Mistrovství světa v rychlobruslení juniorů 2012

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Mistrovství světa v rychlobruslení juniorů 2012
Předchozí Mistrovství světa v rychlobruslení juniorů 2011
Následující Mistrovství světa v rychlobruslení juniorů 2013
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Rychlobruslařská hala Meiji Hokkaido-Tokachi Oval v Obihiru

Mistrovství světa v rychlobruslení juniorů 2012 se konalo od 2. do 4. března 2012 v rychlobruslařské hale Meiji Hokkaido-Tokachi Oval v japonském Obihiru. Celkově se jednalo o 41. světový šampionát pro chlapce a 40. pro dívky. Českou výpravu tvořila Karolína Erbanová.

Program
2. března
3. března
4. března
500 m dívky
500 m chlapci
1 500 m dívky
3 000 m chlapci2
500 m chlapci1
1 000 m dívky
1 500 m chlapci
3 000 m dívky
5 000 m chlapci
500 m dívky1
1 000 m chlapci1
družstva chlapci1
družstva dívky1

1 závody, které se nezapočítávaly do víceboje
2 závod, který byl pouze součástí víceboje

Chlapci[editovat | editovat zdroj]

500 metrů[editovat | editovat zdroj]

  • Do víceboje se započítávala pouze první jízda.
  • První jízdu odjelo 52 závodníků, závodu na 500 m (obou jízd) se zúčastnilo 24 závodníků.
  • Rus Pavel Kuližnikov, který původně získal bronz, byl dodatečně diskvalifikován kvůli použití dopingu.[1]
Pořadí Jméno Země Čas 1 Čas 2 Celkový čas
Zlatá medaile Laurent Dubreuil KanadaKanada Kanada 35,62 (1.) 35,50 (1.) 71,120
Stříbrná medaile Cubasa Hasegawa JaponskoJaponsko Japonsko 35,63 (2.) 36,14 (2.) 71,770
Bronzová medaile Kim Wu-čin Jižní KoreaJižní Korea Jižní Korea 36,15 (3.) 36,14 (3.) 72,290
4. Tommi Pulli FinskoFinsko Finsko 36,28 (4.) 36,39 (6.) 72,670
5. Ča Min-kju Jižní KoreaJižní Korea Jižní Korea 36,54 (5.) 36,25 (4.) 72,790
6. Konstantin Nikitin RuskoRusko Rusko 36,56 (6.) 36,29 (5.) 72,850
7. Håvard Holmefjord Lorentzen NorskoNorsko Norsko 36,78 (12.) 36,73 (7.) 73,510
8. Sung Ťing-jang Tchaj-wanTchaj-wan Tchaj-wan 36,73 (9.) 36,80 (8.) 73,530
9. Niels Olivier NizozemskoNizozemsko Nizozemsko 36,90 (13.) 36,85 (10.) 73,750
10. Tacuja Ogino JaponskoJaponsko Japonsko 36,90 (10.) 36,85 (9.) 73,910

1 000 metrů[editovat | editovat zdroj]

  • Závod nebyl součástí víceboje.
  • Závodu se zúčastnilo 31 závodníků.
  • Rus Pavel Kuližnikov, který původně získal zlato, byl dodatečně diskvalifikován kvůli použití dopingu.[1]
Pořadí Jméno Země Celkový čas
Zlatá medaile Håvard Holmefjord Lorentzen NorskoNorsko Norsko 1:11,24
Stříbrná medaile Tommi Pulli FinskoFinsko Finsko 1:11,30
Bronzová medaile Laurent Dubreuil KanadaKanada Kanada 1:11,32
4. Kim Wu-čin Jižní KoreaJižní Korea Jižní Korea 1:11,36
5. Kim Čin-su Jižní KoreaJižní Korea Jižní Korea 1:11,46
6. Thomas Krol NizozemskoNizozemsko Nizozemsko 1:11,48
7. Konstantin Nikitin RuskoRusko Rusko 1:11,68
8. Takuro Oda JaponskoJaponsko Japonsko 1:12,20
9. Kai Verbij NizozemskoNizozemsko Nizozemsko 1:12,54
10. Ča Min-kju Jižní KoreaJižní Korea Jižní Korea 1:12,57

1 500 metrů[editovat | editovat zdroj]

  • Závod byl též součástí víceboje.
  • Závodu se zúčastnilo 49 závodníků.
  • Rus Pavel Kuližnikov, který původně skončil na 6. místě, byl dodatečně diskvalifikován kvůli použití dopingu.[1]
Pořadí Jméno Země Celkový čas
Zlatá medaile Sverre Lunde Pedersen NorskoNorsko Norsko 1:49,14
Stříbrná medaile Thomas Krol NizozemskoNizozemsko Nizozemsko 1:49,80
Bronzová medaile Håvard Holmefjord Lorentzen NorskoNorsko Norsko 1:50,40 (1)
4. Tommi Pulli FinskoFinsko Finsko 1:50,40 (2)
5. Kai Verbij NizozemskoNizozemsko Nizozemsko 1:50,47
6. Kim Čin-su Jižní KoreaJižní Korea Jižní Korea 1:50,96
7. Šóta Nakamura JaponskoJaponsko Japonsko 1:51,67
8. Jang Fan ČínaČína Čína 1:51,89
9. Takuro Oda JaponskoJaponsko Japonsko 1:51,96
10. David Andersson ŠvédskoŠvédsko Švédsko 1:52,21

3 000 metrů[editovat | editovat zdroj]

  • Závod byl pouze součástí víceboje.
  • Závodu se zúčastnilo 29 závodníků.
Pořadí Jméno Země Celkový čas
1. Sverre Lunde Pedersen NorskoNorsko Norsko 3:46,70
2. Simen Spieler Nilsen NorskoNorsko Norsko 3:51,59
3. Kristian Reistad Fredriksen NorskoNorsko Norsko 3:52,30
4. Kim Čchol-min Jižní KoreaJižní Korea Jižní Korea 3:52,59
5. Emery Lehman USAUSA USA 3:53,78
6. David Andersson ŠvédskoŠvédsko Švédsko 3:54,24
7. Šóta Nakamura JaponskoJaponsko Japonsko 3:55,76
8. Andrea Giovannin ItálieItálie Itálie 3:56,12
9. Thomas Krol NizozemskoNizozemsko Nizozemsko 3:56,84
10. Jorjan Jorritsma NizozemskoNizozemsko Nizozemsko 3:57,44

5 000 metrů[editovat | editovat zdroj]

  • Závod byl též součástí víceboje.
  • Závodu se zúčastnilo 31 závodníků.
Pořadí Jméno Země Celkový čas
Zlatá medaile Sverre Lunde Pedersen NorskoNorsko Norsko 6:35,03
Stříbrná medaile Simen Spieler Nilsen NorskoNorsko Norsko 6:44,50
Bronzová medaile Kim Čchol-min Jižní KoreaJižní Korea Jižní Korea 6:44,61
4. David Andersson ŠvédskoŠvédsko Švédsko 6:45,91
5. Emery Lehman USAUSA USA 6:46,18
6. Andrea Giovannin ItálieItálie Itálie 6:50,70
7. Thomas Krol NizozemskoNizozemsko Nizozemsko 6:52,35
8. Šóta Nakamura JaponskoJaponsko Japonsko 6:52,67
9. I Čin-jong Jižní KoreaJižní Korea Jižní Korea 6:55,24
10. Stefan Due Schmidt DánskoDánsko Dánsko 6:56,40

Stíhací závod družstev[editovat | editovat zdroj]

  • Závod nebyl součástí víceboje.
  • Závodu se zúčastnilo 12 týmů.
Pořadí Jméno Čas ve finále Čas v rozjížďce
Zlatá medaile NorskoNorsko Norsko
Sverre Lunde Pedersen, Håvard Holmefjord Lorentzen, Simen Spieler Nilsen, Kristian Reistad Frederiksen
3:54,02 3:52,11
Stříbrná medaile Jižní KoreaJižní Korea Jižní Korea
Kim Čin-su, Kim Čchol-min, I Čin-jong
3:55,69 3:53,75
Bronzová medaile NizozemskoNizozemsko Nizozemsko
Thomas Krol, Jorjan Jorritsma, Kai Verbij
3:56,34 3:56,30
4. ItálieItálie Itálie
Andrea Giovannini, Andrea Stefani, Nicola Tumolero
3:58,94 3:57,93
5. JaponskoJaponsko Japonsko
Koujuu Macui, Šóta Nakamura, Takuro Oda
3:58,49
6. ČínaČína Čína
Yang Fan, Lin Chao-tchien, Jang Čeng-tung
4:01,87
7. USAUSA USA
Chris Anderson, Emery Lehman, Steven Hartman
4:05,30
8. KazachstánKazachstán Kazachstán
Alexandr Klenko, Vitalij Zagorodko, Andrej Pak
4:07,28
9. KanadaKanada Kanada
Daniel Dubreuil, François Dery, Alexandre Déry
4:08,82
10. FinskoFinsko Finsko
Tommi Pulli, Verneri Kinnunen, Juho Vaittinen
4:12,18

Celkové výsledky víceboje[editovat | editovat zdroj]

  • Závodu se zúčastnilo 29 závodníků.
Pořadí Jméno Země 500 m 3 000 m 1 500 m 5 000 m Počet bodů
Zlatá medaile Sverre Lunde Pedersen NorskoNorsko Norsko 36,95 (5.) 3:46,70 (1.) 1:49,14 (1.) 6:35,03 (1.) 150,616
Stříbrná medaile Thomas Krol NizozemskoNizozemsko Nizozemsko 36,76 (4.) 3:56,84 (9.) 1:49,80 (2.) 6:52,35 (7.) 154,068
Bronzová medaile Simen Spieler Nilsen NorskoNorsko Norsko 37,38 (8.) 3:51,59 (2.) 1:53,05 (13.) 6:44,50 (2.) 154,111
4. David Andersson ŠvédskoŠvédsko Švédsko 37,34 (7.) 3:54,24 (6.) 1:52,21 (8.) 6:45,91 (4.) 154,374
5. Šóta Nakamura JaponskoJaponsko Japonsko 36,95 (5.) 3:55,76 (7.) 1:51,67 (5.) 6:52,67 (8.) 154,733
6. Kim Čin-su Jižní KoreaJižní Korea Jižní Korea 36,58 (1.) 3:57,59 (11.) 1:50,96 (4.) 6:56,77 (12.) 154,841
7. Kim Čchol-min Jižní KoreaJižní Korea Jižní Korea 38,18 (17.) 3:52,59 (4.) 1:52,93 (12.) 6:44,61 (3.) 155,049
8. Kai Verbij NizozemskoNizozemsko Nizozemsko 36,71 (2.) 3:58,28 (16.) 1:50,47 (3.) 7:00,75 (17.) 155,321
9. Kristian Reistad Fredriksen NorskoNorsko Norsko 37,45 (9.) 3:52,30 (3.) 1:52,67 (10.) 6:56,43 (11.) 155,365
10. Takuro Oda JaponskoJaponsko Japonsko 36,74 (3.) 3:58,16 (15.) 1:51,96 (7.) 6:56,91 (13.) 155,444

Dívky[editovat | editovat zdroj]

500 metrů[editovat | editovat zdroj]

  • Do víceboje se započítala pouze první jízda.
  • První jízdu odjelo 42 závodnic, závodu na 500 m (obou jízd) se zúčastnilo 24 závodnic.
Pořadí Jméno Země Čas 1 Čas 2 Celkový čas
Zlatá medaile Karolína Erbanová ČeskoČesko Česko 39,63 (3.) 39,27 (1.) 78,900
Stříbrná medaile Kim Hjon-jong Jižní KoreaJižní Korea Jižní Korea 39,41 (1.) 39,78 (3.) 79,190
Bronzová medaile Miho Takagiová JaponskoJaponsko Japonsko 39,60 (2.) 39,84 (5.) 79,440
4. Kako Jamaneová JaponskoJaponsko Japonsko 39,83 (5.) 39,82 (4.) 79,650
5. Kate Hanlyová KanadaKanada Kanada 40,06 (7.) 39,77 (2.) 79,830
6. Taťjana Karannikovová RuskoRusko Rusko 39,70 (4.) 40,33 (8.) 80,030
7. Vanessa Bittnerová RakouskoRakousko Rakousko 39,92 (6.) 40,18 (7.) 80,100
8. Bo van der Werffová NizozemskoNizozemsko Nizozemsko 40,31 (9.) 40,10 (6.) 80,410
9. Saori Toiová JaponskoJaponsko Japonsko 40,37 (10.) 40,44 (11.) 80,810
10. Letitia de Jongová NizozemskoNizozemsko Nizozemsko 40,81 (12.) 40,38 (10.) 81,190

1 000 metrů[editovat | editovat zdroj]

  • Závod byl též součástí víceboje.
  • Závodu se zúčastnilo 41 závodnic.
Pořadí Jméno Země Celkový čas
Zlatá medaile Miho Takagiová JaponskoJaponsko Japonsko 1:17,69
Stříbrná medaile Karolína Erbanová ČeskoČesko Česko 1:18,14
Bronzová medaile Kate Hanlyová KanadaKanada Kanada 1:18,82
4. Antoinette de Jongová NizozemskoNizozemsko Nizozemsko 1:19,43
5. Bo van der Werffová NizozemskoNizozemsko Nizozemsko 1:19,92
6. Kim Po-rum Jižní KoreaJižní Korea Jižní Korea 1:19,93
7. Kim Hjon-jong Jižní KoreaJižní Korea Jižní Korea 1:20,00
8. Nana Takagiová JaponskoJaponsko Japonsko 1:20,05
9. Vanessa Bittnerová RakouskoRakousko Rakousko 1:20,18
10. Pak To-jong Jižní KoreaJižní Korea Jižní Korea 1:20,34

1 500 metrů[editovat | editovat zdroj]

  • Závod byl též součástí víceboje.
  • Závodu se zúčastnilo 39 závodnic.
Pořadí Jméno Země Celkový čas
Zlatá medaile Karolína Erbanová ČeskoČesko Česko 2:00,45
Stříbrná medaile Kim Po-rum Jižní KoreaJižní Korea Jižní Korea 2:00,67
Bronzová medaile Pien Keulstraová NizozemskoNizozemsko Nizozemsko 2:01,03
4. Pak To-jong Jižní KoreaJižní Korea Jižní Korea 2:01,10
5. Miho Takagiová JaponskoJaponsko Japonsko 2:01,24
6. Antoinette de Jongová NizozemskoNizozemsko Nizozemsko 2:01,80
7. Nana Takagiová JaponskoJaponsko Japonsko 2:03,11
8. Reina Anemaová NizozemskoNizozemsko Nizozemsko 2:03,86
9. Kate Hanlyová KanadaKanada Kanada 2:04,81
10. Vanessa Bittnerová RakouskoRakousko Rakousko 2:05,22

3 000 metrů[editovat | editovat zdroj]

  • Závod byl též součástí víceboje.
  • Závodu se zúčastnilo 37 závodnic.
Pořadí Jméno Země Celkový čas
Zlatá medaile Pak To-jong Jižní KoreaJižní Korea Jižní Korea 4:08,48
Stříbrná medaile Kim Po-rum Jižní KoreaJižní Korea Jižní Korea 4:10,07
Bronzová medaile Pien Keulstraová NizozemskoNizozemsko Nizozemsko 4:11,86
4. Miho Takagiová JaponskoJaponsko Japonsko 4:14,63
5. Antoinette de Jongová NizozemskoNizozemsko Nizozemsko 4:15,52
6. Im Čong-su Jižní KoreaJižní Korea Jižní Korea 4:20,07
7. Anna Černovová RuskoRusko Rusko 4:21,04
8. Nana Takagiová JaponskoJaponsko Japonsko 4:21,89
9. Karolína Erbanová ČeskoČesko Česko 4:22,35
10. Josie Spenceová KanadaKanada Kanada 4:24,30

Stíhací závod družstev[editovat | editovat zdroj]

  • Závod nebyl součástí víceboje.
  • Závodu se zúčastnilo 9 týmů.
Pořadí Jméno Čas ve finále Čas v rozjížďce
Zlatá medaile Jižní KoreaJižní Korea Jižní Korea
Pak To-jong, Kim Po-rum, Im Čong-su
3:07,36 3:08,15
Stříbrná medaile JaponskoJaponsko Japonsko
Miho Takagiová, Nana Takagiová, Saori Toiová, Risa Takajamaová
3:13,67 3:11,29
Bronzová medaile RuskoRusko Rusko
Anna Černovová, Alexandra Ščelkonogovová, Olesja Černegová, Taťjana Ušakovová
3:14,41 3:16,16
4. KanadaKanada Kanada
Kate Hanlyová, Josie Spenceová, Heather McLeanová
3:16,02 3:15,52
5. USAUSA USA
Petra Ackerová, Hannah Curwinová, Jaclyn Roweová
3:16,23
6. KazachstánKazachstán Kazachstán
Irina Šumichinová, Marina Ivanovová, Julija Gončarová
3:17,82
7. ČínaČína Čína
Wang Ťien-lu, Sü Le, Tchang Wen
3:20,93
8. BěloruskoBělorusko Bělorusko
Taťjana Stambrovská, Anna Romaněnková, Taťjana Artmová
3:31,90
9. NizozemskoNizozemsko Nizozemsko
Antoinette de Jongová, Reina Anemaová, Pien Keulstraová
DNF

Celkové výsledky víceboje[editovat | editovat zdroj]

  • Závodu se zúčastnilo 32 závodnic.
Pořadí Jméno Země 500 m 1 500 m 1 000 m 3 000 m Počet bodů
Zlatá medaile Miho Takagiová JaponskoJaponsko Japonsko 39,60 (1.) 2:01,24 (5.) 1:17,69 (1.) 4:14,63 (4.) 161,296
Stříbrná medaile Karolína Erbanová ČeskoČesko Česko 39,63 (2.) 2:00,45 (1.) 1:18,14 (2.) 4:22,35 (9.) 162,575
Bronzová medaile Kim Po-rum Jižní KoreaJižní Korea Jižní Korea 41,23 (13.) 2:00,67 (2.) 1:19,93 (6.) 4:10,07 (2.) 163,096
4. Antoinette de Jongová NizozemskoNizozemsko Nizozemsko 40,25 (5.) 2:01,80 (6.) 1:19,43 (4.) 4:15,52 (5.) 163,151
5. Pak To-jong Jižní KoreaJižní Korea Jižní Korea 41,36 (15.) 2:01,10 (4.) 1:20,34 (9.) 4:08,48 (1.) 163,309
6. Pien Keulstraová NizozemskoNizozemsko Nizozemsko 41,67 (19.) 2:01,03 (3.) 1:20,83 (10.) 4:11,86 (3.) 164,404
7. Nana Takagiová JaponskoJaponsko Japonsko 40,72 (7.) 2:03,11 (7.) 1:20,05 (7.) 4:21,89 (8.) 165,429
8. Kate Hanlyová KanadaKanada Kanada 40,06 (4.) 2:04,81 (8.) 1:18,82 (3.) 4:34,69 (21.) 166,854
9. Vanessa Bittnerová RakouskoRakousko Rakousko 39,92 (3.) 2:05,22 (9.) 1:20,18 (8.) 4:34,33 (18.) 167,471
10. Bo van der Werffová NizozemskoNizozemsko Nizozemsko 40,31 (6.) 2:06,38 (12.) 1:19,92 (5.) 4:32,60 (16.) 167,829

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. a b c Dopingsperre für Pavel Kulizjnikov [online]. Speedskatingnews.info, 2012-9-16 [cit. 2012-11-10]. Dostupné online. (německy) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]