Seznam dílů seriálu Naruto

From Wikipedie
Jump to navigation Jump to search

Toto je seznam dílů anime seriálu Naruto. Bylo natočeno celkem 220 dílů v devíti řadách, čtyři OVA a tři filmy. Přímým pokračováním tohoto seriálu je seriál Naruto: Šippúden, který se odehrává o dva a půl roku později od poslední epizody.
Díly, které neadaptují děj mangy Masaši Kišimota (tzv. fillery) a nezasahují do vývoje hlavního děje adaptované předlohy, jsou označeny na začátku řádku malým barevným proužkem.

Seznam dílů[edit | edit source]

První řada (2002–2003)[edit | edit source]

# Český název Japonský název Datum premiéry
1 Přichází Uzumaki Naruto! [1] 参上!うずまきナルト
Sandžó! Uzumaki Naruto!
3. října 2002
Naruto z touhy po získání pozornosti od ostatních pokreslí památník hokagů. Je za to následně potrestán celodenním mytím památníku. Jeho učitel Iruka jej motivuje k větší pracovitosti nabídkou, že když bude pracovat rychleji, pozve jej na rámen, což se také stane. Zítřejší den Naruto nezvládne nindžovské zkoušky a je z toho zdrcen. Učitel Mizuki jej však navede k tomu, aby ukradl zakázaný svitek, jenž by pak Mizuki sám pro sebe získal, a je to také on, kdo mu poví pravdu o tom, že v jeho těle je zapečetěn devítiocasý liščí démon. Protože se Naruto ze svitku stihne naučit již techniku stínových klonů, použije ji následně proti Mizukimu, když se pokusí zabít Iruku bránícího Naruta. Jako odměnu mu pak dá Iruka nindžovskou čelenku coby symbol úspěchu u zkoušek, čímž Naruto získá hodnost genin.
2 Já jsem Konohamaru! [1] 木ノ葉丸だ コレ!
Konohamaru da kore!
10. října 2002
Naruto se seznámí s Konohamarem, malým vnukem Třetího hokage, který ještě nevystudoval nindžovskou akademii, ale zoufale by si přál získat dědečkovo místo. Konohamaru chce, aby jej Naruto naučil nějaké techniky, načež ho Naruto naučí svou perverzní techniku přeměny v ženu. Ebisu, Konohamarův soukromý učitel a skrytý zvrhlík, to velmi těžce snáší a odvede Konohamara od Naruta pryč. Naruto jej však udolá svou technikou zkombinovanou z techniky perverzní a techniky stínových klonů. Konohamaru pak pochopí, že titul hokageho nezíská žádnými zkratkami a domluví se s Narutem, že od teď budou rivalové.
3 Rival?! Sasuke a Sakura [1] 宿敵!?サスケとサクラ
Šukuteki!? Sasuke to Sakura
17. října 2002
Poté, co Naruto získal hodnost genin, se rozřazují úspěšní absolventi akademie do jednotlivých týmů, v nichž budou plnit mise pod vedením zkušeného nindži. Naruto se dostane do týmu 7 spolu se Sakurou Haruno, kterou Naruto tajně miluje, avšak ona jej kvůli jeho hyperaktivní povaze nemůže vystát. Naopak Sakura miluje jejich třetího člena týmu, Sasukeho Učihu, nejlepšího člena ročníku a dívčího idola, jehož zase kvůli jeho popularitě u holek nesnáší Naruto. I přesto dojde ten den k nešťastné shodě okolností, když se tihle dva políbí, čímž Naruto spoustu holek připraví o jejich tajný sen - být tou první, kdo políbí Sasukeho.
4 Zkouška! Trénink přežití [2] 試練!サバイバル演習
Širen! Sabaibaru enšú
24. října 2002
Tým 7 poznává svého velitele, tajemného džónina Kakašiho, jenž má ve zvyku chodit na setkání zásadně pozdě. Kakaši se seznamuje se svým týmem tím, že jim klade otázky, na něž on sám odpovídá velmi nejednoznačně. Sasuke v tomhle rozhovoru přiznává, že jeho cílem je zabít jistého člověka. Kakaši je s odpověďmi spokojen a hned členům týmu zadá úkol, aby získali jakýmkoli způsobem alespoň jednu ze dvou rolniček, jenž má u sebe, aby mohli dostat oběd. Všichni členové se pokouší jednotlivě získat rolničky, ale nikdo neuspěje.
5 Prohra? Kakašiho rozhodnutí [2] 失格?カカシの結論
Šikkaku? Kakaši no keturon
31. října 2002
Sasukemu se málem podaří získat od Kakašiho rolničku, ale i tak je nakonec poražen. Sakuru při pokusu získat rolničku uvrhne Kakaši do iluze, v níž je na blízku umírající Sasuke, čímž ji samozřejmě přemůže. Naruto se mezitím snaží pokradmu přiblížit ke dvěma balíčkům s obědem, ale je přistižen Kakašim. Za trest nedostane pak na rozdíl od Sakury a Sasukeho najíst a Kakaši zdůrazní, ať se nepokouší Naruta během jeho nepřítomnosti krmit. Sasuke však Narutovi nabídne své jídlo, na což Sakura zareaguje stejně, ale vtom se zjeví Kakaši a pokárá je za jejich neposlušnost. Nakonec však prohlásí, že „ti, kteří neposlouchají rozkazy jsou považování za odpad, ale ti, kteří ani nezachrání své kamarády kvůli rozkazům, jsou ještě horší než to”. Kakaši se tak oficiálně stává mistrem jejich týmu.
6 Důležitá mise! Směr Vlnková země! [2] 重要任務!波の国へ超出発!
Džújó ninmu! Nami no kuni e čó-šuppacu!
7. listopadu 2002
Poté, co tým 7 splní již několik nejjednodušších misí typu D, se Naruto ptá Třetího hokage, zda by jim nepřidělil nějakou těžší misi. Tým 7 dostane tedy misi typu C, jejímž cílem je dopravit stavitele mostů Tazunu do Vlnkové země, aby tam dokončil stavbu mostu. Během začátku cesty jsou však přepadeni dvěma nindži z Mlžné vesnice, ale Kakašimu se podaří je porazit. Je však nespokojen s tím, jak si Naruto počínal během přepadení, naopak pochválí Sasukeho a Sakuru za jejich odvahu postavit se zkušenému nepříteli. Po zjištění, že Naruto byl při útoku zraněn a dostal se mu rány jed, navrhne Sakura, aby se vrátili zpět do vesnice, ale Naruto odmítá přerušit misi jen kvůli němu. Vrhacím nožem si odstraní z rány jed a slíbí, že už nikdy neuteče z mise a že neprohraje se Sasukem. Kakaši si všimne, že rána se díky síle devítiocasého liščího démona pozoruhodně rychle hojí.
7 Zabiják v mlze [3] 霧の暗殺者!
Kiri no ansacuša!
14. listopadu 2002
Tým 7 spolu s Tazunou pluje na člunu do Vlnkové země. Kakaši požaduje po Tazunovi vysvětlení, proč lhal ohledně zařazení obtížnosti téhle mise do kategorie C. Tazuna přiznává, že po jeho krku jde bohatý lodní magnát jménem Gató, jenž si nepřeje dokončit most spojující Vlnkovou zemi s pevninou, protože by to pro jeho společnost znamenalo menší výnosy, a protože Gató již několikrát bojoval s Vlnkovou zemí, Tazunova země je válkou velmi vyčerpaná a nemohla si tak dovolit dražší misi. Tým 7 nakonec souhlasí s tím, že misi dokončí a Tazunu i přesto ochrání. Jsou však přepadeni uprchlým nindžou z Mlžné vesnice, Zabuzou Momočim, jehož si Gató najal po neúspěchu předchozích dvou nindžů. Poté, co Kakaši pozná Zabuzu, odstraní ze svého levého oka pásku a odhalí tak svůj šaringan. Sasuke jej ihned pozná a vysvětlí ostatním, že šaringan je typ unikátního oka, s jehož pomocí může jeho uživatel používat speciální oční techniky, rozpoznat nepřítelovy pohyby a techniky a také je zkopírovat. Je však o to víc udiven, jak jej Kakaši získal, protože tenhle typ očí se vyskytuje výhradně u příslušníků klanu Učiha. Zabuza mezitím vyvolá na bojišti hustou mlhu, v níž je viditelnost téměř nulová, přičemž Kakaši vykřikne na svůj tým, ať ochraňují Tazunu. Kakašimu se nakonec podaří Zabuzu chytit pod krk a namířit na něj vrhací nůž.
8 Slíbené rozhodnutí bolesti [3] 痛みに誓う決意
Itami ni čikau kecui
21. listopadu 2002
Zabuzovi se podaří Kakašiho překvapit a uvěznit jej do techniky vodního vězení. Naruto se rozhodne použít stínové klonování a zaútočit tak hromadně na Zabuzův klon, jenž sice většinu Narutových klonů porazí, ale jeden klon použije techniku přeměny na šuriken, kterého druhý zbývajivší Narutův klon hodí Sasukemu. Sasuke použije proti Zabuzovi techniku stínového šurikenu, kdy jeden šuriken (Sasukeho pravý) má pod sebou ukrytý ještě druhý (Narutův přeměněný klon). Tahle léčka zafunguje - Zabuza první šuriken odrazí a druhému se vyhne, načež se Narutův klon přeměněný na šuriken přemění zpět do své původní podoby a vrhne na pravého Zabuzu svůj vrhací nůž, čímž jej donutí zrušit jeho techniku vodního vězení.
9 Kakašiho šaringan [3] 写輪眼のカカシ
Šaringan no Kakaši
28. listopadu 2002
Kakaši, jenž je nyní osvobozen z vodního vězení, použije na Zabuzu několik vodních technik, přičemž některé z nich jsou i ty, jenž předtím stihl okopírovat svým šaringanem od Zabuzy. Kakašimu se nakonec podaří jej jednou vodní technikou uvěznit u stromu, kde ho chce konečně usmrtit, ale než se tomu tak stane, usmrtí jej tajemný, zamaskovaný lovec uprchlých nindžů, jenž poděkuje týmu 7 za to, že se Zabuzou bojovali, načež i s mrtvým tělem zmizí. Kakaši poté zkolabuje kvůli vysílení způsobeného přílišným používáním šaringanu.
10 Les čakry [4] チャクラの森
Čakura no mori
5. prosince 2002
Kakaši se probouzí doma u Tazuny. Přiznává, že mu něco na smrti Zabuzy nehraje a rád by ji ještě vyšetřil. A má pravdu, protože onen maskovaný lovec nindžů se odhalí jako Zabuzův pomocník jménem Haku, jenž jeho tělo pouze během boje vrhacími jehlicemi znecitlivěl a nyní se snaží Zabuzu dát do pořádku. Než se však tým 7 vydá prošetřit Zabuzovu "smrt", rozhodne se Kakaši svůj tým vzít svůj tým do lesa, kde je učí koncentrovat čakru do chodidel, pomocí čehož budou moci chodit po stromech bez pomoci šplhání rukou. Sakuře se to daří hned napoprvé, avšak Naruto a Sasuke potřebují více času na cvičení. Sakura poté, co se na ni Naruto obrátí pro pomoc, Narutovi se cvičením pomůže. Kakaši nakonec okomentuje situaci tím, že Naruto začíná konečně dobře zvládat týmovou práci.
11 Země, co měla hrdinu [4] 英雄のいた国
Eijú no ita kuni
12. prosince 2002
Zatímco se Naruto a Sasuke snaží předehnat v tom, kdo lépe zvládne pomocí koncentrace čakry do nohou vystoupat na vrcholky stromů, se vesničané snaží přesvědčit Tazunu, aby se stavbou mostu přestal. Sakura během návštěvy Vlnkové země pozná, jak chudí její obyvatelé kvůli vlivu magnáta Gatóa jsou, a pochopí, jak moc důležité je, aby byl most dokončen. Během večeře se zeptá Tazunova vnuka Inariho, proč tak upřeně zírá na obraz s neznámým mužem. Inari se urazí a od stolu uteče. Tazuna vysvětlí, že muž na onom obrazu se jmenoval Kaiza a byl to hrdina Vlnkové země, protože proti Gatóovi kladl odpor, ale byl veřejně popraven, aby se jeho smrt stala dostatečnou hrozbou pro všechny případné vzpoury. Pro Inariho tenhle muž byl jako jeho vlastní otec, protože jeho skutečný otec zemřel, když byl Inari hodně malý, a proto se z Inariho stal takový uzavřený, zatrpklý chlapec, jenž Kaizu neustále viní z toho, že nedokázal tuhle zemi ochránit před Gatóem. Naruto, dojat vyprávěním Tazuny, se rozhodne Inariho přesvědčit, že ve světě hrdinové stále existují.
12 Rozhodující bitva na mostě! Návrat Zabuzy!! [4] 橋上決戦!ザブザ再び!!
Kjódžó kessen! Zabuza futatabi!!
19. prosince 2002
Naruto se probouzí v lese ve společnosti dívky sbírající bylinky, s níž si povídá o tom, zda mají oba nějaké cíle a také někoho, kdo je pro ně důležitý. Dívka nakonec Narutovi prozradí, že je ve skutečnosti kluk, což Naruta šokuje, protože se mu dle jeho slov líbí dokonce více než Sakura. Sakura a Sasuke se mezitím zajímají, kde Naruto je, protože se od minulého večera vůbec neukázal a obávají se, že zkolaboval v důsledku spotřebování příliš mnoha čakry. Sasukemu se nakonec podaří najít Naruta na místě, kde minulého večera trénovali natolik usilovně, že se oběma podařilo pomocí koncentrace čakry do nohou vyjít až na samotný vrchol stromů. Plakající Inari se při večeři rozbrečí při opětovné vzpomínce na Kaizu, přičemž jej Naruto nazve uplakánkem a zbabělcem. Později se Kakaši rozhodne Inariho uklidnit a vysvětlit mu, že Naruto zažil také hodně osamělosti a smutku, ale na rozdíl od něj se snaží být silnější namísto toho, aby si neustále vyčítal špatné věci. Zítřejšího rána se tým 7 a Tazuna vydávají k rozestavěnému mostu, kde na ně čeká Zabuza spolu s chlapcem, jehož toho rána potkal Naruto v lese - Haku.
13 Hakuova mistrovská technika: Zrcadlo ledových krystalů [5] 白の秘術・魔鏡氷晶
Haku no hidžucu - makjó hjóšó
26. prosince 2002
K Tazunově domu přicházejí dva Gatóovi komplici, kteří chtějí unést Inariho matku. Inari se snaží svou matku ochránit, ale na pomoc mu přichází Naruto, jenž oba muže porazí a Inariho pochválí za to, že se zachoval statečně. Mezitím ostatní členové týmu 7 bojují se Zabuzou a Hakuem. Přestože trénink koncentrace čakry výrazně zvýšil Sasukeho rychlost, je chycen do Hakuovy tajné ledové techniky.
14 Nejlepší v překvapování okolí: Naruto přisvištěl! [5] 意外性No.1、ナルト参戦!
Igaisei nanbá wan, Naruto sansen!
9. ledna 2003
Naruto se vrací na most a vidí, že je Sasuke uvězněn v Hakuově tajné technice, Kakaši bojuje se Zabuzou a Sakura ochraňuje Tazunu. Kakaši během boje přikáže Narutovi a Sasukemu, aby zkusili zároveň zaútočit na ledová zrcadla zvenčí i zevnitř. Sasuke se domnívá, že tenhle nápad nebude fungovat, ale než stačí cokoli Narutovi říct, dostane se Naruto také do Hakuovy techniky. Sasuke vynadá Narutovi, že je naprostý blbec a že jsou teď jen kvůli němu oba uvězněni. Haku prohlásí, že nerad zabíjí své nepřátele, ale pokud dostane takový rozkaz od Zabuzy, nezaváhá jej splnit, protože je mu k smrti loajální.
15 Boj v nulové viditelnosti: šaringan vyřazen [5] 視界ゼロの戦い・写輪眼崩し
Šikai zero no tatakai - šaringan kuzuši
16. ledna 2003
Kakaši opět odkrývá proti Zabuzovi svůj šaringan, ale Zabuza tvrdí, že proti jeho technice schovávání v mlze je jeho šaringan k ničemu. Mezitím Naruto používá techniku stínového klonování a snaží se Hakuovu techniku ledových zrcadel prolomit. Sasukemu se podaří pomalu rozeznávat Hakuovy pohyby a použije proti němu techniku velké ohnivé koule, nicméně jej pouze lehce zraní, což vede Kakašiho k přesvědčení, že Hakuova schopnost ovládat ledové techniky musí být vrozená. Zabuza používá techniku schovávání v mlze, tentokrát však tak silnou, že ani on sám v ní není schopen vidět. Pokusí se zaútočit na Tazunu a Sakuru.
16 Zlomená pečeť [6] 解放された封印
Kaihó sareta fúin
23. ledna 2003
Sasuke bojuje s Hakuem za použití svého šaringanu, jenž mu dovoluje vidět Hakuovy neuvěřitelně rychlé pohyby. Naruto se nedokáže smířit s tím, že je opět v tomhle boji za toho nejslabšího, a pokusí se na Hakua bezmyšlenkovitě zaútočit. Haku se rozhodne vrhnout proti Narutovi smršť jehlic, ale Sasuke se rozhodne Naruta v nejvyšší chvíli ochránit vlastním tělem a nechá se jimi zasáhnout. Poté, co Naruto uvidí, že se pro něj Sasuke obětoval, jej zaslepí obrovský hněv ze ztráty přítele a dovolí devitiocasému démonovi uvnitř něj jej zčásti ovládnout. Přestože byl i tak mnohokrát zasažen jehlicemi, čakra démona jej zbaví bolesti a díky ní se mu podaří vážně zranit Hakua. Překvapený Haku je nakonec vymrštěn ze své techniky ledových zrcadel.
17 Bílá minulost: Skryté ambice [6] 白い過去・秘めた想い
Široi kako - himeta omoi
30. ledna 2003
Naruto díky čakře devítiocasého démona vyléčí svá zranění a v boji jasně vítězí nad Hakuem, když se mu podaří jeho ledová zrcadla zničit. Když se mu však pokusí udělit rozhodující ránu, Hakuova maska praskne a Naruto ve tváří pozná chlapce, jehož potkal toho dne, kdy se vzbudil v lese po náročném tréninku koncentrace čakry, což Naruta od rozhodující rány zastaví. Haku jej však prosí, aby jej zabil, protože už není pro Zabuzu užitečnou zbraní. Poodhalí mu kousek ze své minulosti, kdy ještě jeho rodiče žili, milovali jej a sám byl šťastným chlapcem, ale musel také skrývat to, že má po matce dědičnou schopnost ovládat led, což bylo ve vesnici, kde žil, považováno za zrůdnost. Když se to jeho otec dozvěděl, zabil matku, ale když se pokusil zabít také Hakua, Haku použil proti otci svých tajemných schopností a zabil jej. Protože neměl u koho žít, přidal se k Zabuzovi, který jej vytrénoval ve vynikajícího nindžu. Mezitím pokračuje nadále bitva mezi Zabuzou a Kakašim. Kakaši pozná, že část čakry devítiocasého démona byla uvolněna a rozhodne se boj ukončit co nejrychleji. Zatímco se Zabuza zajímá, jak jej mohl v mlze najít, přivolá Kakaši pomocí svitku nindžovské psy, aby Zabuzu vystopovali. Prozradí, že se dříve nechal Zabuzou říznout, aby jej pak podle pachu vlastní krve mohl najít, a nyní proti němu použije svou jedinou, originální techniku - bleskové ostří. Zatímco se Naruto chystá Hakua zabít, uvědomuje si, že kdyby se potkali za jiných okolností, mohli být přátelé a on jej nemusel zabít. Naruto se už už chystá do Hakua vrazit svůj vrhací nůž, když vtom Haku pozná, že je Zabuza ve vážném nebezpečí.
18 Nástroj známý jako nindža [6] 忍という名の道具
Šinobi to iu na no dógu
6. února 2003
Inari se snaží všechny ve vesnici přimět k tomu, aby ochránili Tazunu a svou vesnici, ale nikdo se k němu nechce přidat. Inariho to však neodradí od přesvědčení, že schováváním se a utíkáním před nebezpečí se nic nevyřeší, a vydává se sám za Tazunou. Na mostě je zatím Zabuza v sevření Kakašiho psů a Kakaši připravuje svou techniku bleskového ostří, aby jím Zabuzu zabil. Vtom se však před Zabuzu přižene Haku, odhodlaný pro Zabuzu zemřít. Naruto je zmaten tím, co se stalo, ale v rozplývající se mlze rozpozná Kakašiho a Zabuzu stojící před mrtvým tělem Hakua, vykašlávajícího krev a opakujícího dokola Zabuzovo jméno. Kakaši je zaskočen nečekaným obětováním Hakua, ale Zabuza se pouze zasměje a rozhodne se vyrazit proti Kakašimu se svým mečem, byť by musel rozpůlit Hakuovu mrtvolu, která mu stojí v cestě. Kakaši zachrání Hakuovo tělo a uskočí stranou, aby mu zavřel oči a přikáže rozzuřenému Narutovi, aby se boje neúčastnil. Sakura, která celou dobu bránila Tazunu, se jde Naruta zeptat, jak bojoval Sasuke, avšak Naruto se neodváží Sakuře říct pravdu. Tazuna se Sakurou se vypraví najít Sasukeho, ale když jej najde, neovládne své emoce a rozbrečí se, přičemž si začne vylévat nad Sasukeho tělem své pocity. Kakaši a Zabuza pokračují v souboji. Kakaši je velice rozzuřen tím, jak se Zabuza zachoval u Hakuovy smrti. Podaří se mu zabránit Zabuzovi v použití rukou, ale najednou se na mostě objeví Gató se zástupem svých podřízených. Gató prohlásí, že dává Zabuzovi výpověď.
19 Zabuza, padlý ve sněhu... [7] ザブザ雪に散る…
Zabuza juki ni čiru...
13. února 2003
Gató se se svými muži připravuje zabít Zabuzu. Zabuza prohlásí, že boj s Kakašim je u konce, s čímž Kakaši souhlasí. Když Gató ledabyle stoupne na Hakuovu mrtvolu, Naruto se rozzuří, ale Zabuza mu řekne, že Haku byl pro něj pouze zbraň. Naruto se pokusí Zabuzu přesvědčit, že jej Haku opravdu ze srdce zbožňoval a snažil se ze všech sil naplnit jeho sny, což Zabuzu obměkčí a rozhodne se dát Narutovi za pravdu, že i pro něj Haku něco znamenal a je rád, že právě tým 7 mohl být jeho posledním protivníkem. Půjčí si Narutův házecí nůž a pokusí se pomstít na Gatóovi, ale při útocích Gatóových mužů je smrtelně zraněn. I přesto se však probije až ke Gatóovi a zabije jej. Před smrtí poprosí Kakašiho, aby jej přenesl k Hakuovi a on tak mohl odejít na stejné místo jako on. Vesničané, jež nakonec sebrali odvahu a rozhodli se Inariho následovat, nakonec rozeženou Gatóovy poskoky. Sasukemu se podaří překonat bolest a probrat se z bezvědomí, načež spolu se svým týmem pohřbí Hakua společně se Zabuzou a jeho mečem. Tým se rozloučí s celou vesnicí a poté, co je most úspěšně dokončen, je Tazunou pojmenován jako Velký Narutův most.
20 Začíná nový příběh! Čúninská zkouška! [7] 新章突入!中忍試験だってばよ
Šinšó tocunjú! Čúnin iken dattebajo
20. února 2003
Poté, co tým 7 splnil svou misi ve Vlnkové zemi, se vrací hrdinové zpět do Listové vesnice. Místo toho, aby se však týmová práce po náročné misi zlepšila, je ještě horší než předtím. Naruto se soustředí pouze na to, aby ve všem překonal Sasukeho, ale jako obvykle končí jeho snaha fiaskem. Při misi, kdy má vytrhat ze zahrady plevel, vytrhá majitelce z touhy odpracovat toho co nejvíce omylem i vzácné léčivé byliny. Nebýt Sasukeho, tak by málem spadl z vodopádu. A při venčení psů si naschvál vybere toho největšího, ale nedokáže jej udržet na vodítku, načež se stane, že se psem bude muset jít i do minového pole. Sasuke poté vynadá Narutovi za jeho neschopnost, Sakura se zase pokusí přimět Sasukeho k lepší týmové práci. Sasuke jí na to odsekne, že pokud má čas na flirtování, určitě si najde i čas na zlepšení svých schopností. Zároveň Sasuke prohlásí, že je Sakura ještě horší než Naruto. Následně Naruto se Sakurou potkávají Konohamara se svými dvěma věrnými přáteli, Udonem a Moegi. Konohamara zajímá, zda náhodou Naruto se Sakurou chodí, na což Naruto odpoví, že ano. Sakura, již tak dost rozzuřená Sasukeho prohlášením, udeří Naruta tak silně, až odletí k protějšímu plotu. Konohamaru si začne dělat ze Sakury srandu a Sakura se jej pokusí chytit. Konohamaru však během útěku narazí na neznámého cizince, jenž mu začne vyhrožovat zabitím. Sasuke se rozhodne proti cizinci zakročit, ale vtom se objevují další dva nindžové, kteří se představují jako společníci onoho neznámého cizince. Jedním z nich je blonďatá nindža Temari, druhým je nindža s rudými vlasy, který se představí jako Gaara písečných vodopádů, a jejich společník, jenž se pokusil vyhrožovat Konohamarovi, se jmenuje Kankuró. Gaara Kankuróa napomene za jeho nevhodné chování a omluví se za něj nindžům z Listové. Vysvětlí, že přišli z Písečné vesnice do Listové za účelem účasti na čúninské zkoušce, což je zkouška, v níž se geninové ze skrytých vesnic snaží získat titul čúnin. Třetí hokage mezitím svolává všechny džóniny z vesnice. Oznamuje, že čúninská zkouška začnou prvního července.
21 Identifikujte se! Přicházejí noví protivníci!! [7] 名乗れ!現れた強敵たち!!
Nanore! Arawareta kjóteki tara!!
27. února 2003
Třetí hokage se zeptá džóninů, kteří vedou týmy letošních nováčků – Kakašiho, Asumy a Kurenai –, zda si myslí, že jsou členové jejich týmů již vhodnými adepty na přihlášení k čúninské zkoušce. Všichni džóninové souhlasí, jen Iruka namítne, že jsou studenti ještě příliš mladí na účast v čúninské zkoušce, ale Kakaši mu oponuje tím, že on sám se stal čúninem již v šesti letech a džóninem v třinácti. Zároveň mu připomene, že již nejsou studenty na nindžovské akademii pod vedením Iruky. Následující den Kakaši oznámí svému týmu, že je nominoval na čúninskou zkoušku. Naruto a Sasuke jsou z této novinky nadšeni, jen Sakura váhá. Ten samý den jsou Naruto, Sasuke a Sakura přepadeni nindžou z neznámé vesnice, jenž unese Moegi. Poté, co jej tým porazí a osvobodí Moegi, se ukáže, že onen neznámý nindža je ve skutečnosti zamaskovaný Iruka, který se chtěl na vlastní oči ujistit, zda jsou opravdu schopní účastnit se čúninské zkoušky. Odpoledne odevzdává tým své přihlášky na zkoušky, ale Sasukeho se ještě předtím rozhodne vyzvat na souboj nindža představující se jako Rock Lee.
22 Horlivý na 120%. Moderní a drsná výzva! [8] 気合い120% ナウでロックな挑戦状!
Kiai hjaku-nidžú pásento nau de rokku na čósendžó!
6. března 2003
Rock Lee o sobě prohlásí, že je tento rok nejsilnějším geninem z Listové, a že chce změřit síly s příslušníkem klanu Učiha. Rovněž chce okouzlit svou sílou Sakuru, do níž je zamilovaný, ta však jeho city rozhodně neopětuje. Naruta opět naštve, že se všichni zajímají o Sasukeho a ne o něj, a vrhne se na Leeho. Je však velmi rychle poražen. Sasuke tedy na Leeho zaútočí, ale je odmrštěn stranou. Zkusí aktivovat svůj šaringan, aby přečetl Leeho pohyby, ale je opět poražen. Lee mu vysvětlí, že jeho útoky nejsou nindžucu ani gendžucu, ale obyčejné taidžucu, a že byl poražen proto, že jeho šaringan sice přečetl Leeovy pohyby, ale jeho tělo nedokázalo včas zareagovat. Lee se chystá proti Sasukemu použít svůj závěrečný útok, když vtom se objeví veliká želva, která Leeho útok zastaví a napomene jej, a později i samotný Leeho mistr Might Guy. Ten mu v závalu zlosti dá nejdříve do tváře pěstí, ale pak Leeho obejme a oba se rozbrečí. Zaražený Sasuke se diví tomu, jak jej mohl porazit takový uplakánek. Guy se pak zeptá týmu 7, jak se vede jeho věčnému rivalovi Kakašimu, s nímž neustále zápasí v různých výzvách, a odejde. Lee následně přiznává, že není nejsilnější genin Listové vesnice, ale že jím je jeho týmový kolega Nedži Hjúga.
23 Noví rivalové! Všech 9 nováčků pohromadě! [8] 蹴散らせライバル!新人9人全員集合
Kečirase raibaru! Rúkí nainu zenin šúgó
13. března 2003
24 Selhání tak brzy? Supertěžká první zkouška [8] いきなり失格?超難関の第一試験
Ikinari šikkaku? Čó-nankan no daiiči šiken
20. března 2003
25 Rychlý souboj! Desátá otázka, kterou musíme zvládnout 出たとこ勝負!踏ん張りどころの10問目
Deta-toko šóbu! Funbari dokoro no džú monme
27. března 2003
26 Nepropásněte! Reportáž před vstupem do Lesa smrti! Pro školní noviny z Listové vesnice! 絶対必見!死の森直前ルポ!木ノ葉の学級新聞だコレ!
Zettai hikken! Ši no mori čokusen rupo! Konoha no gakkjú šinbun da kore!
2. dubna 2003
Pzn.: Tahle epizoda rekapituluje předchozí děj seriálu.

Druhá řada (2003)[edit | edit source]

# Český název Japonský název Datum premiéry
27 Všichni kolem jsou nepřátelé! Druhá zkouška začíná! 第二試験スタート!周りはみんな敵だらけ!
Daini šiken sutáto! Mawari wa minna teki darake!
2. dubna 2003
28 Sežrat nebo být sežrán. Naruto je návnada 喰うか喰われるか!エサになったナルト
Kú ka kuwareru ka! Esa ni natta Naruto
9. dubna 2003
29 Naruto vrací úder! Já neuteču! ナルト反撃!逃げねーんだってばよ!
Naruto hangeki! Nigenéndattebajo!
16. dubna 2003
30 Oživení šaringanu! Konečný manévr - technika dračího ohně! 蘇れ写輪眼!必殺・火遁龍火の術!
Jomigaere šaringan! Hissacu: Katon rjúka no džucu!
23. dubna 2003
31 Platonický tlustoobočnatec! Ochráním tě i za cenu života!! 激まゆプラトニック!僕は死ぬまでアナタを守る!!
Geki maju puratonikku! Boku wa šinu made anata o mamoru!!
30. dubna 2003
32 Sakura kvete! To, co předcházelo rozhodnutí サクラ咲く!決意の後ろ姿
Sakura saku! Kecui no uširo sugata
7. května 2003
33 Konečná sestava. Ino - Šika - Čó!! 無敵のフォーメーション!いのシカチョウ!!
Muteki no fóméšon! Ino Šika Čó!!
14. května 2003
34 Akamaru překvapen! Gaarova neobyčejná schopnost 赤丸ビックリ!我愛羅、驚異の実力
Akamaru bikkuri! Gaara, kjói no džicurjoku
21. května 2003
35 Zakázané kouknutí! Tajemství svitku のぞき見厳禁!巻き物の秘密
Nozoki mi genkin! Maki mono no himicu
28. května 2003
36 Válka klonů! Jsem hvězda! 分身対決!オレが主役だってばよ!
Bunšin taikecu! Ore ga šujaku dattebajo!
4. června 2003
37 Druhý test dokončen! Všech devět nováčků pohromadě! 第二試験突破!勢ぞろいルーキーナイン!
Daini šiken toppa! Seizoroi rúkí nainu!
11. června 2003
38 Rozděleni do dvojic!? Budeme hned bojovat!! 合格者二分の一!?イキナリ試合だってばよ!!
Gókakuša nibun ni iči!? Ikinari šiai dattebajo!!
18. června 2003
39 Žárlivý tlustoobočnatec! Zrození Lvího komba! ゲジまゆジェラシー!『獅子連弾』誕生!
Gedži maju džeraší! "Šiši rendan" tandžó
2. července 2003
40 Riskantní situace!! Kakaši vs. Oročimaru 一触即発!!カカシVS大蛇丸
Iššokusokuhacu!! Kakaši básasu Oročimaru
9. července 2003
41 Boj rivalek! Srdce dívek v bitce ライバル激突!オトメ心は本気モード
Raibaru gekitocu! Otome gokoro wa honki módo
16. července 2003
42 Nejlepší boj je šánnaró!! ベストバトルはしゃーんなろー!!
Besuto batoru wa šánnaró!!
23. července 2003
43 Šikamaru překvapí!? Pořádná bitva kunoiči シカマルタジタジ!?くの一達の熱き戦い
Šikamaru tadžitadži!? Kunoiči-tači no acuki tatakai
30. července 2003
44 Akamaru také bojuje!! Kdo prohraje? 赤丸参戦!!負け犬はどっちだ?
Akamaru sansen!! Makeinu wa dočči da?
6. srpna 2003
45 Hinata se červená! Davy otvírají pusy, Narutův trumf ヒナタ赤面! 観客あんぐり、ナルトの奥の手
Hinata sekimen! Kankjaku anguri, Naruto no oku no te
13. srpna 2003
46 Bjakugan předveden!! Odvážné rozhodnutí plaché Hinaty! 白眼開眼!!内気なヒナタの大胆決意!
Bjakugan kaigen!! Učiki na Hinata no daitan kecui!
20. srpna 2003
47 Před tím, koho zbožnuji!! 憧れの人の目の前で!!
Akogare no hito no me no mae de!!
27. srpna 2003
48 Gaara rozdrcen!! Mládí! Síla! Prudkost! 我愛羅粉砕!!若さだ!パワーだ!爆発だ!
Gaara funsai!! Wakasa da! Pawá da! Bakuhacu da!
3. září 2003
49 Horkokrevný odpadlík! Konečně vypuštěn, zakázaný mistrovský hmat! 熱血落ちこぼれ!遂に炸裂、禁断の奥義!
Nekkecu očikobore! Cuini sakurecu, kindan no ógi!
10. září 2003
50 Á, Rock Lee! Takový by měl být pravý muž!! 嗚呼ロック・リー!これが男の生き様よ!!
Aa Rokku Rí! Kore ga otoko no ikizama jo!!
17. září 2003
51 Stín, který se hýbe v temnotě! Nebezpečí stíhá Sasukeho! 闇にうごめく影 サスケに迫る危機!
Jami ni ugomeku kage Sasuke ni semaru kiki!
24. září 2003
52 Ebisu se vrací! Nedovolím nemravnosti! エビス再び!ハレンチは私が許しませんぞ!
Ebisu futatabi! Harenči wa wataši ga jurušimasen zo!
1. října 2003

Třetí řada (2003–2004)[edit | edit source]

# Český název Japonský název Datum premiéry
53 Už brzy! Příchod Zvrhlého poustevníka! あいやしばらく!エロ仙人登場!
Aijašibaraku! Ero-sennin tódžó!
8. října 2003
54 Výuka přímo od Zvrhlého poustevníka!! エロ仙人直伝 口寄せの術だってばよ!!
Ero-sennin džikiden kučijose no džucu dattebajo!!
15. října 2003
55 Bolestivý pocit. Jedna květina s přáním uvnitř 切ない想い 願いを込めた一輪
Secunai omoi Negai o kometa ičirin
22. října 2003
56 Život či smrt!? Na naučení hmatu závisí život! 生か死か!?免許皆伝は命懸け!
Sei ka ši ka!? Menkjo kaiden wa inoči kake!
29. října 2003
57 Létal! Skákal! Potápěl se! Přivolání Žabího šéfa!! 飛んだ!跳ねた!潜った!ガマ親分登場!!
Tonda! Haneta! Mogutta! Gama ojabun tódžó!!
5. listopadu 2003
58 Ruka zla šmejdí blízko! Cíl: nemocniční pokoj しのび寄る魔の手!狙われた病室
Šinobi joru ma no te! Nerawareta bjóšicu
12. listopadu 2003
59 Rychlá a zběsilá honička. Hlavní boje začínají モー烈 モー追 モーダッシュ 本選開始だってばよ
Mó recu mó cui mó daššu hansen kaiši dattebajo
19. listopadu 2003
60 Bjakugan proti stínovým klonům. Já zvítězím!! 白眼VS影分身!オレはゼってー勝つ!!
Bjakugan básasu kage bunšin! Ore wa zetté kacu!!
26. listopadu 2003
61 Žádná slabina! Další absolutní obrana 死角ゼロ!もうひとつの絶対防御
Šikaku zero! Mó hitocu no zettai bógjo
3. prosince 2003
62 Odpadlíkova skrytá síla! 落ちこぼれの底力!
Očikobore no sokodžikara!
10. prosince 2003
63 Diskvalifikace!? Pozor! Postup v plánu! Hlavní turnaj s potížemi 失格!?キケン!前倒し!波乱含みの大本戦
Šikkaku!? Kiken! Maedaoši! Haran bukumi no daihonsen!
17. prosince 2003
64 Mraky jsou krásné... kluk bez zájmu 雲はいいなあ...やる気ゼロの男
Kumo wa ii naa... jaru ki zero no otoko
24. prosince 2003
65 Utkání! Čas, kdy Listová tančí a Písečná se plazí 激突!木ノ葉舞い砂うごめく瞬間
Gekitocu! Konoha mai Suna ugomeku toki
31. prosince 2003
66 Tlustoobočnatcova technika: Sasukeho styl! 嵐を呼ぶ男!!サスケのゲジマユ流体術!
Araši o jobu otoko!! Sasuke no gedžimaju-rjú taidžucu!
14. ledna 2004
67 Přišel pozdě, ale je připraven! Zrodila se ultimátní tajná technika!! だてに遅れたわけじゃない!究極奥義·千鳥誕生!!
Date ni okureta wake džanai! Kjúkjoku ógi - Čidori tandžó!!
14. ledna 2004
68 "Zničení Listové" započalo! 「木ノ葉崩し」始動!
"Konoha kuzuši" šidó!
28. ledna 2004
69 Už jsem se dočkal! Mise typu A, dattebajo!! 待ってました!Aランク任務だってばよ!!
Matte mašita! É-ranku ninmu dattebajo!!
4. února 2004
70 Zbabělec číslo 1. Je to otrava, ale udělat to musím!! 逃げ腰NO.1 めんどくせーがやろっきゃねえ!!
Nigegoši nanbá wan mendokusé ga jarukkjané!!
11. února 2004
71 Naprosto úžasné! Bitva na úrovni hokagů! 古今無双!「火影」というレベルの戦い
Kokon musó! "Hokage" toiu reberu no tatakai
18. února 2004
72 Hokagův omyl. Pravá tvář pod maskou 火影の過ち 仮面の下の素顔
Hokage no ajamači Kamen ni šita no sukao
25. února 2004
73 Zakázaná mistrovská technika! Pečeť boha smrti 禁術奥義!「屍鬼封印」
Kindžucu ógi! "Šiki fúin"
3. března 2004
74 Odhalení! Gaarova skutečná identita 驚愕!我愛羅の正体
Kjókaku! Gaara no šótai
10. března 2004
75 Překročení mezí... Sasukeho rozhodnutí!! 限界を越えて... サスケの決断!!
Genkai o koete... Sasuke no kecudan!!
17. března 2004
76 Vrah ve svitu luny 月夜の暗殺者
Cukijo no ansacuša
24. března 2004
77 Světlo a temnota. Jméno Gaara 光と闇 我愛羅という名
Hikari to jami Gaara to iu na
31. března 2004
78 Výbuch! Kronika nindži Naruta!! 爆発!これぞナルト忍法帖〜〜っ!!
Bakuhacu! Korezo Naruto ninpóčó~~!!
7. dubna 2004

Čtvrtá řada (2004)[edit | edit source]

# Český název Japonský název Datum premiéry
79 Překonat meze! Světlo a temnota リミットぶっちぎり! 〜光と闇〜
Rimitto buččigiri! ~Hikari to jami~
14. dubna 2004
80 Sbohem navždy, Třetí...!! 三代目よ, 永久に......!!
Sandaime jo, towa ni......!!
21. dubna 2004
81 Návrat ranní mlhy 朝霧の帰郷
Asagiri no kikjó
28. dubna 2004
82 Šaringan versus šaringan!! 写輪眼VS写輪眼!!
Šaringan básasu šaringan!!
5. května 2004
83 Ale ne! Džiraijův problém s ženami, Narutův problém おお, のォ〜っ!自来也の女難, ナルトの災難
Ó, nó! Džiraija no džonan, Naruto no sainan
12. května 2004
84 Hučící Čidori, řvoucí Sasuke! 唸れ千鳥 吠えろサスケ!
Unare Čidori, hoero Sasuke!
19. května 2004
85 Pošetilý bráško, zlob se, nenáviď! 愚かなる弟よ 恨め, 憎め!
Orokanaru otóto jo urame, nikume!
26. května 2004
86 Zahájení tréninku. Přísahám, že zesílím! 修行開始 オレはぜってー強くなる!
Šugjó kaiši, ore wa zetté cujoku naru!
2. června 2004
87 Síla vůle!!! Praskni ten vodní míček! 根性!!!割れろ水風船
Kondžó!!! Warero mizufúsen
9. června 2004
88 Znak Listové a ochranná čelenka 木ノ葉マークと額当て
Konoha máku to hitaiate
16. června 2004
89 Vlnění 波紋
Hamon
23. června 2004
90 Výbuch hněvu! Tohle neprominu 怒りバクハツ!許さねーってばよ
Ikari bakuhacu! Jurusanéttebajo
7. července 2004
91 Úděl prvního hokage. Přívěsek, který volá po smrti 初代火影の遺産 死を呼ぶ首飾り
Šodai hokage no isan Ši o jobu kubikazari
14. července 2004
92 Ano nebo ne! Cunadina odpověď YESかNOか!ツナデの回答
YES ka NO ka! Cunade no kaitó
21. července 2004
93 Po dobrém to nepůjde! 交渉決裂!!
Kóšó kecurecu!
28. července 2004
94 Sežer si to! Zuřivost Rasenganu くらえ!怒りの螺旋丸
Kurae! Ikari no Rasengan
4. srpna 2004
95 Pátý hokage. Boj na život a na smrt! 五代目火影 命を賭けた戦い
Godaime hokage, inoči o kaketa tatakai!
11. srpna 2004
96 Bitva tří 三すくみの戦い
San sukumi no tatakai
11. srpna 2004
97 Narutův výlet do horkých pramenů ナルトの湯けむり珍道中
Naruto no jukemuri čin dóčú
18. srpna 2004
98 Přestaň být nindžou! Oznámení od Cunade 忍者を辞めろ!ツナデの通告
Nindža o jamero! Cunade no cúkoku
25. srpna 2004
99 Ten, který uspěje s vůlí Ohně 火の意志を継ぐもの
Hi no iši o cugu mono
1. září 2004
100 Vztah horkokrevného učitele a žáka – když muž jde svou cestou nindži 熱血師弟の絆〜男が忍法貫くとき〜
Nekkecu šitei no kizuna ~Otoko ga ninpó wo curanuku toki~
8. září 2004
101 Chci to vidět! Chci to vědět! Chci to zjistit! Pravá tvář mistra Kakašiho 見たい, 知りたい, 確かめたい カカシ先生の素顔
Mitai, širitai, tašikametai Kakaši-sensei no sugao
15. září 2004
102 Právě začíná nová mise. Chraň závazek, soucit a Čajovou zemi! いざ新任務 義理と人情と茶国を救え!
Iza šin ninmu giri to nindžó to čakoku o sukue!
22. září 2004
103 Naruto se topí?! Oceán víří zradou ナルト撃沈!?陰謀うずまく大海原
Naruto gekičin!? Inbau uzumaku óunabara
29. září 2004
104 Běž Idate, běž! Bouřlivý zmatek ostrova Nagi!! 走れイダテ!嵐を呼ぶ波乱のナギ島!!
Hašire Idate! Araši o jubi haran no Nagi-tó!!
13. října 2004

Pátá řada (2004–2005)[edit | edit source]

# Český název Japonský název Datum premiéry
105 Těsně u cíle! Divoká bitka dunícího hromu ゴール直前!雷鳴とどろく大激闘
Góru čokuzen! Raimei todoroku daigekitó
20. října 2004
106 Dosáhneš toho, Idate! Poslední rozhodující sprint!! 届くかイダテ!執念のラストスパート!!
Todoku ka Idate! Šúnen no rasuto supáto!!
27. října 2004
107 Chci s tebou bojovat! Konečně se střetli. Sasuke vs. Naruto オマエと戦いたい!ついに激突 サスケVSナルト
Omae to tatakaitai! Cui ni gekitocu Sasuke tai Naruto
3. listopadu 2004
108 Neviditelná prasklina 見えない亀裂
Mienai kirecu
10. listopadu 2004
109 Pozvánka ze Zvučné 音の誘い
Oto no izanai
17. listopadu 2004
110 Formace! Tvrdá obranná formace 結成!鉄壁のフォーメーション
Kessei! Teppeki fóméšon
24. listopadu 2004
111 Kontakt. Skupinová schopnost Zvučné Čtyřky 接触〜音四人衆の実力〜
Seššoku ~Oto jonin šú no džicurjoku~
24. listopadu 2004
112 Náhlý boj uvnitř skupiny!? Šikamarův tým ve velkém nebezpečí イキナリ仲間割れ!?シカマル小隊大ピンチ
Ikinari nakamare!? Šikamaru šótai daipinči
1. prosince 2004
113 Plná síla! Vzplaň, Čódži パワー全開!燃えろチョウジ
Pawá zenkai! Moero Čódži
8. prosince 2004
114 Sbohem, příteli! Přesto věřím さらば友よ...!それでもオレは信じてる
Saraba tomo jo...! Soredemo ore wa šindžiteru
15. prosince 2004
115 Tvůj protivník jsem já! お前の相手はこのオレだ!
Omae no aite wa kono ore da!
22. prosince 2004
116 Vidění 360 stupňů, slepý bod bjakuganu 視界360度 白眼の死角
Šikai sanbjaku rokudžú do, Bjakugan no šikaku
5. ledna 2005
117 Důvod, proč nebýt poražen 負けられない理由
Makerarenai rijú
5. ledna 2005
118 Na záchranu. Včas pro sud 奪還~間に合わなかった器
Dakkan ~ Ma ni awanakatta ucuwa
12. ledna 2005
119 Chyba! Nový protivník 失策!新たなる敵
Šissaku! Aratanaru teki
19. ledna 2005
120 Vrč! Vyj! Ultimátní honička 唸れ!吠えろ!究極のタッグ
Unare! Hoero! Kjúkjoku no taggu
2. února 2005
121 Každého osobní boj それぞれの闘い
Sorezore no tatakai
9. února 2005
122 Podvodník! Chlapák Šikamaru. Ten, kdo vsadí na oživení mrtvých フェイク!男シカマル起死回生の賭け
Feiku! Otoko Šikamaru kišikaisei no kake
16. února 2005
123 Zjevení zelené šelmy z Listové! 木ノ葉の碧き野獣見参!
Konoha no aoki jadžú kenzan!
23. února 2005
124 Šelma se urvala ze řetězu! Vyraž, udeř a proraž! 野獣炸裂!弾けろ吹っ飛べ突き抜けろ!
Jadžú sakurecu! Hadžikero futtobe cukinukero!
2. března 2005
125 Spojenecká vesnice Listové, nindžové z Písečné 木ノ葉同盟国砂の忍
Konoha dómeikoku Suna no šinobi
9. března 2005
126 Nejdrsnější souboj! Gaara vs. Kimimaro!! 最強対決!我愛羅VS君麻呂!!
Saikjó taikecu! Gaara tai Kimimaro!!
16. března 2005
127 Úder vytrvalosti! Tanec semenící kapradiny 執念の一撃!早蕨の舞
Šúnen no ičigeki! Sawarabi no mai
30. března 2005
128 Nedosahující křik 届かない叫び
Todokanai sakebi
30. března 2005
129 Itači a Sasuke: Existence příliš vzdálené 兄と弟 遠すぎる存在
Itači to Sasuke tósugiru sonzai
6. dubna 2005
130 Otec a syn. Popraskaný rodinný znak 父と子 ひび割れた家紋
Čichi to ko Hibiwareta kamon
13. dubna 2005

Šestá řada (2005)[edit | edit source]

# Český název Japonský název Datum premiéry
131 Objasnění. Tajemství kaleidoskopického šaringanu 開眼 万華鏡写輪眼の秘密
Kaigan mangekjó šaringan no himicu
20. dubna 2005
132 Příteli! 親友よ!
Tomo jo!
27. dubna 2005
133 Křik v slzách! Jsi můj přítel 涙の咆哮!オマエはオレの友達だ
Namida no hókó! Omae wa ore no tomodači da
4. května 2005
134 Konec slz 涙雨の結末
Namida ame no kecumacu
11. května 2005
136 Vyšetřování infiltrace?! Super mise třídy S konečně přichází 潜入捜査!? 遂にきたきた超S級任務
Sen'njú sósa!? Cui ni kitakita čó-esu-kjú ninmu
25. května 2005
137 Město psanců. Stín klanu Fúma 無法者の街 ふうま一族の影
Muhóša no gai Fúma ičizoku no kage
1. června 2005
138 Čistokrevná zrada. Pomíjivé přání 清き裏切り はかなき願い
Kijoki uragiri Hakanaki negai
8. června 2005
139 Teror! Oročimarovo sídlo 恐怖!大蛇丸の館
Kjófu! Oročimaru no tači
15. června 2005
140 Dvojí úder, Kabutova past 二つの鼓動 カブトの罠
Futacu no kodó Kabuto no wana
22. června 2005
141 Sakuřino rozhodnutí サクラの決意
Sakura no kecui
29. června 2005
142 Přísní ochránci, tři drsní hoši 厳戒施設の三悪人
Genkai šisecu no san akunin
6. července 2005
143 Běž, Tontone! Spoléhám se na tvůj nos 走れトントン!お前の鼻が頼りだってばよ
Hašire Tonton! Omae no hana ga tajori dattebajo
13. července 2005
144 Nová tříčlenná skupina. Dva lidi a pes! 新生三人一組 二人と一匹!
Šinsei suríman seru Futari to ippiki!
20. července 2005
145 Výbuch! Nová formace Ino-Šika-Čó 炸裂!ニューフォーメーションいのシカチョウ
Sakurecu! Njú fóméšon Ino Šika Čó
27. července 2005
146 Opuštěné sny. Oročimarův stín 残された野望 大蛇丸の影
Nokosareta jabó Oročimaru no kage
10. srpna 2005
147 Osudové utkání! Mě nedostanete 因縁の対決!オマエにオレは倒せねえ
In'nen no taikecu! Omae ni ore wa taosené
17. srpna 2005
148 Dokonce Akamaru žárlí na jeho vyhledávací schopnosti! Hledání fantoma Bikóčú! 超追尾力に赤丸も嫉妬!幻の微香虫を探せ
Čó-cuibirjoku ni Akamaru mo šitto! Maboroši no Bikóchú o sagase
17. srpna 2005
149 V čem je rozdíl? Nejsou všichni brouci stejní? どこが違うのさ!? 虫って同じに見えないか
Doko ga čigau no sa!? Muši tte onadži mienai ka
24. srpna 2005
150 Oklamej, popleť a buď oklamán! Velká bitva brouků! だまして化かしてだまされて! 壮絶ムシムシ大バトル
Damašite bakašite damasarete! Sózecu mušimuši dai batoru
31. srpna 2005
151 Planoucí bjakugan! To je moje cesta nindži! 燃えよ白眼! これが私の忍道よ
Moe jo bjakugan! Kore ga wataši no nindó jo
14. září 2005
152 Pohřební pochod pro ty, co žijí 生あるものへの葬送曲
Sei aru mono e no sósókjoku
21. září 2005
153 Jdi za svým srdcem! Pěst lásky 心に届け!愛の鉄拳
Kokoro no todoke! Ai no tekken
28. září 2005
154 Přirozený nepřítel bjakuganu 白眼の天敵
Bjakugan no tenteki
5. října 2005
155 Plíživé temné mraky 忍び寄る暗雲
Šinobi joru anun
12. října 2005
156 Raiga vrací úder! 逆襲の雷牙
Gjakušú no Raiga
19. října 2005

Sedmá řada (2005–2006)[edit | edit source]

# Český název Japonský název Datum premiéry
157 Běž!!! To je kari života! 走れ!!!生命のカレー
Hašire!!! Seimei no karé
26. října 2005
158 Všichni mě následujte! Kurz přežití "Pot a slzy" みんなオレについて来い!汗と涙のタクラミ大サバイバル
Minna ore ni cuite koi! Ase to namida no takurami dai sabaibaru
2. listopadu 2005
159 Nepřítel či přítel!? Lovec odměn z pouště! 敵か味方か!?荒野の賞金稼ぎ
Teki ka mikata ka!? Kója no šókinkasegi
9. listopadu 2005
160 Vezmeme to nebo nám to bude sebráno? Bitva v chrámu Okay! 獲るか獲られるか!?オッケー寺の決斗
Eru ka erareru ka!? Okké tera no kettó
16. listopadu 2005
161 Vítaný návštěvník přichází. Zelená šelma? Masožravec? Vítaná šelma? 珍客見参 碧の野獣?猛獣?…珍獣?
Sankjaku kenzan ao no jadžú? Módžú? … sandžú?
23. listopadu 2005
162 Bílý Noroimuša 白き呪いの武者
Široki Noroimuša
30. listopadu 2005
163 Stratég: Kómeiho pikle 策士・紅明の思惑
Sakuši: Kómei no omowaku
7. prosince 2005
164 Pomocník, co přišel příliš pozdě 遅すぎた助っ人
Ososugita suketto
14. prosince 2005
165 Narutova smrt ナルト死す
Naruto šisu
21. prosince 2005
166 Čas, který se zastavil 止まったままの時間
Todomatta mama no džikan
4. ledna 2006
167 Čas mávání křídel Bílé volavky 白鷺のはばたく時間
Širasagi no habataku džikan
4. ledna 2006
168 Plný hrnec! Nakrájet, promíchat, uvařit! 燃えろ寸胴!混ぜて伸ばして茹で上げろ!
Moero zundó! Mazete nobašite jude agero!
18. ledna 2006
169 Paměť. Ztracená strana 記憶 失われた頁
Kioku Ušinawareta pédži
25. ledna 2006
170 Šokování. Zavřené dveře 衝撃 閉ざされた扉
Šógeki Tozasareta doa
1. února 2006
171 Vniknutí. Připravená past 潜入 仕組まれた罠
Sen'njú Šikumareta torappu
8. února 2006
172 Beznaděj. Drásající srdce 絶望 引き裂かれた心
Zecubó Hikisakareta háto
15. února 2006
173 Mořský souboj. Síla, která se uvolní jednou za čas 海戦 解き放たれた力
Kaisen Tokihanatareta pawá
22. února 2006
174 Nemůžu tomu uvěřit! Hvězdná cesta nindži: penězová technika ありえねーってばよ! セレブ忍法・金遁の術
Arienéttebajo! Serebu ninpó - kinton no džucu
1. března 2006
175 Kopej tu, hou hou! Najdi kus zlata ここ掘れワンワン! 埋蔵金を探せ
Koko hore wan wan! Maizókin o sagase
8. března 2006
176 Sprintování, bloudění a kličkování! Pronásledovat, být pronásledován a chybovat 疾走、迷走、ジグザグ走!追って追われて間違えて
Šissó, meisó, džiguzagusó! Otte owarete mačigaete
15. března 2006
177 Ó!? Prosím ♥ pane listonoši OH!?ぷりーず♥みすたーぽすとまん
OH!? Purízu ♥ Misutá Posutoman
22. března 2006
178 Setkání s chlapcem jménem Hvězda 出会い 「星」の名を持つ少年
Deai "Hoši" no na o mocu šónen
29. března 2006
179 Ukolébavka ze vzpomínek ナツヒボシ 思い出の子守唄
Nacuhiboši Omoide no komori uta
5. dubna 2006
180 Zakázaná tajemná paví technika 秘術 孔雀妙法の代償
Hidžucu kudžaku mjóhó no daišó
12. dubna 2006
181 Hošikage, pohřbená pravda 星影 葬り去られた真実
Hošikage Hómurisarareta šindžucu
19. dubna 2006
182 Shledání. Zbývající čas 再会 残された時間
Saikai Nokosareta džikan
26. dubna 2006

Osmá řada (2006)[edit | edit source]

# Český název Japonský název Datum premiéry
183 Rozzářit svit hvězdy 星は輝きを増して
Hoši wa kagajaki o mašite
3. květen
184 Dlouhý den Kiby Inuzuky 犬塚キバのなが~い一日
Inuzuka Kiba no naga~i ičiniči
10. května 2006
185 Legenda Skryté listové! Onbaa skutečně existoval!! 木ノ葉隠れの伝説 オンバアは実在した!!
Konohagakure no densecu, Onbaa wa džicuzai šita!!
17. května 2006
186 Smějící se Šino 笑うシノ
Warau Šino
24. května 2006
187 Trénink! Ústředí stěhováků 開業!!木ノ葉引越センター
Kaigjó!! Konoha hikkoši sentá
31. května 2006
188 Záhada! Pronásledovaní kupci! 不可解 狙われた行商人
Fukakai, nerawareta gjóšónin
7. června 2006
189 Pod vodou. Nevyčerpatelná nindžovská zbraň 地下水 無尽蔵の忍具
Čikasui mudžinzó no ningu
14. června 2006
190 Bjakugan to viděl! Slepé místo uživatele magnetismu! 白眼は見た!磁気使いの死角
Bjakugan wa mita! Džiki cukai no šikaku
21. června 2006
191 Rozsudek smrti: „Zamračeno, s trochou jasné oblohy” 死の宣告“くもり時々晴れ”
Ši no senkoku "Kumori tokidoki hare"
28. června 2006
192 Inin řev! Baculatý ♥ ráj いの絶叫! ポッチャリ♥パラダイス
Ino zekkjó! Poččari ♥ Paradaisu
5. července 2006
193 Výzva dódža Bibo! Výbušné mládí! ビバ道場破り! 青春はバクハツだ
Biba dódžójaburi! Seišun wa bakuhacu da
12. července 2006
194 Bizarnost. Strašidelný hrad 怪奇 呪われた幽霊城
Kaiki, norowareta jureiširo
19. července 2006
195 Třetí obrovská šelma. Opravdový rival 第三の超獣 最大のライバル
Daisan no čódžú, saidai no raibaru
26. července 2006
196 Zvuk slz! Zúčtování mezi horkokrevným mistrem a studentem 涙の激突! 熱血師弟対決
Namida no gekitocu! Nekkecu šitei taikecu
9. srpna 2006
197 Velký problém! Jedenáctka z Listové 大ピンチ! 木の葉の11人全員集合
Daipinči! Konoha no džúičinin zen'in šúgó
16. srpna 2006
198 Skleslí ANBU. Narutovy vzpomínky 暗部もお手上げ ナルトの記憶
Anbu mó teage, Naruto no kioku
23. srpna 2006
199 Nepodstatné. Cíl se vyjasňuje 的外れ 見えてきた標的
Matohazure, mietekita hjóteki
30. srpna 2006
200 Aktivní služba! Ultimativní pomocník! 現役バリバリ 最強の助っ人
Gen'eki baribari, saikjó no suketto
13. září 2006
201 Hromadné pasti. Odpočet do výbuchu 多重トラップ 崩壊のカウントダウン
Tadžú torappu, hókai no kauntodaun
20. září 2006
202 Dnešní oznámení! Pot a slzy nindži, nejlepších 5 bitek! Na tenhle speciálek se vyplatí těšit 本日発表!「忍者たちの汗と涙の名勝負ベスト5! お楽しみの番外編もあるってばよ」スペシャル
Hondžicu happjó! "Nindžatači no ase to namida no meišóbu Besuto 5! Otanošimi no bangai-hen moaruttebajo" supešaru
27. září 2006
203 Rozhodnutí Kurenai. Tým 8 opuštěn 紅の決断 とり残された第8班
Kurenai no kecudan, torinokosareta daihappan
5. října 2006
204 Jakumin cíl. Zapečetěné schopnosti 狙われた八雲 封印された能力
Nerawareta Jakumo, fúinsareta nórjoku
5. října 2006
205 Super tajná mise Kurenai. Slib Třetímu 紅の極秘任務~三代目との約束~
Kurenai no gokuhi ninmu ~Sandaime to no jakusoku~
5. října 2006
206 Klam nebo skutečnost? Ti, kteří kontrolují pět smyslů 幻術か現実か 五感を制するもの
Gendžucu ka gendžicu ka, gokan o seisuru mono
19. října 2006
207 Schopnosti, jenž měly být zapečetěny 封じられたはずの能力
Fúdžiraretahazu no nórjoku
26. října 2006
208 Vzácný artefakt: tíha přírodních krás 名器 花鳥風月の重さ
Meiki: kačófúgecu no omosa
2. listopadu 2006

Devátá řada (2006–2007)[edit | edit source]

# Český název Japonský název Datum premiéry
209 Nepřátelé jsou "Šinobazu" 敵は『不忍』
Teki wa "Šinobazu"
9. listopadu 2006
210 Les chaosu 迷いの森
Majoi no mori
16. listopadu 2006
211 Vzpomínky Ohně 炎の記憶
Honó no kioku
30. listopadu 2006
212 Každý svou cestou それぞれの道
Sorezore no miči
7. prosince 2006
213 Ztracené vzpomínky 失われた記憶
Ušinawareta kioku
14. prosince 2006
214 Znovu získaná realita 取り戻した現実
Torimodošita gendžicu
21. prosince 2006
215 Minulost, kterou chci vymazat 消し去りたい過去
Keši saritai kako
21. prosince 2006
216 Zmizelí řemeslníci! Cíl: Šukaku! 消えた匠 狙われた守鶴
Kieta takumi - Nerawareta Šukaku
11. ledna 2007
217 Spojenci Písečné. Nindžové z Listové 砂の同盟国 木ノ葉の忍
Suna no dómeikoku - Konoha no šinobi
18. ledna 2007
218 Zapečetěný písek. Suikův protiútok 封じられた砂 水虎の反撃
Fúdžiwareta suna, Suiko no hangeki
25. ledna 2007
219 Vzkříšená ultimátní zbraň よみがえった究極兵器
Jomigaetta kjúkjoku heiki
1. února 2007
220 Vyrážím 旅立ち
Tabidači
8. února 2007

Úvodní a závěrečné znělky[edit | edit source]

Úvodní znělky Závěrečné znělky
# Název písně, interpret Epizody # Název písně, interpret Epizody
1
„Rocks“
(Hound Dog)
1–25
1
„Wind“
(Akeboshi)
1–25
2
„Haruka kanata“
(Asian Kung-Fu Generation)
26–53
2
„Harmonia“
(Rythem)
26–51
3
„Kanašimi wo jasašisa ni“
(little by little)
54–77
3
„Viva Rock“
(Orange Range)
52–64
4
„Alive“
(Raiko)
65–77
4
„GO!“
(Flow)
78–102
5
„Ima made nando mo“
(The Mass Missile)
78–89
6
„Rjúsei“
(Tia)
90–103
5
„Seišun kjósókjoku“
(Sambomaster)
103–128
7
„Mountain a Gogo Two“
(Captain Straydum)
104–115
8
„Hadžimete kimi to šabetta“
(GagagaSP)
116–128
6
„No Boy, No Cry“
(Stance Punks)
129–153
9
„Nakušita kotoba“
(No Regret Life)
129–141
10
„Speed“
(Analog Fish)
141–153
7
„Namikaze Satellite“
(Snorkel)
154–178
11
„Soba ni iru kara“
(Amadori)
154–165
12
„Parade“
(Chaba)
166–178
8
„Re:member“
(Flow)
179–202
13
„Yellow Moon“
(Akeboshi)
179–191
14
„Pinocchio“
(Ore Ska Band)
192–202
9
„Jura jura“
(Hearts Grow)
203–220
15
„Scenario“
(Saboten)
203–220

Filmy[edit | edit source]

# Český název Japonský název Datum premiéry
1 Naruto: Záchrana Sněžné princezny!! 劇場版NARUTO(ナルト) 大活劇!雪姫忍法帖だってばよ!!
Gekidžóban Naruto: Daikacugeki! Jukihime ninpóčó dattebajo!!
21. srpna 2004
2 Naruto: Iluze ruin podsvětí 劇場版NARUTO - 大激突!幻の地底遺跡だってばよ
Gekidžóban Naruto: Daigekitocu! Maboroši no čiteiiseki dattebajo
6. srpna 2005
3 Naruto: Vzpoura zvířat půlměsíčního ostrova 大興奮! みかづき島のアニマル騒動(パニック)だってばよ
Dai kófun! Mikazuki-džima no Animal Panic dattebajo
5. srpna 2006

OVA[edit | edit source]

# Český název Japonský název Datum premiéry
1 Hledání červeného čtyřlístku 紅き四つ葉のクローバーを探せ
Akaki jocuba no Clover wo sagase
20. prosince 2002
2 Zoufalý boj za Skrytou vodopádovou vesnici 滝隠れの死闘 オレが英雄だってばよ!
Takigakure no šitó ore ga eijú dattebajo!
20. prosince 2003
3 Výroční sportovní festival v Listové 木ノ葉の里の大うん動会
Konoha no sato no dai undókai
21. srpna 2004
4 Konečné zúčtování! Džónin proti geninovi!! Velkolepá turnajová bitva bez rozdílů!! ついに激突!上忍VS下忍!!無差別大乱戦大会開催!!
Cuini gekitocu! Džónin tai genin!! Musabecu dairansen taikai kaisai!!
22. prosince 2005

Související články[edit | edit source]

Odkazy[edit | edit source]

Reference[edit | edit source]