj život, aby oživil všechny padlé během ničení vesnice. Od té doby se z Naruta stává hrdina vesnice.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. http://www.imdb.com/title/tt0409591/fullcredits#cast

Související články[editovat | editovat zdroj]


Naruto je hlavní postavou příběhu. Když se Naruto narodil byl do něj zapečetěn devíti-ocasý liščí démon který v ten čas ohrožoval vesnici. Naruto se to však neměl dozvědět a vyrůstal tak sám a všemi odstrkovaný. Naruto proto začal „zlobit“, aby si tak získal pozornost ostatních. Jeden z mála lidí kteří byli Narutovi blízcí byl jeho učitel Iruka, který ho naučil, že není sám. Poté co se Naruto stal ninjou. Dostal se do týmu 7. Jeho členy jsou Haruno Sakura, do které je Naruto zakoukaný, Uchiha Sasuke, kterého Naruto nesnáší, protože je moc oblíbený a holky ho zbožňují, ale později se z nich stanou nejlepší přátele, a velitelem je Hatake Kakashi. Společně tak musí plnit různé mise. Narutovým snem je stát se Hokagem, nejsilnějším a nejuznávanějším ninjou ve vesnici, ačkoli za začátku jeho ninja schopnosti nejsou nijak ohromující a téměř se mu nepodařilo stát se ninjou. Nejoblíbenější jídlo je ramen. Je oblečen v nepříliš pohledné oranžové kombinéze.