Mikroregion Brodec

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Brodec
Formasvazek obcí (dle § 49 zákona č.128/2000 Sb. o obcích)
PředsedaKarel Urbanec
SídloBorovnice
Datum založení14. března 2000
Poloha
KrajKrálovéhradecký
OkresRychnov nad Kněžnou
Kontakt
E-mailbrodec@borovnice.info
Webwww.brodec.cz
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Mikroregion Brodec je dobrovolný svazek obcí z podhůří Orlických hor v jižní části okresu Rychnov nad Kněžnou na pomezí Královéhradeckého a Pardubického kraje. Sdružuje celkem devět obcí a pojmenován byl podle potoka Brodec, který prochází v délce 19 km jeho územím a vlévá se do Divoké Orlice.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Svazek obcí byl založen v roce 2000. Hlavním cílem svazku po jeho založení bylo provést plynofikaci všech členských obcí. Celkovým nákladem 34 milionů Kč byla plynofikace dokončena v roce 2003. Dalšími společnými akcemi mikroregionu Brodec byla společná příprava obcí v oblasti cykloturistiky, společný projekt zavedení Internetu technologií WiFi a zavedení bezdrátového rozhlasu v obcích svazku. Projekt s žádostí o dotaci ze strukturálních fondů Evropské unie (SROP) byl podat v měsíci červenci 2004.

DSO Brodec sdružoval zpočátku celkem šest obcí. Byly to obce Borovnice, Chleny, Krchleby, Lhoty u Potštejna, Svídnice a Vrbice. Obec Vrbice se stala v roce 2004 Vesnicí roku Královéhradeckého kraje a v celostátním kole obsadila třetí místo.

V roce 2007 se ke svazku připojily obce Polom, Proruby a Kostelecké Horky.

Zajímavosti a kulturní památky[editovat | editovat zdroj]

Členské obce[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]