Přeskočit na obsah

Muzeum Londýna

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Muzeum Londýna
Muzeum Londýna
Muzeum Londýna
Údaje o muzeu
StátSpojené královstvíSpojené království Spojené království
MěstoLondýn
AdresaLondon Wall, City
Založeno1970
Návštěvníci200 000 (neznámý rok)
Zeměpisné souřadnice
Map
Webové stránky
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Muzeum Londýna (Museum of London) je muzeum zaměřené na historii Londýna od paleolitu do současnosti. Nachází se v budově ze 70. let 20. století poblíž Barbican Centre, asi 10 minut chůze od katedrály svatého Pavla v City. Je řízeno správním orgánem City Corporation of London.

Muzeum bylo otevřeno v roce 1970 a obsahuje sbírky, které byly původně umístěny v Guildhall i z jiných zdrojů. Muzeum Londýna je zodpovědné za organizaci vykopávek v rámci Londýna.

Obsahuje několik výstavních sálů obsahujících originální artefakty, modely, obrazy a nákresy. Zachycuje sociální a ekonomickou historii města s důrazem na městskou výstavbu. Od roku 2004 je muzeum zapojeno do dlouhodobého programu doplnění stálé expozice o specializované výstavy. Rovněž byla doplněna část zachycující prehistorický Londýn (London Before London). Největším lákadlem muzea je slavnostní kočár starosty City. Poblíž muzea je možno vidět zbytky původních londýnských hradeb.

V roce 2003 muzeum otevřelo pobočku v DocklandsMuseum in Docklands. Nachází se v budově doku z 19. století poblíž Canary Wharf na ostrově Isle of Dogs. Tato pobočka zachycuje historii sociálního a ekonomického rozvoje Docklands.


Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]