Náhodné setkání

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Náhodné setkání, anglicky: Random Hearts, je americký psychologicko-romantický film režiséra Sydneyho Pollacka z roku 1999 s Harrisonem Fordem a Kristin Scott Thomasovou v hlavní roli. Snímek byl natočen podle stejnojmenné novely Warrena Adlera.

Děj filmu vypráví příběh o náhodném setkání dvou zcela rozdílných lidí, kteří by se patrně nikdy nesetkali kdyby se nestala tragická událost, která je připravila o jejich blízké a zároveň i spojila dohromady jejich vlastní životy. Dutch Van Den Broeck je policejní seržant (na konci filmu poručík) oddělení vnitřního vyšetřování a Kay Chandlerová je kongresmanka, senátorka ze státu New Hampshire, kteří se náhodně setkají po letecké havárii dopravního letounu letícího z Washingtonu D. C. do Miami na Floridě, ve kterém zahynuli jejich manželé, kteří tam cestovali jako milenci.

Oba toto zjištění psychicky velmi poznamená a nutnost vyrovnat se nejen s náhlou ztrátou blízkých lidí, ale i s jejich prokázanou nevěrou, je donutí k tomu, aby si začali vzájemně pomáhat, naučili se jeden druhého vnímat a chápat, což je samotné nakonec dovede ke vzájemnému přátelství, vzájemnému sblížení a nakonec i k (zpočátku křehké) lásce.

Hrají[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]