Horniman Museum

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Horniman Museum

Horniman Museum
Údaje o muzeu
Stát Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Město Londýn
Adresa London Road, Lewisham
Založeno 1898
Kód památky 1079996
Zeměpisné souřadnice
Horniman Museum
Red pog.svg
Horniman Museum
Webové stránky

Horniman Museum je muzeum v Londýnském obvodu Lewisham v oblasti Forest Hill. Bylo založeno roku 1898 a zpřístupněno pro veřejnost roku 1901. Autorem návrhu budovy muzea byl Charles Harrison Townsend.

Muzeum bylo založeno viktoriánským obchodníkem s čajem Frederickem Johnem Hornimanem a obsahuje jeho sbírky přírodopisných předmětů, kulturních artefaktů a hudebních nástrojů.

Roku 1911 byla muzeu věnovaná další budova synem zakladatele Emsliem Hornimanem. Roku 1999 bylo muzeum rekonstruováno a 14. června 2002 znovu zpřístupněno.

Muzeum obsahuje tzv. budovu CUE (Centre for Understanding the Environment – centrum pro poznání životního prostředí). Ta byla otevřena roku 1996 a jejím autorem je místní společnost Architype. Budova má střechu osázenou trávníkem a je postavena z materiálů, které odpovídají myšlence trvale udržitelného rozvoje. Je také vybavena pasivní ventilací.

Muzeum se specializuje na antropologii, přírodovědu a hudební nástroje a její sbírky obsahují 350 000 předmětů. Mezi jeho nejvýznamnější exponáty patří rozsáhlá kolekce vycpaných zvířat.

Muzeum je obklopeno zahradami s plochou 65 000 m², v nichž lze mimo jiné nalézt skleník, hudební pavilón z roku 1912, malou oboru a naučnou stezku.