Discord (software)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Discord
Logo
Vývojář Discord Inc.
(Původně Hammer And Chisel)
První vydání 6. března 2015
Aktuální verze 24 (3. června 2020)
Operační systém Windows, macOS, Linux, Android, iOS
Vyvíjeno v JavaScript, Rust, React, Elixir[1]
Typ softwaru VoIP komunikace, Chatování, Videokomunikace, Sociální média
Licence sponzorská softwarová licence
proprietární software
Lokalizace 27
Web discord.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Discord je komunikační platforma převážně pro hráče. Je alternativou Skypu, TeamSpeaku a ostatních služeb. Protože je Discord převážně pro hráče, nabízí podporu Twitch botů, nebo jakýkoliv jiných botů pro hudbu, správu práv a jiných záležitostí. Discord běží na systémech Windows, MacOS, Android, iOS, Linux a ve webovém prohlížeči[2]. Od 14. března 2018 bylo registrováno více než 250 miliónů uživatelů.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Koncept Discordu pocházel od generálního ředitele Jason Citrona, který založil společenskou herní platformu pro mobilní hry – OpenFeint. Nakonec platformu OpenFeint prodal společnosti GREE v roce 2011 za 104 milionů dolarů.[3] Společnost založila herní vývojové studio Hammer & Chisel – v roce 2012. Jejich originální hra byla Fates Forever, která byla spuštěná v roce 2012.[4] Společnost předpokládala, že by to mohla být první multiplayerová online bitevní aréna (MOBA) na mobilních platformách. Zatímco hra Fates Forever nebyla komerčně úspěšná z důvodu nízké popularity, Jason Citron zaznamenal potíže, které měl jeho tým při budování hry, když se snažil hrát jiné reprezentativní hry jako Final Fantasy XIV a League of Legends. pro vypracování herních konceptů, konkrétně zdůraznit problematiku současných Voice over IP voleb, které byly k dispozici: Některé volby VoIP museli hráči sdílet různé IP adresy pro připojení, zatímco ostatní služby jako Skype nebo TeamSpeak byly zdrojově těžké a měly známé bezpečnostní problémy. To vedlo vývojáře k rozvoji chatové služby, která byla mnohem jednodušší na základě modernějších technologií.[5] Pro vyvinutí Discordu, Hammer & Chisel získali dostatečné finanční prostředky z YouWebu, i Hammer & Chisel financoval z Benchmark a Tencent.[6][7]

Servery[editovat | editovat zdroj]

Na Discordu je možné založit si nebo připojit se k serveru. Servery slouží k tomu, že si lidé, kteří dostanou pozvánku na server, mohou chatovat. Servery je možné vylepšit boty a různými rolemi. Také můžete do serverů přidávat až 50 vlastních smajlíků.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Vishnevskiy, Stanislav (6. června 2017). [1].
  2. Discord - Stáhnout. Discord [online]. [cit. 2018-02-27]. Dostupné online. (anglicky) 
  3. RAO, Leena. Japanese Company GREE Buys Mobile Social Gaming Platform OpenFeint For $104 Million In Cash. TechCrunch. Dostupné online [cit. 2018-02-27]. (anglicky) 
  4. Fates Forever mobile game maker Hammer & Chisel raises funding from Benchmark and Tencent. VentureBeat. 2015-02-10. Dostupné online [cit. 2018-02-27]. (anglicky) 
  5. Ex-'Fates Forever' Developers Making 'Discord', a Voice Comm App For Multiplayer Mobile Games | TouchArcade. toucharcade.com [online]. [cit. 2018-03-04]. Dostupné online. (anglicky) 
  6. Hammer & Chisel pivots to voice comm app for multiplayer mobile games. VentureBeat. 2015-09-10. Dostupné online [cit. 2018-03-04]. (anglicky) 
  7. Fates Forever mobile game maker Hammer & Chisel raises funding from Benchmark and Tencent. VentureBeat. 2015-02-10. Dostupné online [cit. 2018-03-04]. (anglicky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]