Signal (software)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Signal Messenger
Logo
VývojářSignal Foundation
Signal Messenger LLC.
První vydání29. července 2014
Aktuální verze6.33.2 (18. září 2023)
Operační systémLinux, MacOS, Android, Ios, MacOS, Windows
PlatformaAndroid
macOS
iOS
Linux
Microsoft Windows
Typ softwaruŠifrované volání, videohovory a posílání zpráv
LicenceKlienty: GPLv3
Server: AGPLv3
Webhttps://signal.org
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Signal je multi-platformní služba šifrovaného zasílání zpráv.[1][2] Zasílané zprávy, pro jejichž posílání je využíván internet, mohou být ve formě souborů, zvukových poznámek, videí a obrázků. Podporována je nejen přímá komunikace mezi dvěma lidmi, ale i skupinová konverzace s více účastníky. Mobilní aplikace Signalu podporuje i koncově šifrované videohovory mezi pěti lidmi. V androidové verzi aplikace je možné Signal používat k odesílání SMS zpráv.

Identifikátorem pro používání služby Signal je telefonní číslo. Zasílání zpráv je zabezpečeno koncovým šifrováním. Aplikace zahrnují mechanismy, pomocí kterých mohou uživatelé nezávisle ověřovat identitu svých kontaktů a integritu datového kanálu.

Veškerý software služby Signal je otevřený a svobodný. Zdrojový kód klientských aplikací Signal je zveřejněný pod licencí GPLv3 a zdrojový kód pro serverovou část je zveřejněný pod licencí AGPLv3.

Na podporu Signalu byla v únoru 2018 založena nezisková nadace Signal Foundation s počátečním financováním 50 milionů dolarů.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Signal (software) na anglické Wikipedii.

  1. ZECHMEISTER, Jindřich. Aplikace Signal – opravdu šifrovaný komunikátor na psaní a volání | Interval.cz. www.interval.cz [online]. [cit. 2020-12-29]. Dostupné online. 
  2. PORTER, Jon. Signal becomes European Commission’s messaging app of choice in security clampdown. The Verge [online]. 2020-02-24 [cit. 2020-12-29]. Dostupné online. (anglicky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]