Signal (software)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Signal Messenger
Logo
Chat signal.png
Vývojář Signal Foundation
Signal Messenger LLC.
První vydání 29. července 2014
Aktuální verze 1.39.5 (13. ledna 2021)
Operační systém Linux, MacOS, Android, Ios, MacOS, Windows
Platforma Android
iOS
Linux
macOS
Microsoft Windows
Typ softwaru Šifrované volání, videohovory a posílání zpráv
Licence Klienty: GPLv3
Server: AGPLv3
Web https://signal.org
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Signal je multi-platformní služba šifrovaného zasílání zpráv.[1][2] Zasílané zprávy, pro jejichž posílání je využíván internet, mohou být ve formě souborů, zvukových poznámek, videí a obrázků. Podporována je komunikace mezi 2 lidmi, ale i skupinová konverzace mezi více účastníky. Mobilní aplikace Signalu podporuje i šifrované E2E video-hovor mezi 5 lidmi. V androidové verzi aplikace je možné signal používat k odesílání SMS zpráv.

Identifikátor pro používání služby Signal je telefonní číslo. Zasílání zpráv je vedeno bezpečným end-to-end šifrováním. Aplikace zahrnují mechanismy, pomocí kterých mohou uživatelé nezávisle ověřovat identitu svých kontaktů a integritu datového kanálu.

Veškerý software služby Signal je open-source a svobodný. Zdrojový kód aplikací Signal je zveřejněný pod licencí GPLv3, ale zdrojový kód pro jejich servery je zveřejněný pod licencí AGPLv3. Nezisková nadace Signal Foundation byla založena v únoru 2018 s počátečním financováním 50 milionů dolarů.

Související články[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Signal (software) na anglické Wikipedii.

  1. ZECHMEISTER, Jindřich. Aplikace Signal – opravdu šifrovaný komunikátor na psaní a volání | Interval.cz. www.interval.cz [online]. [cit. 2020-12-29]. Dostupné online. (česky) 
  2. PORTER, Jon. Signal becomes European Commission’s messaging app of choice in security clampdown. The Verge [online]. 2020-02-24 [cit. 2020-12-29]. Dostupné online. (anglicky)