Microsoft Teams

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Microsoft Teams
Logo
Դասընթաց Microsoft Teams-ի հարթակում.jpg
Vývojář Microsoft Corporation
První vydání 4. listopadu 2016
Aktuální verze 1.4.00.8872 (8. dubna 2021)
Operační systém multiplatformní
Platforma Microsoft Windows
Vyvíjeno v C++[zdroj?]
Typ softwaru komunikační software
Licence proprietární licence
Web teams.microsoft.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Microsoft Teams je firemní platforma, která umožňuje textovou komunikaci, video hovory, datové úložiště pro ukládání souborů (na těchto souborech lze také spolupracovat) a integraci dalších aplikací do tohoto prostředí.

Služba je integrována v předplatném Office 365. Platforma také umožňuje integrovat produkty jiných společností. Microsoft Teams je konkurence služeb jako je například Slack.

Společnost Microsoft představila Teams na události v New Yorku a spustila službu dne 4. listopadu 2016. Platforma Microsoft Teams byla vytvořena a v současné době ji vede Brian MacDonald, který je viceprezidentem společnosti Microsoft.

Microsoft Teams je nástupcem platformy Skype for Business, která bude ukončena 31.7.2021.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Dne 4. 3. 2016 Microsoft vyvrátil v médiích původní záměr koupit Slack za 8 miliard dolarů, jelikož Bill Gates byl proti této koupi s odůvodněním, že firma by se měla namísto toho zaměřit na zlepšení Skype for Business. Qi Lu, výkonný viceprezident aplikací a služeb, prosazoval nákup Slacku. Po odchodu Qi Lu později tohoto roku Microsoft představil veřejnosti platformu Microsoft Teams jako přímou konkurenci Slacku dne 2. listopadu 2016.

Společnost Slack spustila celostránkovou inzerci v New York Times, což potvrdilo jejich obavu z konkurenční služby. Ačkoli Slack používá 28 společností ve Fortune 100, The Verge napsal, že představitelé společnosti se budou zaobírat platbou za službu Slack, která poskytuje podobné funkce ve stávajícím předplatném služby Office 365 bez dalších nákladů. Společnost ZDNet oznámila, že společnosti si nekonkurují ve stejné oblasti služeb.

Dne 3. května 2017 společnost Microsoft oznámila, že nahradí Microsoft Classroom v Office 365 Education. Ode dne 7. září 2017 mohli uživatelé zaznamenat zprávu, která uvádí, že „Skype for Business je nyní Microsoft Team“. To také bylo potvrzeno 25. září 2017 na výroční konferenci společnosti Microsoft.

Dne 12. července 2018 společnost Microsoft představila bezplatnou verzi Microsoft Teamu, která nabízí většinu funkcí, ale omezuje počet uživatelů a kapacitu pro ukládání souborů. V lednu 2019 společnost Microsoft vydala aktualizaci zaměřenou na "Firstline Workers", aby zlepšila interoperabilitu Microsoft Teams mezi různými počítači pro maloobchodní pracovníky.

Hovory[editovat | editovat zdroj]

Microsoft Teams podporují veřejnou telefonní síť (PSTN), která umožňuje uživatelům volat na telefonní čísla skrz tuto platformu.

Schůzky[editovat | editovat zdroj]

Schůzky lze naplánovat nebo vytvořit ad-hoc a uživatelé, kteří navštíví kanál, budou moci vidět, že právě probíhá schůzka. Týmy mají také plugin pro aplikaci Microsoft Outlook, aby mohly ostatní pozvat na setkání týmů.

Vzdělávání[editovat | editovat zdroj]

Týmy společnosti Microsoft umožňují učitelům distribuovat, poskytovat zpětné vazby a klasifikovat studentské úkoly, které odešly prostřednictvím týmů, pomocí karty Přiřazení, která je k dispozici účastníkům Office 365 for Education. Kvízy mohou být také přiřazeny studentům prostřednictvím integrace s formuláři Office.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Microsoft Teams na anglické Wikipedii.

Související články[editovat | editovat zdroj]

Podobné ukončené produkty společnosti Microsoft